Do interiéru přidejte sofistikovanost: orchidej ve skleněné váze, baňce a dalších nádobách

Jednou z nejoriginálnějších dekorací místnosti je jemná orchidej květina rostoucí v krásné skleněné nádobě - ​​váze nebo květináči.

Aby rostlina potěšila svůj kvetoucí vzhled po dlouhou dobu, je třeba znát několik jemností pěstování ve skle, jakož i pravidla pro opětovnou výsadbu a péči.

Rostlina ve skleněných nádobách

Orchidej ve skleněné váze, baňce nebo květináči je skvělým doplňkem interiérua jeho výzdoby, která bude vhodnádoma i v kanceláři.Navíc je tato položka často vybrána jako dárek.

Celkový pohled

Skleněná nádoba vypadá docela esteticky příjemně, propouští světlo a rostlina umístěná v takové nádobě vypadá velmi pěkně a originálně.

Skleněné květinové vázy, květináče a baňky přicházejí v nejrůznějších tvarech a barvách:vysoký a podlouhlý, rozšiřující se dolů, zaoblený, ve tvaru pohárku a ve tvaru pohárku, od zcela transparentního až po světlé barevné stmívání.: světle modrá, světle zelená nebo světle žlutá.Tato odrůda umožňuje vybrat si co nejvícevhodný typ kontejneru pro konkrétní závod.

Pokud jde o samotný květ, přichází ve všech druzích barev: od zářivě bílé, mléka a smetany po nasycené fialové, červené, růžové a modré.

Foto

Představujeme vaší pozornosti fotografie orchidejí ve skleněných nádobách.

Důležitost výběru nádrže

) Orchideje se často prodávají v krásných vysokých průhledných skleněných vázách, ale jsou dobré pouze po určitou dobu - po akvizici by měla být rostlina přemístěna do nádoby vhodnějšího typu: vysoká a úzká nahoře a dostatečně široká na dně. Rovněž je vhodné zajistit, aby skleněná váza nebyla příliš úzká , aby nedošlo k rozbití listů.

​​

Je možné pěstovat a jak pěstovat?

Je docela možné pěstovat orchidej ve skle při dodržení několika jednoduchých pravidel: měli byste si vybrat rostlinu vhodnou pro výsadbu (musí být zdravá), skleněnou nádobu správného tvaru a také dobrou půdu (jako alternativa plnohodnotného vyváženého substrátu pro orchideje), je možné použít Seramisovu půdu ).Poté zbývá jen pečlivě sledovat zavlažování.

Orchideje jsou jednou z nejvhodnějších rostlin pro pěstování ve skle, zejména pokud vlhkost v místnosti není příliš vysoká.

Klady a zápory

Jedním z hlavních pozitivních aspektů používání tohoto typu kontejneru je především jeho dekorativní funkce,který slouží jako skutečná dekorace této krásné rostliny.Kromě tohosklo dokonale propouští světlo , což je také důležité.

Kromě toho:

 • široký sortiment nabízený v obchodech vám umožňuje vybrat si kontejner pro každou chuť a velikost rostliny;
 • je sklo vzhledem ke své gravitaci poměrně stabilní ve srovnání s plastovými nádobami;
 • absence palet usnadňuje a rychle přeskupit zařízení;
 • Kromě světla bude květina přijímat hodně vzduchu.

Hlavní minus jsou skleněné vázy, kelímek a další věci, pokud není na dně možné vytvořit další otvory na dně.Podle toho se může objevit nadměrná vlhkost. Pokud je nádoba příliš úzká a vysoká, rostlina obdrží dostatek světla, ale ne dostatek vzduchu , což negativně ovlivní její růst.

Druhy kontejnerů: vázy, hrnce, baňky

V současné době je pro tyto předměty předloženo velké množství různých možností, ale nejčastěji se vyskytující a nejpoužívanější lze rozlišit:

 • vázy různých tvarů a výšek, včetně čtvercových a kulových;
 • hrnce;
 • skleněné baňky;
 • modely ve formě malých sklenic, misek a pohárů.

Takovéskleněné nádoby vypadají velmi stylově a efektně .Snadno doplňují jakýkoli interiér a stávají se vrcholem místnosti.

Vlastnosti výběru kontejnerů

 • Pro vysoké rostliny je důležité vybrat vázu pro růst orchidejí a sledovattakže jeho listy se cítí víceméně volně a dno plavidla je docela, ale ne příliš široké.Nezapomeňte zajistit větrání, aby nedošlo ke stagnaci vzduchu.
 • Květináče na orchideje by měly být středně velké.
  V případě zdravých kořenů se doporučuje vzít hrnec s malým, asi 1 cm v průměru objemem rezervy pro kořeny, zatímco nemocné kořeny by měly být vysazeny co nejhustěji proti stěnám, aby se zabránilo stagnaci vlhkosti.
 • Stejně jako v případě vázy by se baňky měly vybírat podle růstu rostliny a vzhledem k poměrně úzké formě je možné do ní vysadit rostliny se slabými kořeny.Je také nutné větrání.
 • Pro miniaturní malé orchideje jsou vhodné různé typy „brýlí“ a „brýlí“.

