Domácí péče o Dieffenbachia Spotted, výhody a nevýhody této rostliny

Dieffenbachia přitahuje zákazníky zajímavým odstínem listů a jejich krásnými obrysy.Těžko se tomu říká vzácná rostlina, je velmi cenově dostupná a relativně levná.

Dieffenbachia byla objevena v Brazílii, ale také roste v Kostarice a Kolumbii.Přes speciální teplotní režim doma je rostlina v Rusku snadno přizpůsobitelná.

Domácí péče

Po získání Dieffenbachie je možné ji naléhavě transplantovat, pouze pokud její kořeny nejsou v půdě, ale ve zvláštním složení.V jiných situacích po transplantaci je lepší chvíli počkat, až si rostlina zvykne na nové podmínky.Jaká je péče o Diffenbachii Spotted doma?

V teplých obdobích, tj. V létě a na jaře, by měl být Dieffenbach napojen nejméně třikrát za týden.V zimě stačí jedno zavlažování na stejné časové období.

DŮLEŽITÉ! Mezi zaléváním by měla být půda mírně vlhká.Pokud je v tuto chvíli sucho, je třeba změnit umístění hrnce.

Kvetení Dieffenbachie je klas s bractem.Toto období je v rostlině velmi vzácné.Květy Dieffenbachia nelze označit za cenné.

Crohn v Dieffenbachii se tvoří zejménarychle.Ve velikosti se rostlina může zvýšit asi o čtyřicet centimetrů za rok.Jakmile Dieffenbachia dosáhne délky něco přes jeden metr, růst se zastaví.

Před nastavením pódia pro Dieffenbachia se ujistěte, že na dně hrnce jsou otvory.Můžete do ní buď nalít získanou speciální zeminu, nebo ji sami vytvořit.Bude vyžadován perlit, humus a běžná zahradní půda.Všechny komponenty se musí brát v poměru jedna až tři.

Je vhodné transplantovat rostlinu každé jaro.Dospělí Dieffenbachia dost transplantace za čtyři roky.Nejvhodnějším měsícem je duben.Během tohoto období je rostlina maximálně odolná vůči stresu.Toto období je také vhodné pro výsadbu.

Je lepší koupit závod na jaře, aby se co nejdříve přizpůsobil novému „obydlí“ a snadno přenesl „přemístění“.

DŮLEŽITÉ! Při manipulaci s rostlinou v době množení se vyzbrojte rukavicemi.Látky obsažené v rostlině mohou způsobit poškození kůže.

Propagace Dieffenbachie doma je snadná.Nové rostliny se mohou objevit jak z kousků stonku, tak z horních řízků.Po odříznutí horní části je nutné rozdrcené farmaceutické uhlí práškovat s místem poškození rostliny.

Je vhodné ponechat vrchol ve vodě dvacet nebo ve sphagnum dvacet jedna dní, dokud nevznikne kořen, a zakryje jej skleněnou nádobou nebo polyethylenem.Stojí za to přidat antimikrobiální látky.

Během procesu zakořeněníje důležité často otírat listy, udržovat pokojovou teplotu substrátu (asi dvacet dva stupně) a chránit špičku před sluncem.

Vrchol by měl být vysazen do země pouze po dosažení dvou centimetrové délky kořenů.

Není nutné úplně vysadit substrát před výsadbou, aby přizpůsobení rostliny bylo co možná nejjemnější.

Při pěstování neumisťujte hrnce vedle topných zařízení.Nemůžete opustit Dieffenbachii bez světla - toleruje pouze částečný stín.Během kultivace je také nutné stříkat rostlinu čistou vodou několikrát za sedm dní.

DŮLEŽITÉ! Nedávejte hrnec s Dieffenbachií do školky.Pokud se šťáva z rostliny dostane na tělo dítěte, následky mohou být velmi nepříjemné.

V nejteplejších obdobích může Dieffenbachia snášet teploty až třicet stupňů.V chladných obdobích by však neměla být teplota místnosti, ve které se rostlina nachází, nižší než patnáct stupňů.

Na níže uvedené fotografii se můžete seznámit s výskytem Dieffenbachia Spotted a charakteristikami rostliny:

]

Prospěch a újma

Hlavní užitečná vlastnost Dieffenbachie- Dokonale čistí toxický vzduch.Rostlina odstraňuje xylen a formaldehyd.

Rovněž čistí vzduch: Anthurium, Ficus Benjamin Kinki, Peperomia ciconia, Hoya Karnosa, Dekorativní a listnaté Begonia, Dracaena Fragrant (Parfémy) a některéostatní.

Rostlina může být škodlivá, ale pouze pokud se jí dotknete holýma rukama.Je zvláště toxický pro sliznice a otevřené rány.

Vědeckým názvem rostliny je Dieffenbachia.Mezinárodní název se neliší, doplňuje se pouze slovo „Schott“.

Nemoci a škůdci

Nejběžnějším onemocněním je získávání žlutých listů a jejich vysychání.Pokud se to stane na vrchol, stojí za to obviňovat průvan a chlad.Mohou však být zabaleny.Tímto způsobem je ovlivněn spodní listový list kvůli nedostatečné vlhkosti v půdě.

Dalším onemocněním je hnědá barva konců.Může být vytvrzen velmi jednoduše - na vodu pomocí měkké a obohacené vody.

Pokles dolních listů je normální pouze u dospělých v Dieffenbachu.V ostatních případech rostlina buď zamrzne nebo zaschne.

Pokud je stonek prodloužen, ale listy rostou velmi malé, rostlina vyžaduje světlo.

Rotace stonku na základně je důsledkem nadměrné vlhkosti v půdě a teplu.

Dieffenbachia je náchylná k škůdcům, jako je roztoč pavouk, jakož i hmyz z meruňky.

Stojí za to růst?

Tato rostlina není příliš rozmarná.Nepotřebuje omlazení a může existovat mnoho let.

Určitě dodržujte základní pravidla kultivace.Buďte opatrní s džusem z Dieffenbachie a vytvořte pro něj nezbytné podmínky.

Užitečné video

Ve videu níže můžetenaučit se propagovat a starat se o Diefenbachii Skvrnitý:

Vážení návštěvníci!Nechte Dieffenbachii spatřenou doma v komentářích níže.