Dekorativní plemeno bohatého plemene - kuřata Gudan

Kuřata Gudan jsou jedním z mnoha zajímavých dekorativních plemen s bohatou historií, která si zachovala svůj pracovní účel.

Toto plemeno je známé a atraktivní nejen svým neobvyklým vzhledem, který z něj dělá těžiště pohledu na jakoukoli směs, ale pro jemné bílé maso, které se kombinuje se střední produkcí vajec a precocity.

Slepice byly chovány za účelem získání jemného masa ve Francii, plemeno bylo pojmenováno po prefektuře Goodan, kde se úspěšně chovalo od roku 1850.

Brabantská kuřata, Krevkers, La Fresh, slepice Bres, Caumont, Gournay, Le Mans, Caux, Merleaux, plemena Mentes.Ke zlepšení plemene byla krev později přidána do krve Dorking, Brahm, nizozemského White-Tailed.

Do roku 1870 se toto plemeno stalo známým mimo Francii, především v Německu (z této země jsme stále tady)dováží se nejvíce čistokrevná evropská plemena, z Dánska lze dovážet i čistokrevné Gudany).

Během druhé světové války čistokrevná kuřata po celé Evropě téměř zmizela, takže po válce muselo být plemeno obnoveno.

Nyní jde spíše o dekorativní plemeno se schopností používat jej jako univerzální vejce a maso, i když s průměrnou produkcí vajec má chutné maso velkou hodnotu.

Obecný popis plemene Goodan

Plemeno Goodan je plemeno masa, jedná se o středně velké ptáky s válcovitým tělem.

Charakteristickým znakem je svěží hřeben na hlavě a hřeben ve tvaru můry.Hřeben by měl být velký, s dlouhým peřím, spadnout dozadu a příliš těsně přiléhat k hlavě ptáka.

Hlava je velká, s hemisférickým otokem na krku - základna hřebene.Zobák je zakřivený, krátký.

Vrchol můry je tvořen dvěma stejnými deskami se středními zuby, barva je šťavnatá, jasně červená.Vous se skládá z části umístěné pod zobákem a ze dvou částí tvořících vousy.Krk je středně dlouhý se svěžím límcem, měl by být silný a silný.

Tělo je podlouhlé, ve tvaru válce, ale široké, mírně zvednuté, tělo by mělo být téměř dokonale vodorovně usazeno.Hrudník je plný a široký, břicho je zaoblené.Na zádech by měla být nádherná bederní opeření.

Křídla střední velikosti, těsně přiléhající k tělu.Peří bez polštářů, měkké.Ocas je velkolepý, s mírně zakřiveným peřím.

Plemeno Bielefelder patří do třídy masa a vajec kuřat.O jejich vlastnostech se můžete dozvědět na našem webu.

Chcete-li zjistit, jak vyrobit inkubátor s rukama na videu, přejděte na bod zde.

Dolní končetiny jsou částečně uzavřeny peřím, silné.Krátký, široký soubor metatarzů.Na tlapce je pět prstů, pátý prst a čtvrtý prst by měly být od sebe dobře oddělené, pátý prst je mírně zvednutý.

Přijatelné barvy : bílá, černobílá a modrá.Nejcennější je černá a bílá, zatímco barvě kohouta dominuje černá, kuře je rovnoměrně zbarvená.

V případě bílé barvy je přípustné, aby kohout měl v hřebenu a vousech malou příměs zakysané smetany.S modrou barvou by měla být barva stejnoměrná, v hřebenu jsou povoleny bílé skvrny, vousy a hřebeny kohouta mohou být sametově černé, obecně jsou kohouti o několik tónů tmavší než slepice.

​​

V Rusku někdy nabízejí kuřata s jiným hřebenem pod rouškou Gudanů, že tito ptáci již nemohou být klasifikováni jako čistí Gudané, jedná se o kříž.Dávejte pozor na správnou barvu, celkové složení ptáka.Gudané mají velmi rozeznatelnou horizontální siluetu, takže kuřata rodokmenu lze snadno rozlišit.

Vady: především slabé úzké tělo a diskvalifikační znaky - špatné opeření, špatné postavení hřebene a vousů, nesprávná barva (žluté a bílé peří se nachází vousy a spodní část zad - to není přípustné).

Vlastnosti

Zvláštnost plemene, kvůli kterému bylo chováno ve smyslu jídla ve Francii -jemné bílé maso .Gudanovo tělo je dobře osvalené, dřepané, husté a silné ptáky.

Gudanmá živý temperament, je velmi mobilní , takže budou vypadat skvěle na volném výběhu v jakékoli směsi.Jsou přátelští k lidem, důvěřují, vyznačují se klidnou dispozicí a nejsou náchylní ke konfliktu.

Kuřata se používají jako okrasná, ale jejich masný původumožňuje rychle vykrmovat slepice a chovat slepice tohoto plemene na maso.Trpasličí Gudani jsou díky své menší velikosti vhodné pouze jako okrasné plemeno.

