Dekorativní fuchsie květina na vašem okně!Fotografie, přistání a péče

Fuchsie je vytrvalý keř pocházející z Jižní Ameriky.Pokojová rostlina udržovala potřebu vysoké vlhkosti a mírné teploty.Bohaté kvetení trvá od dubna do října.

Pěstování fuchsie doma vyžaduje dodržování pravidel zemědělské technologie.Jak zasadit fuchsie, možné problémy s péčí - čtěte dále.

Jak pěstovat doma?

Zakoupená rostlina nebo stonek květu fuchsie zakoření a začne růst podle pravidel výsadby a péče. Zdraví rostlin závisí na vybrané půdě a podmínkách.

Který pot si vybrat?

Velikost květináče se volí podle stáří rostliny.Stonek nelze zasadit do velké nádoby, optimální průměr je 5-7 cm.

Každý rok se po transplantaci zvětšuje velikost květináče o 2-3 cm. Kořenový systém květu by měl být kompletně splétán s hliněnou hrudkou.Volná půda okyseluje, což způsobuje hnilobu kořenů.

Doporučeným materiálem je keramika, světlá barva.Takový hrnec se na slunci přehřeje.V tmavých plastech kořeny rostlin umírají pod vlivem vysoké teploty.Ve spodní části nádrže by měly být drenážní otvory.

Složení půdy

Vyžaduje se fuchsie.výživný sypký substrát s neutrální kyselostí. Doporučuje se připravená univerzální směs pro kvetoucí rostliny.Pro zlepšení struktury se do půdy přidává prášek do pečiva - perlit, vermikulit, kokosový substrát.

V případě potřeby se půda připravuje nezávisle:

 • rašelina, listový humus, kompost, písek v poměru 1: 1: 1: 2;
 • listová půda: rašelina: písek (3: 1: 1).

Na dno nádoby se nalije drenážní vrstva z expandovaného jílu nebo malých oblázků.Zabrání stagnaci vody a vyluhování půdy.

Co by se mělo udělat, aby střelba způsobila kořeny?

Proces fuchsie je zakořeněn v půdě nebo vodě. K tomu, aby stonek pěstoval kořeny, je třeba:

 • stabilní teplá teplota (20-22 °);
 • dobré rozptýlené osvětlení;
 • ​​
 • vysoká vlhkost (80-90%).

Požadovaná úroveň vlhkosti bude zajištěna zakrytím skleněnou nádobou nebo sáčkem.Tento proces je ventilován denně, kondenzát je odstraňován ze stěn plechovky.Sazenice se postřikují vodou při pokojové teplotě.Vzhled nových listů po 2-3 týdnech naznačuje úspěšné zakořenění.

Doporučení. Dolní listy by se neměly dotýkat země, aby nezačala hniloba.Potřeba vlhkosti rostliny snižuje ořezávání zbývajících listů na polovinu.

Umístění a osvětlení

Na východní nebo západní okna se umístí hrnec fuchsie. Na severní straně vyvolává slabé kvetení.Rostlina potřebuje rozptýlené osvětlení a čerstvý vzduch.Nejlepší místo pro květinový balkon.Během květu by se neměla dotýkat fuchsie.a přeskupení okamžitě upustí pupeny.

Teplota

Fuchsie toleruje chlad a teplo způsobuje letargii a snížení listů.Optimální teplota během vegetačního období je 16-20 °, v zimě 10-11 °.V létě je květina očištěna od přímého slunečního světla, což způsobuje popálení listů a přehřátí kořenů.

Zalévání

Zvlhčování květiny je nezbytnou součástí zemědělské technologie. Nedostatek vody vede k vysychání a přetékání k hnilobě kořenů. Zavlažování se provádí vodou.Objem a frekvence zvlhčování závisí na teplotě v místnosti, objemu nádoby a fázi vývoje.

Průměr je 100 ml na nádobu o objemu 0,5 1, každé 3-4 dny.Zjistit potřebu zalévání umožní malý trik.Dřevěná hůl je přilepená na okraji hrnce, pokud je mokrý a špinavý, pak není čas.Pokud na hůlce jsou hrudky, je čas zvlhčit.

Reference. Zalévejte rostlinu ráno nebo večer, kdy je vlhkost lépe absorbována kořeny.

Částečné zalévání se nahrazuje stříkáním.Zatímco tam nejsou žádné květiny, rostlina je pravidelně umístěna pod sprchu.Na podzim se snižuje množství vody. V zimě postačí 1-2 zalévání za měsíc.

Hnojiva

Fuchsie se vztahuje na rostliny, které vyžadují pravidelné krmení.Mladá květina potřebuje hnojivo s vysokým obsahem dusíku.Dospělá rostlina vyžaduje kompletní výživu fosforem, vápníkem a dalšími stopovými prvky.Aplikace složených hnojiv jednou týdně uspokojí potřeby fuchsie.Obvaz na list"Bud" účinný v období květu.Minerály se střídají s organickými.

