Crystal Anthurium - květina z tropů

Anthurium je stálezelená kvetoucí rostlina patřící do čeledi Aroid nebo Aronik.Distribuováno v tropech střední a jižní Ameriky, v Mexiku v Argentině.Název je tvořen dvěma řeckými sovy, které znamenají „květ“ a „ocas“.

Velmi velký rod, který má několik set druhů.Jedním z nich je Anthurium Crystal.

Popis

Crystal Anthuriumje réva .Svým vzhledem je velmi dekorativní.

Stonek Anthuriumroste na 25 cm vysoký , je tlustý, zelený asi 2 cm v průměru.Internody jsou krátké, od padlých listů zůstávají stopy až 1,7 cm.

Kořenový systém je krátký a tlustý.


Listy rostou na řapíkech fialové barvy stonku.Tvar listů je oválný s výřezem na základně a se špičatým koncem, podobný srdci.Jsou tenké, asi 40 cm na délku a 20 na šířku.

Jejich vnější povrch je sametový a pod ním je červenohnědá řasenka. Barvaje jasně zelená s jasně definovanými bílými žilami.

Květenství Anthurium je tvořeno na červeno-fialovém, dlouhém, asi 25 cm, stopce.Skládá se z malých květů a je podlouhlým protáhlým špičatým uchem žluté -zelenébarvy až 12 cm dlouhé.

Rostlina kvete poměrně dlouho.Záleží na péči, která mu byla poskytnuta.V podmínkách blízkých přírodním může kvetnout po celý rok.

Po rozkvětu se objevují plody s malými, asi 1 cm, plody bílé barvy s fialovým nádechem.

Domácí péče

Podnebí

Anthurium je rezidentem tropických deštných pralesů.Proto dává přednost jasnému rozptýlenému světlu a dobré hydrataci.

Optimální teplota pro rostlinu na jaře a v létě je 25 stupňů.V zimě a na podzim by to mělo být přibližně 15-18 stupňů.

Preferováno je světlorozptýlené, ale jasné. Během zimy je pro závod vyžadováno další umělé osvětlení.Hrnec s Anthuriem nemůžete dát na velmi horké přímé sluneční světlo, takže v létě při dlouhodobém žáru ho musíte odstranit na stinném místě.Toleruje částečný stín, ale kvetení v tomto světelném režimu nemusí nastat.Květ netoleruje průvan a teplotní změny velmi dobře, je nutné ho před nimi chránit.

Vlhkostv místnosti, kde se nachází Anthurium , by měla být poměrně vysoká, více než 70% .V suché místnosti by měl být květ stříkán pravidelně, pokud možno několikrát denně, aniž by došlo ke květenství.Z toho se zhoršují.Lze také použít umělé zvlhčovače.

Zalévání


Je nutné zavlažovat rostlinu zvyklou na vlhkost pravidelně dvakrát týdně.teplá voda.Studená voda a voda se zvýšeným zadržením vápna nejsou povoleny k zavlažování.V zimě stačí jeden měsíc.

Je třeba zkontrolovat, zda půda v květináči nevyschne a že nedochází k žádné stojaté vodě.To je velmi důležité pro příznivý vývoj květu.

Výsadba, výsadba

Po zakoupení květu v obchodě je nutnézasadit po dobu tří dnů , dokud nezačne vyschnout.To musí být provedeno velmi pečlivě, aniž by došlo k poškození křehkých kořenů rostliny.Pot pro výsadbu musí být vybrán ten, který je ideálně vhodný pro velikost kořenového systému.Při nadbytku prostoru květ intenzivně roste listová hmota, což velmi negativně ovlivňuje jeho kvetení.

Mladé exempláře v prvních 4 letech života by měly býttransplantovány každý rok. Dělají to od začátku jara do pádu.Potom se Anthurium transplantuje jednou za 2-3 roky.Dělají to za účelem zvýšení kapacity nebo obnovy půdy, která byla v průběhu let vyčerpána.Na povrchu půdy chudé na minerály, bílé, ničivé pro rostlinu, se objevuje plak.

Půda

Pro výsadbu a přesazení rostliny musíte připravit půdu.Měl by býtpropustný pro vzduch a vlhkost, mírně kyselý, uvolněný. Za tímto účelem smíchejte trávníkovou půdu, hrubý písek a humus.Můžete přidat mech, expandovanou hlínu.Na dně nádoby položte kvalitní drenáž.

Hnojiva

Hnojení je velmi důležité během období růstu, růstu a květu Anthurium.Za tímto účelem si můžete zakoupit speciální komplex organických aminerální látky určené pro pokojové rostliny.Roztokmůžete zalévat každé dva týdny na jaře a v létě. V zimě nemusí být květina napájena.

Rozmnožování

    Anthurium může být množeno třemi způsoby:
  • řízky
  • dělením
  • ]
  • semena

Metoda řízků zahrnuje oddělení kmenů od rostlin a apikálních řízků několika listy nebo postranními výhonky, které mají kořeny.

Řízky by měly být řezány ostrým nožem,a poté umístěny do vody nebo vermikulitu, dokud nejsou zakořeněny.Zakořeněné výhonky je třeba vysadit do samostatných květináčů.Udělejte to na jaře.

Dělení lze provéstna jaře během transplantace.Aby to bylo možné, musí být rostlina vytažená ze země opatrně rozdělena do několika částí, aby každá z nich měla své vlastní kořeny.Výsledné vzorky musí být vysazeny v květináčích a musí jim být poskytnuta dobrá péče o úplné zakořenění.

Rostlinu můžete množit se semeny, která dozrávají v ovoci nebo jsou zakoupena v obchodě.Na jaře se semena vysévají na povrch půdy a posypou se zemí.Klíčky se objeví za 2-3 měsíce.Před přistáním na stálém místě musí sedět.Když se objeví několik pravých listů, umístěte je do samostatného hrnce.

Nemoci a škůdci

Anthurium může být ovlivněno houbovýmichorobami nebo škůdci hmyzu.

V důsledku zvýšené vlhkosti na částech rostliny se objevuje šedý povlakoznačuje vzhled šedé hniloby.V tomto případě byste měli přestat zalévat, odstranit poškozené části a transplantovat květ do suché půdy.

Pravděpodobněvýskyt hub anthracnosové choroby. Současně začnou části rostliny zasychat na okrajích a poté odumřít.Květina může zemřít.Při infikování malého povrchu můžete odstranit nemocné listy a vytvořit méně vlhké prostředí.V případě vážného poškození by měla být rostlina ošetřena přípravky - fungicidy, například kuproxát.

Pokud se listykroutí a suší , může být vzduch v místnosti suchý.Odstraňte poškozené části a zvyšte vlhkost.

Když se objeví mšice, listy se začnou vrásnit a zakrýt se žlutými skvrnami.Pokud je patrný lepivý žlutý výboj, pak to znamená útok se strupou.Mealybugs lze vidět na části rostlin.

Jsou-li nalezeni škůdci,je nejprve nutné odstranit poškozené části, opláchnout larvy a dospělý hmyz a jejich izolaci vatovým tamponem namočeným ve vodě nebo v alkoholovém roztoku, poté ošetřit rostlinu zvláštními roztoky - intexcidy.

Crystal AnthuriumVelmi nápadný pokojový květ. Poté, co pro něj byly vytvořeny příznivé podmínky, se jeho dekorativnost může těšit po celý rok.

Fotografie

Dále uvidíte fotografii Anthurium Khrustalny:

Chtěli byste vědět více o rozmanitosti druhů této nádherné rostliny?Přečtěte si naše oranžové články Scherzer anthurium a elegantní Andre anthurium.

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o závodě: