Domácí rostlina "Birch" (Roicissus): domácí péče, fotografie, výhody a poškození vnitřní květiny

Roicissus je častým hostem v domech pro milovníky pokojových květin.

Lidé nazývají tuto květinu „domácí břízou“ pro původní, připomínající tvar břízy.

Tato poměrně nenáročný závod se vyznačuje velkou dekorativností a je vhodný pro pěstování v nástěnných květináčích.Navenek je Rocius trochu podobný vnitřním hroznům Tetrastigma.

Popis

Roicissus je rostlina z révy vinné pocházející ze střední Afriky.

Ve své domovině roste květina v tropických lesích.Jeho rod má 10 druhů.

Má jednoduché nebo komplexní (třídílné) listy, zelené barvy, umístěné na dlouhých, ohebných stopkách.

V přirozených podmínkách dosahují výhonky délky až 6 metrů.Doma je maximální délka stonků roicissus 3 metry.

Březové květy s malými, falešnými deštníky.Ve vnitřních podmínkách však téměř nikdy kvete.

Foto

Domácí péče

Zařízení nevyžaduje zvláštní péči a může růst za jakýchkoli podmínek.Aby však rostlina vypadala obzvláště atraktivně, je třeba dodržovat některá pravidla její údržbyroste.

Osvětlení a teplota

Nejlepší ze všech, bříza v místnosti roste za jasného světla.Přímým paprskům slunce se však květina nelíbí, takže je vhodnější ponechat ji na jižní nebo západní straně.Za jasného světla listy vyblednou a květina začne ztrácet atraktivitu.

TIP:Optimální teplota pro rokice je 17-25 stupňů.V zimě je žádoucí teplota vyšší než 16 stupňů.

Pokud však taková příležitost neexistuje, není to nutné - květina bude mít za normálních pokojových podmínek při průměrné teplotě velkou dobu odpočinku.

V létě může být domácí bříza umístěna venku na místě, které není vystaveno přímému slunečnímu záření.

Roicissus klidně toleruje růst od oken.Její závěsné výhonky v stojanech na květiny vypadají velmi pěkně, takže můžete ozdobit prázdné rohy svého pokoje.

Zalévání a vlhkost

Časté a hojné zalévání je nezbytnou podmínkou pro zachování březového stromu.V tomto případě se používá měkká voda, protože ricissus nemá rád vápno.

V zimě je třeba rostlin zalévat mnohem méně často, ale pouze v chladničce.

Je-li místnost horká, měla by být frekvence zavlažování stejná jako v létě .

Roicissus, rodák z deštného pralesa, miluje vysokou vlhkost.

V létě musí být stříkáno pravidelně.Tento postup je také důležitý pro čištění listí od prachu.

POZOR: Při určování standardů zalévání zvažte, v jakém květináči se bříza pěstuje.Keramické květináče umožňují průchod vody a aktivní odpařování a rostlina by měla být napojena častěji.

V plastové nádobě existuje riziko zamokření půdy, protože voda z ní se neodpaří.Při nadměrném zavlažování půdy v takovém hrnci existuje riziko rozpadu kořenového systému.

Během zavlažování musí být hnojivo přidáváno do vody každé dva týdny.Je vhodná jakákoli univerzální směs pro vnitřní dekorativní listnaté rostliny, která se prodává v maloobchodních prodejnách.

Můžete ho nakrmit spícím čajem a heřmánkovou infuzí lékárny.Obsahují také některé živiny.

DŮLEŽITÉ:Při nedostatku živin v půdě během kultivace ricissus zpomaluje růst a začíná žloutnout.

Pravidla pro půdu a transplantaci

Po zakoupení by měla být bříza okamžitě uvolněna z transportního substrátu a přesazena do nové nádoby.

Pokud je kořenový systém zcela zapleten s hliněnou hrudkou, vyzvedněte hrnec o 5–6 centimetrů více než v úložišti.

Na rozdíl od jiných rostlin není čas na aklimatizaci na ricissus nutný, dokonale toleruje měnící se podmínky a jakékoli transplantace.

Roicissus dává přednost volným živinovým substrátům, jejichž základem je sodná a listnatá půda.Humus může být přidán ke směsi, z jedné části na 2 části trávníku a 2 tolika listové půdy.Pro uvolnění se přidává také jedna část písku nebo rašelinového písku.směsi.

TIP:Transplantace se vyžaduje jednou ročně u rostliny ve věku 2–3 let, po dosažení tří let se sníží na jednou za dva roky.

Během růstového období se bank při přesazování roicisse bere o 3–4 cm více než ten předchozí.Nezapomeňte položit drenáž, aby se zabránilo zátoce rostliny.

Vytváření koruny

Bříza dává nádherné keři zvláštní dekorativní účinek.

TIP:Aby se vytvořila hustá koruna a rostlina poskytla četné postranní výhonky, je třeba pravidelně štípnout nejdelší stonky.

Škůdci a choroby

Tato květina je škůdci velmi zřídka zasažena.

Je možné, že se na něm mohou objevit štíty, mšice, třásně a roztoči.

Bojují s nimi tím, že listy umývají teplou vodou s přídavkem pracího mýdla a ošetřením insekticidy.

Roicissus může být ovlivněn v zimě.Pokud je při chladném obsahu povoleno zamokření půdy, houba zasáhne kořenový systém rostliny.

Při nedostatku vlhkosti začnou listy žloutnout a vysušit..

Po normalizaci zavlažování se ricissus rychle obnoví.Žloutnutí listy mohou také naznačovat nedostatek hnojiva.

Náhle zlikvidujte listovíDomácí bříza může začít neustálým klesáním do průvanu nebo místnosti s náhlou změnou teploty.

K tomu často dochází, když je rostlina držena na balkóně s otevřenými okny.Proto vchladné počasí v noci by mělo zavřít balkon tak, aby váš březový strom nezamrzl.

Při zamokřeníse na listech objevují hnědé skvrny .Tyto stejné příznaky naznačují nedostatek dusíku nebo fosforu v půdě.Rozlijte roicissus jakýmkoli dusíkatým hnojivem a květina se rychle uzdraví.Okamžitě odstraňte všechny zasažené listy a stonky.

Pěstování v příliš husté půdě vede k nedostatku kyslíku v kořenech květu.Signály tohotostočení a následného pádu listoví .

Metody rozmnožování

Existují dva způsoby, jak šířit roicissus:

  • Rozdělení keře.
  • Provádí se na jaře při změně.Rostlina je úhledně rozdělena do dvou nebo tří částí, v závislosti na velikosti a zasazena do samostatných květináčů.

  • Řízky.
  • Platí kdykoli v roce.Řízky jsou řezány a vysazeny 3-4 kusy v jedné nádrži.Sochory musí být vybírány se třemi nebo čtyřmi ledvinami.

REFERENCE:K zakořenění dochází při teplotě 20-22 stupňů za 20 dní.Roicissus rychle začne dávat nové výhonky a za krátkou dobu se změní na svěží, krásnou květinu.

Výhody a újmy

Neokázalý ricissus bude užitečný pro lidi s opakem jejich charakteru vůči dané osobě.

Pro ty, kteří jsou doslova upoutáni na uvádění čistoty a pořádku v domě, vám rostlina pomůže být klidnější ohledně čištění a uvádění věcí do pořádku.

Domácí květina pomáhá změkčit příliš zásadové lidi.Přizpůsobeníkvětina za jakýchkoli podmínek pomáhá člověku přizpůsobit se nepříznivým životním podmínkám.

Naučí vás, abyste byli především hmotným bohatstvím, aby se klidně vztahovali k shonu kolem vydělávání peněz.

Z hlediska zdraví pomáhá březová bříza bojovat s onemocněním střev.Zvyšuje také imunitu a přizpůsobení těla nepříznivým vlivům prostředí.

REFERENCE:V březové místnosti nebyly nalezeny žádné škodlivé vlastnosti.

Bříza je nádherný výhled na pokojovou rostlinu pro ženy v domácnosti, které chtějí na zahradě zasadit svůj vlastní byt, ale nemají dostatek času na péči o květinu.Rostlina s minimální péčí vás potěší svým vzhledem a dodá místnosti stylový vzhled.

Creepery se často používají jako dekorace interiéru.Doporučujeme vám prostudovat fotografie a tajemství rostoucích zástupců, jako je hustě větvící se Gelksina (Soleoliroja), půvabný milovník stínu Scindapsus (Potos), úžasný Thunbergia, velkolepý ) Sandersonova ceropegie, dívčí hroznový Parthenocissus, velkolepý Rafidofora, velkolepý Eschinatus, rychle rostoucí Philodendron a úžasný Tolmiya.

Užitečné video

Po shlédnutí níže uvedeného videa se můžete dozvědět o vlastnostech péče o rostlinu Roicissus doma: