Dekorací jakéhokoli domova je adenium.Jak udělat doma pouštní růže květ?

Každý milovník pokojových rostlin se pyšní, když miluje své oblíbené květiny, a je připraven předvést skleník.Adenium nebo „pouštní růže“ je oblíbená pokojová rostlina s neuvěřitelně krásnými květinami.Ale někdy se stává, že není v žádném spěchu potěšit majitele s bujným kvetením.Jsou zkoumána pravidla péče o adenium a důvody, proč nechce rozkvetnout, abyste na své květiny mohli být pyšní.

Kvetoucí rostlina

Zdravé adenium obvykle kvete dvakrát ročně: na jařea na podzim.

Doba kvetení je obvykle 2–3 měsíce: od dubna do července a od září do října.Doma, s náležitou péčí, se pupeny mohou objevovat nepřetržitě po dobu 5 měsíců.

Věk květu ovlivňuje dobu kvetení: čím je rostlina starší, tím déle kvetou. Adenium se zpravidla rozkvétá ve 2. roce života , ale někdy se může vyskytnout i po 4 letech.Závisí to především na podmínkách zadržení a rozmanitosti adenia.Za první kvetení se považuje miniaturní adenium obesum.

Je možné tohoto procesu dosáhnout doma?

Roste kvetení adeniavliv několika faktorů:

 1. Doba odpočinku.
 2. Správnost a pravidelnost ořezávání.
 3. Zalévání.
 4. Osvětlení.

Tyto položky musí být zahrnuty v pravidlech péče o rostlinu a poté ve vaší domácnosti rozkvetne adenium.

Co dělat: podrobný návod

Nejvýhodnějšími podmínkami kvetení adenia jsou skleník nebo skleník.Ale můžete dosáhnout kvetení doma, pro které musíte přísně dodržovat pravidla péče o něj.Pojďme na ně podrobněji.

 1. Aby byl květ dobře zásoben živinami, je nutné umístit rostlinu do volné půdy (rozbité cihly, nasekané uhlí atd.) S kyselostí 6,5–7,8. PH může působit jako prášek do pečiva.

  Mladé květiny se vysazují jednou ročně a dospělé rostliny jednou za tři roky.Chcete-li to provést, musíte opatrně odstranit rostlinu z květináče, odstranit poškozené kořeny a stonky, nalijte drenáž a předem připravenou půdu do nového květináče.Při přesazování pečlivě vyplňte prázdný prostor mezi kořeny.

 2. Aden je nejlépe osázen v malých květináčích.Vzhledem k tomu, že nebude kvetet, dokud to copánky jeho kořeny na celý objem půdy.

Doba odpočinku: podzim, zima

 1. Na podzim začíná adenium dobu odpočinku, proto je nutné začít v polovině září.zajistit chladnost (teplota by neměla přesáhnout 20 ° C), při snižování úrovně vlhkosti a světla by měla být snížena frekvence zavlažování.VTentokrát mu listí spadne.
 2. Zima pro květ je období klidu, kdy vyžaduje vzácné zalévání.Adenium je nutné zalévat jednou měsíčně, zvlhčovat pouze povrch půdy.Pohodlná teplota pro něj během tohoto období je 12-16 ° C, je vhodné přenést květ na stínované místo.Vrchní obvaz během tohoto období je zcela vyloučen.
 3. ​​
Důležité! Během doby odpočinku by měl být adenium ponechán v plném klidu, jinak nebude květovat nebo bude málo pupenů.

Jaro

 1. S příchodem jara, kdy začíná růstový bod nabobtnat, by se měla začít zvyšovat frekvence zavlažování, ale mělo by se to dělat postupně.
 2. Před začátkem květu, kdy se adenium začne probouzet, jsou jeho výhonky odříznuty.Tímto způsobem se vytvoří koruna rostliny a vytvoří se příznivé podmínky pro pokládání pupenů.

  Adenium nesekají příliš nízko.To vede k oslabení stonků a narušení tvaru koruny.

 3. Když se objeví listy, musí květina zvýšit osvětlení.Chcete-li to provést, přesuňte květ na jižní nebo východní okno, můžete také nastavit umělé osvětlení.Denní hodiny lze uměle prodloužit nejvýše o 12 hodin.
 4. Od začátku jara by se rostliny měly krmit.K tomu se nejlépe hodí hnojiva na bázi fosforu a vápníku, která se nejlépe hodí pro sukulenty a orchideje.Tyto látky přispívají k jeho posílení a včasnému výskytu pupenů.

  Koncentrace fosforu a vápníku v roztoku připraveném k hnojení neníby měla přesáhnout 2%.

Léto

V létě je 25–27 ° C považováno za příjemnou teplotu pro adenia. Květinu byste měli pravidelně umisťovat na čerstvý vzduch a vystavovat ji přímému slunečnímu záření po dobu 4-5 hodin.Abyste se vyhnuli popálení listů, budete potřebovat trochu odstínu květu.Jiné barvy nebo průsvitný závěs mohou zajistit mírné zastínění.

Popis procesu: jak dlouho začíná období, kdy začíná rozkvétat?

V závislosti na rozmanitosti adenia se květiny liší v počtu pupenů v květenství a počtu řádků s lístky.Zbarvení se liší od bledě smetany po maliny, jsou možné barevné kombinace nebo odstíny od středu po okraj.Existuje vzor v podobě pruhů, existují také odrůdy s dvojitými květy.

Navzdory rozmanitosti odrůd adenu mají všechny společné vlastnosti:

 • na konci větví se vyskytují vaječníky květin;
 • pupen zraje během jednoho až dvou měsíců;
 • Květy kvetou v období až jednoho týdne.

Počet okvětních lístků a počet řádků ovlivňují dobu zrání pupenů a dobu kvetení květů.Čím hustší pupen, tím více času a světla bude trvat, než zraje.A čím menší počet okvětních lístků, tím intenzivnější bude kvetení květin.

Průměrná délka života jedné květiny závisí na odrůdě rostlin a je 10 dní.

Péče v této době

Poté, co se pupeny objeví na adeniu, je důležité, aby jejich květ nebylupustil to. To vyžaduje příznivé podmínky pro růst a květ.

 1. Hodně světla. Adenium je fotofilní rostlina, takže pokud ji nelze přesunout na východní nebo jižní okno, mělo by být zajištěno umělé osvětlení.
 2. Zabraňte vysychání půdy. Pokud rostlina nemá dostatečnou vlhkost, může ztratit pupeny nebo je nedokáže otevřít.
 3. Nízká vlhkost. Při vysoké vlhkosti začínají pupeny zevnitř chrlit.Z tohoto důvodu se v období květu adenium nedoporučuje pro postřik.
Je třeba věnovat pozornost odstranění zvadlých květin, aby kvetoucí adenium neztrácelo energii na pěstování ovoce.

Proč netvoří pupeny?

Adenium není vždy příjemné svým majitelům s bujným kvetením. Na otázku „proč nekvete?“ Může existovat několik odpovědí. Pojmenujme hlavní důvody.

 1. Možná je vaše rostlina příliš mladá,protože začátek kvetení v ní klesá na věk od 2 do 4 let.
 2. Spící obdobíse pokazilo a rostlina nebyla schopna akumulovat dostatečnou sílu, aby mohla zasadit pupeny.
 3. Nedostatek pokrytí. Jediná věc, pokud má květina otevřené kořeny, pak jasné osvětlení nebude fungovat, protože je možné spálení kořenů.
 4. Nadměrné zalévání během dormancy , které by mohlo způsobit hnilobu kořenového systému.
 5. Zvýšená kyselost půdy , díky níž kořeny začnou bolet a zemřít.
 6. Množství dusíkatých hnojiv,, které způsobují rychlý růst větví a kořenů, ale na květiny v tomto případě lze zapomenout.
 7. Nedostatek živin,příznaky tohoto procesu jsou bolestivým stavem listoví: žlutý, porézní a bez lesku.

Poté, co se podíváme na hlavní problémy, je okamžitě zřejmé, proč je tak důležité přísně dodržovat pravidla péče o adenium.

Jak přimět pupeny, aby byly zahozeny?

Pokud máte dostatečně vyzrálou rostlinu, která nechce rozkvetnout, musíte nejprve zkontrolovat, jak jsou dodržována pravidla pro péči o adenium, a v případě potřeby upravit podmínky zadržení.
 1. Zajišťujeme dostatečné přirozené světlo a v případě potřeby zavedeme další osvětlení.
 2. Indikátory teploty a vlhkosti uvádíme na doporučené hodnoty.
 3. Změňte půdu, pokud je příliš kyselá.
 4. Upravte režim napájení.
 5. Na podzim av zimě dáváme rostlině dostatek odpočinku.
 6. Vyrábíme vrchní obvazy přípravkem na sukulenty.
 7. Na jaře jsme závod rozřezali v souladu s pravidly péče.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak stimulovat kvetení adenia:

Co se stane během spícího období?

Po rozkvětu adenu potřebuje dobrý odpočinek.Krmení by mělo být odstraněno a zalévání by mělo být omezeno.Tím se květina připraví na odpočinek, který potrvá od poloviny podzimu do konce zimy.

Vyžaduje se splnění všech požadavků na údržbu adenupéče a přesnost.Se správnou péčí dokáže adenium rozkvetnout doma a potěšit svěží kvetení pečujících hostitelů.