Dlouhodobě působící hnojivo Osmocote (Osmokot) dává dobrý výsledek. Droga je pohřbena v zemi nad drenážní vrstvou.Minerály se nacházejí v kapslích, které se při zalévání postupně rozpustí.Na jaře se ke stimulaci růstu výhonků stříkají síranem hořečnatým (1 lžička na 1 litr vody).

Hnojiva lze aplikovat denně při zalévání, což snižuje doporučenou koncentraci 6krát.

Je zakázáno nakrmovat:

 • nemocné rostliny;
 • sazenice mladší než 3 týdny;
 • květiny v suché půdě.

Fotografie

Dále naleznete fotografie květin fuchsie:

Jak pěstovat řízky nebo semena?

Fuchsie se rozmnožuje vegetativně a osivo.V prvním případě se používají řízky řezané ze zdravé rostliny.Nejlepší období je jaro.Pro zakořenění zvolte zelené výhonky se 2-3 páry listů.Délka rukojeti je 10-15 cm, střílení je ostří ostrou čepelí.

Pravidla šíření řízky :

 1. Řízky jsou ponořeny do sklenice vařené vody a umístěny na světlé místo.
 2. Listy by se neměly dotýkat vody.
 3. Po 7-10 dnech se objeví kořeny.
 4. Řízky jsou přesazeny do sypkého substrátu pro fuchsii.
 5. První týden je držen pod skleněnou nádobou, denně vysílán.

Rozmnožování semeny:

 1. Pro sazenice se připravují lehké sazenice: trávník, rašelina, písek.
 2. Semena jsou položena na vlhkou půdu, mírně lisovaná.Přistávací doba je březen.
 3. Klíčení se vyskytuje ve světle, semena by se při zavlažování neměla hlouběji dostat do země.
 4. Horní část nádoby je pokryta sklem nebo filmem.
 5. Sazenice jsou uvedeny po 30 dnech.Povlak je odstraněn.
 6. Po 2 měsících se sazenice vysadí do samostatných květináčů.

Řízky mají oproti rozmnožování osiva několik výhod:

 • Řízky Fuchsia dědí vlastnosti matečné rostliny, ale žádná semena.
 • Zakořeněné výhonky kvetou ve stejném roce.
 • Propagace řízky je méně pracná.

Informace o tom, jak lze fuchsii šířit také listem, viz zde.

Pěstitelská pravidla

Životní cyklus fuchsie je rozdělen na období činnosti (jaro-podzim) a klidu (zima). Během vegetačního období potřebuje květina zalévání, světlo a hnojení.Léčení pro péči zahrnuje prořezávání a sevření.První štípnutí se provádí přes 2-3 internody stonku.Postup roste. Oříznutí se provede dvakrát.Před zimováním se odstraní vybledlé větve.Na začátku jara se odstraní suché výhonky, zdravé vrcholy se zkrátí o 1/3.Po prořezávání se květina přesadí do čerstvé půdy.

Důležité! Spící období začíná v zimě.Zařízení se přemístí do místnosti s teplotou 10 až 12 °.

Zalévání řídce, subkrustály končí v říjnu.Na jaře jsou keře vráceny do světlého parapetu, napojeného teplou vodou.Zbývající poprořezané řízky jsou zakořeněny ve vodě nebo půdě.

Přečtěte si více o pravidlech pro pěstování fuchsie zde a zde jsme mluvili o nuancích pěstování zahradní fuchsie.

Možné problémy

Porážku rostliny lze rozdělit do dvou skupin.Některé jsou způsobeny nesprávnou péčí a druhé infekcí houbami nebo bakteriemi.

Chyby obsahu

 • Bledé listy, žluté skvrny- nedostatek živin.Je zapotřebí komplexní minerální výživa.
 • Padající listí a pupeny- porušení režimu zavlažování, půda se nalije nebo přesuší.Stejný problém nastává, když je nedostatek světla.
 • Krátké kvetení- existuje několik důvodů: nedostatek výživy nebo vlhkosti, vysoká teplota.

Infekční choroby a škůdci

Nejběžnějším onemocněním fuchsie je rez.Prvním příznakem infekce jsou hnědé skvrny na zadní straně listů.Rez se rychle šíří a všimne si příznaků nemoci, květina je izolovaná.Zasažené listy jsou odříznuty a zničeny.Rostlina a půda jsou ošetřeny Topazem.

Škůdci mouchy fuchsie v místnosti a roztoče. Výsledkem jejich života je vadnutí a padání listů.Proti molice se používá insekticid "Aktara" nebo "Condor".S klíštěm boj znamená „Akarin“, „Fitoverm“.Bude to vyžadovat 3 ošetření.

Chyby v pěstování a pěstování ovlivňují délku květu a velikost pupenů.Fotofilozní keř potřebuje rozptýlené osvětlení, dostatek čerstvého vzduchu a vlhkosti.Pro léto je potřeba místo, kde teplota nepřesáhne 20 °.V horku fuchsie kape květiny a listy.