Fotografie

Nyní máte příležitost vidět tato nádherná kuřata na fotografii.Na prvních dvou jsou vyfotografováni 2 nádherní jedinci tohoto plemene.

Takto vypadá kohout ve svém nejlepším stavu.Její krásu nelze vyjádřit slovy:

Ale to je žena.Při porovnání těchto fotografií uvidíte rozdíl mezi kohoutem a kurty.

Nejznámějším prostředím pro ptáky je samozřejmě jejich vlastní dům:

Pěstování a údržba

Klima je velkým problémem, když kuřata Guanan zůstávají v ruských podmínkách.

Lepší slepice tohoto plemene zakořenějí ve středním Rusku a v teplejších regionech, v drsných podmínkách s dlouhými zimami, ptáci potřebují teplý slepičí kurník.

Podle zpětné vazby od zkušených kurovodů je v naší zemi docela reálné chovat Goodana, ale to vyžaduje další úsilí k zajištění pohodlných podmínek - toto plemeno bylo ve Francii chováno v mírném klimatu.

Mnoho chovatelů drůbeže zapojených do tohoto plemene (pokusy o rozmnožování čistokrevných Gudanů byly učiněny od 80. let a pokračují v naší době), upozorňujeme, že míra přežití mladých a dospělých ptáků není příliš vysoká.

Rovněž je třeba dbát na luxusní peří Goodana. Stelivo v drůbežím koši by mělo být dostatečně husté a vždy čisté ,jinak může pták rychle zaujmout neuspořádaný a nepříliš reprezentativní vzhled.

U ptáků bílé barvy, prostoru nebo chůze je výhodnější: v stísněném prostoru se jakýkoli jasný peří rychle uklidní a začne vypadávat.

Gudan se proto pro udržení dostatečně vysokého plotu nevyznačuje vysokou letovou nadmořskou výškou.Pták má klidný charakter a je nepravděpodobné, že by způsobil problémy s obsahem.

V potravě jsou nenáročný, v chovu mladých zvířat neexistují žádné zvláštnosti.Je však třeba mít na paměti, že v období podzim-zima je nutné posílit výživu ptáků.U kuřat je líheňský instinkt mírně vyvinut, u trpasličí odrůdy je horší.

Charakteristiky

Gudan - střední kuřata, váha kohouta - 2,5–3 kg, kuře - 2–2,5 kg.Produkce vajec - 160 vajec v prvním roce, 130 - ve druhém je inkubační hmotnost vajíčka od 53 g, barva vajíčka je bílá.

Trpasličí odrůda má nižší hmotnost: asi 1,1 kg pro kohouta a 0,9 kg pro kuře.

Analogové

Gudané se v Rusku prakticky nechovají, na Ukrajině se chovají samostatné farmy, kde klima umožňuje Gudanům cítit se pohodlně.

Ale pokud si chcete koupit maso nebo univerzální plemeno se zajímavým vzhledem, není tolik alternativ:

  1. Mnoho farem v naší zemi má slepic masného plemene Kohhinhin ].

    Toto starověké plemeno bylo přivezeno do Evropy z Číny a sloužilo jako základ pro mnoho plemen masa a vajec.Pluskokhinkhinov - váha do 3,5 kg s produkcí vajec 120 - 140 vajec a neobvyklým vzhledem, které se zdají být husté díky svěžímu peří nohou a objemnému hřebenu okamžitě přitahují pozornost.

  2. Další populární plemeno vhodné pro chov masa, získávání vajec a stejně jako dekorace pro statek jeBrahma .

    Všechny odrůdy Brahms byly získány křížením Kokhinkinů s jinými plemeny masa, z Kokhinkinů získaly Bramové rozeznatelné opeřené nohy, hlavním rozdílem byla velká tělesná hmotnost (až 5,45 kg pro kohouty).

  3. Pravděpodobně největší drůbež je kuřata obří Jersey.Zjistěte, jakou velikost může dosáhnout!

    Na adrese https://selo.guru/sadovodstvo/vinograd/vinograd-v-podmoskove.html je článek, kde najdete odrůdy moskevského regionu.

  4. Kukučka Mechelen(nazývaná také Mecklin, Mehlen, Malin a mnoho dalších variací původního názvu) - plemeno masa s původním skvrnitým peřím, chované v Belgii, ale maso bylo použito k chovuplemena z Číny a USA, takže hmotnost kohoutů je až 5 kg, plemeno je předčasné, s jemným bílým masem.

Gudan je vzácné a neobvykle vypadající plemeno, které ozdobí jakoukoli směs.Jeho nepochybným plusem je jemné maso a poměrně vysoká míra produkce vajec umožňuje udržet Gudanov jako univerzální plemeno.

Nevýhody: některé nálady a nevhodnost vůči drsným podmínkám ruských zim, které vyžadují vybavení kuřecího koše s topným systémem, aobtížné najít v Rusku.