Druhy rostlin jsou také důležité. Nejvhodnější pro pěstování ve skle jsou tedy phalaenopsis a vanda .Přesazení je nejlepší po květu.

Volba objemu nádoby závisí na velikosti kořenů a výšce na růstu rostliny.V případě dostatečného objemu a velikosti nádoby je možné zasadit několik orchidejí do jedné nádoby.

Nejlepší je zvolit možnost kontejneru tak, aby kořeny rostliny byly uvnitř, ne příliš volné a listy a květy byly venku.Bude to tedy výhodnější pro samotnou květinu a pro člověka je snadné se o ni starat.

Postupné pokyny

Výsadba

Předkládáme postupné pokyny, jak pěstovat orchidej ve skleněné váze, hrnci nebo jiné nádobě. Před naloděním musí být kontejner ošetřen,přidáním do vroucí vodya tím dezinfekcí.

 1. Na dno položte silnou vrstvu štěrku: expandovaný jíl, malé kachlové fragmenty, oblázky, štěrk atd. - z čeho vybírat.Bude to drenáž.Můžete přidat vrstvu mechu rašeliniště nahoře.
 2. Poté přidejte dobrý substrát a naplňte je celým prostorem.
 3. Voda se usadí, mírně se zahřeje do teplého stavu a naplní se obsahem vázy, hrnce nebo baňky.
 4. Po půl hodině nalijte vodu a spusťte ji do země.Na povrch kůry položte tenkou vrstvu vlhkého mechu a ujistěte se, že kořenový krk není naplněn.

Doporučujeme sledovat video o pěstování orchideje ve sklenici:

Péče

Hlavním pravidlem péče v tomto případě bude řádné zalévání vody, kdyžKořeny by měly být ponořeny do předehřáté teplé vody na půl hodiny.Květ a listy by měly být chráněny před takovými vodními postupy.

Orchidej lze stříkat.To je nejlepší volba pro zalévání.Frekvence stříkání závisí na vlhkosti v místnosti.Tak například v zimní sezóně, kdy je vzduch suchý, lze tento postup provádět jednou denně.

Ne méně nežje důležité vyživovat a krmit rostlinu během jejího růstua do vody přidávat minerální hnojiva pro zavlažování.

Pokud kořeny z nějakého důvodu vyschly a tento problém se často vyskytuje v zakoupených orchidejích ve skleněných nádobách, měly by být uchovávány v teplé vodě po dobu 10-15 minut jednou denně, přičemž se postup opakuje každý den až do odstranění sucha..

Sklo je dobréhladina vody je viditelná , proto není obtížné sledovat stupeň vlhkosti, ale je důležité si uvědomit, že půda zasychá z výšky mnohem rychleji než zevnitř, zejména pokud jde o skleněné nádoby.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak správně zalévat orchideje ve skle:

Možné potíže s pěstováním

Hlavní potíže v této záležitosti se týkají zalévání: přetečenípřispěje k rozpadu a nedostatečnému vyplnění - suché kořeny.Je však mnohem snazší zacházet se sušenými kořeny, a proto sev žádném případě nedoporučuje vyplnit orchidej .

Druhý často se vyskytující problém spočívá v mnoha rostlinách pěstovaných doma i na ulici - výskyt jakýchkoli chyb, pavouků a jiných živých tvorů.U skleněných květináčů to není neobvyklé, ale odstraňování škůdců není obtížné.

Dobře a třetím rysem - často se na stěnách krásného skleněného zboží objeví malý povlak,proto musí být nádoba občas důkladně omytá .

Místa pro nákup vhodných jídel

Obrovský sortiment skleněných váz, hrnců, baněk a šálků pro pěstování a pěstování květin lze nalézt na síti Ikea ve všech městech, kde je tato společnost zastoupena..Cena od 90 rublů za malý hrnec.

Skleněné nádoby na květiny o něco vyšší cenovou kategorii lze najít v obchodech Zara Home.Zde je minimální cena kolem 2000 rublů za středně velkou vázu.

Speciální obchody mají také mnohokrásné sklo pro květiny a rostliny.Ceny začínají na 150 rublů.

Kromě toho existuje vždy možnost zakoupit si oblíbenou položku online v květinářství.Cena začíná od 200 do 300 rublů za malý skleněný kelímek a od 700 do 800 rublů za vysokou vázu.

Orchideje lze také vysadit na kvádru, ve speciálních koronových květináčích nebo tradičně v průhledných nádobách vyrobených z plastu a jiného materiálu.Druhá možnost dekorace je obvykle umístěna v krásném květináči.Zjistěte více o , jak vybrat ten správný pot pro vaši rostlinu.

Exotická orchidej květina uzavřená v elegantní skleněné váze nebo květináči se stane skutečnou ozdobou domu , a přestože tato rostlina vyžaduje stálou péči a určité zkušenosti s pěstováním květin, není obtížné poskytnout mu všechny podmínky propříznivý růst a kvetení.