Crassula Purslane: útulná rostlina pro domov

Název rostliny, Crassula, je přeložen z latiny jako„tuk“ .Toto a známější jméno, tlustá dívka, získalo sukulentní kvůli hustým listům a stopkám.Crassulaceae jsou různé: víceleté a jednoleté, bylinné rostliny a keře.

Většina pochází z Afriky, některé druhy jsou v Austrálii a na ostrově Tasmánie.Doma roste v mokřadech a na skalnatých svazích.

Crassula je velmi oblíbená mezi milovníky pokojových rostlin.Nejběžnějším typem v domácí květinářství jeCrassula Purslane. Má ráda její dekorativnost, rychlý růst a nenáročnost.S touto rostlinou je navíc spojeno mnoho názorů.

Charakteristiky Crassula Purslane

Listy

Naproti, masitá, mírně zesílená směrem ke středu.Podobají se elipsám ve tvaru, jasně zelené, lesklé.

Kmen

Hladký, v průběhu let zahušťuje a může dosáhnout průměru až 30 cm.

Velikost

Roste velmi rychle, může dosáhnout výšky až 2 metrů.Takové vzorky jsou huňaté, se stromovitými výhonky.

Průměrná délka života

Tlusté ženy žijí dlouho, až 10–15 let.Často jsou staršípříklady.

Kvetoucí

Květy jsou polostínové.Jsou jednoduché, nepopsané, bílé.Vnitřní téměř nikdy nekvete.

Domácí péče o tlustou ženu Portylakova


Domy tlusté ženy jsou drženy v samostatných květináčích a v zásuvkách v kompozicích s různými sukulenty.Může se pěstovat jako bonsai.

Výsadba a výsadba po zakoupení

Stejně jako všechny okrasné rostlinyby tráva měla být přizpůsobena novým podmínkám..Proto, když ji přinesli ze skladu, nějakou dobu ji uchovávají ve staré zakoupené půdě.
Po 1–2 týdnech je rostlina opatrně vyjmuta z technologického hrnce, protřepána ze země a přesazena do připraveného substrátu poté, co byla předtím uspořádána drenáž na dně secího stroje.

Kořenový systém tlusté ženy není vyvinut, proto se za ni považuje mělká nádoba.Rostlina je zasazena uprostřed a úhledně odkapává ze všech stran.Zaléván a umístěn na několik dní na chladném místě, chráněné před slunečním zářením.Poté se umístí na stálé místo.V budoucnu je rostlina přesazena pouze v případě potřeby, pokud se kořeny přeplní.

Půda

Crassula není náročná na půdu, protože v domovině se vyskytuje hlavně na chudých půdách.Substrát se snadno připravuje ze stejných proporcí trávníkové půdy, humusu a písku.To vše je užitečné smíchat s malými kousky uhlí.

Zalévání

Tlustá dívka má ráda zalévání, ale meziPři takovém zavlažování by měla půda v květináči zcela vyschnout.V zimě je zalévání sníženo a před zaléváním rostliny po vysušení čekají dva až tři dny.

Vlhkost

Crassula roste dobře s obvyklou vlhkostí bytů, ale během topné sezóny ji nelze udržovat poblíž baterií.Asi po 7 až 10 dnech je užitečné, aby tlustá dívka uspořádala hygienickou sprchu.

Hnojiva

Hnojení se provádí v létě jednou měsíčně,je pro toto hnojivo vhodné pro kaktusy.Na rozdíl od většiny domácích květů je tráva hnojena také v zimě, také jednou za měsíc, ale pouze poloviční dávkou hnojiva.

Světelný režim

Crassula Purslane žije pozoruhodně na jihozápadním nebo jižním okně.Ona ani nemusí být chráněna před sluncem.Toleruje také stínování světla.Při osvětlení lampami může být umístěna v hloubkách místnosti.

Tepelné podmínky

Crassula roste v přírodě v místech s poměrně konstantní vysokou teplotou.Proto netoleruje výrazný pokles teploty, optimální bude 20-25 stupňů v létě a 12-15 stupňů v zimě.Při příliš vysokých teplotách tlustá žena upustí listy, v chladu kořeny hniloby.

V teplejších měsících se pro venkovní použití doporučuje sukulenty.

Prořezávání

K vytvořeníkrásné svěží keřesevře korunu rostliny.

Metody množení

Řízky

Reprodukce rossulynezpůsobuje zvláštní problémy .NejvícPopulární metodou jsouřízky .Na jaře se řízky řeže a suší během dne.Pak root.To lze provést ve vodě, ale lze jej okamžitě umístit do vlhké půdy a přikrýt skleněnou nádobou.Jsou-li řízky zakořeněny ve vodě, jsou po objevení kořenů zasazeny do země.

Je snadné šířit mastný list. Postup je přesně stejný jako při množení řízky.List se oddělí od matečné rostliny, umístí se do vlhké půdy a pokryje sklenicí.Je nutné jej pravidelně otevírat, aby rostliny byly větrány a eliminovala se kondenzace, která se hromadí na skle.Stejný postup se provádí při zakořenění řízků.Na základně listu se objeví nový výhonek.Starý list je pečlivě řezán až po objevení několika listů na nové rostlině.

Semena


Semena vzácně rozmnožují Crassulu, semena nemohou být získána doma, v prodeji se téměř nikdy nenacházejí.Pokud stále existuje příležitost, semena se vysejí do mělké mísy na vlhkém podkladu a pokryjí se sklem.
Semena klíčí po dvou týdnech, během nichž je půda neustále zvlhčována, výsadba se provzdušňuje a pravidelně se odstraňuje sklo.Poté, co se objeví dva nebo tři listy, sazenice se vysadí do trvalých květináčů.

Nemoci a škůdci

    Hlavní choroby Crassula jsou spojeny s defekty v péči:
  • rozklad kořenů: vyskytuje se z nadbytečného hnojiva a nízkého obsahuteplotarostlina je transplantována do nového substrátu nebo umístěna do teplapokoj;
  • vadnutí a zvrásnění listů: vyskytuje se při nadměrné vlhkosti;snížit napájení, v případě potřeby transplantaci;
  • strečinkové výhonky a padající listy: z nedostatečného osvětlení;položit na jižní nebo jihozápadní parapet, poprvé zastínění.
    Škůdci:
  1. mealybug;
  2. hmyz v měřítku;
  3. roztoč pavouk.

Tlusté ženy jsou zřídka zasaženy škůdci , ale pokud k tomu dojde, pak v počátečním stádiu používají lidové prostředky: umývají je mýdlem, na několik minut je umývají ve sprše, zakrývají filmem a otírají jehadřík namočený ve vodce.Pokud takové akce nejsou úspěšné, přejděte k chemickým metodám kontroly.

Podle Feng Shui a lidových přesvědčení přináší tlustá žena domu hmotné bohatství.Proto se také nazývá „strom peněz“.

Crassula pomáhá zmírňovat stres, překonává stres a pomáhá předcházet virovým onemocněním tím, že vykazuje antivirovou aktivitu.

Mnoho designérů používá tuto rostlinu k dekoraci interiéru v některých etnických a středomořských stylech.

Fotografie

Dále vidíte fotografie Tolstyanky Portulakové:

Užitečné video

V tomto videu se můžete seznámit se složitostmi péče oCrassula: