Doporučení, jak se vypořádat s hmyzem z rostlin na pokojových rostlinách;škůdce fotografie

Byt, ve kterém je mnoho vnitřních květin, je pro oko příjemný.Ale péče o ně se zdá být velmi snadná.Pokud ošetřujete rostliny bez řádné pozornosti, mohou zemřít.

Koneckonců, pokojové rostliny potřebují nejen zalévání a sluneční světlo.Potřebují každodenní péči, pozornost a dokonce i lidskou řeč.Pokud je zbavíte toho všeho, začnou mučit, chřadnout, mohou se na ně usadit škůdci.V článku řekneme o pochvě, ukážeme fotografii těchto škůdců a popíšeme opatření k jejich boji.

Co je to hmyz?

Jedním z nejhorších nepřátel vnitřních květin je štít v měřítku.Během několika týdnů dokáže úplně zničit všechny rostliny v domě.A dokonce ani jedovaté květiny, které nešetří.

Zevně se pochva připomíná hlízy, které jsou prakticky nehybné na stoncích a listech. Velikost tohoto hmyzu nepřesahuje 5 mm.Samice jsou neaktivní, pod jejich hustými krunýři se vyvíjejí larvy.Ale hmyz a samci malého měřítka se snadno pohybují po stoncích a listech rostliny.Takže létají a plazí se do sousedních rostlin.

Poté, co jste objevili škůdce na jedné pokojové květině, můžete se s ní setkat na jiných.Tito škůdci se množí kladením vajíček na zadní stranu listu nebo na stonky rostliny.Zdivo je tak mikroskopické, že je téměř nemožné si ho všimnout.

štítné žlázy se živí mízou rostliny, kterou vysávají ze stonku a letáků.Nejprve mladé a šťavnaté výhonky spadají pod její útok, pak přechází do již vytvořených částí rostliny.

Důležité! Masivní útok těchto škůdců zničí dospělou rostlinu za pár týdnů a zanechá za sebou pouze kořen a sušený kmen.Poté, co strup požíral polovinu listů, je téměř nemožné zachránit rostlinu.

Bude rovněž užitečné zjistit, jaké druhy skalýšů se vyskytují.Můžete si o tom přečíst zde.

Důvody výskytu květů

Každá rostlina má svou vlastní imunitu. Pokud oslabuje, může být květina napadena různými chorobami a škůdci, včetně hmyzu z měřítka.Infikovány jsou také rostliny s vysokým obsahem dusíku a narušeným metabolismem.K těmto porušením dochází v důsledku nesprávného zavlažování, lehkého a suchého vzduchu.

Nejčastěji se to děje v zimě, když jsou krátké denní hodiny a vzduch je suchý.V těchto podmínkách se hmyzí štít rád usadil.K infekci dochází nejčastěji při zavádění nové rostliny a vajíčka škůdců mohou být zaváděna také půdou a dokonce i vodou.

Fotografie

Dále uvidíte, jak vypadá stupnice:

První akce po detekci

Pokud si všimnete, že rostlina začala uschnout a uschnout, a poté našel tyto tmavé hlízy na listech, je nutné izolovat takovou květinu v jiné místnosti, kde nejsou vůbec žádné rostliny. A teprve po izolaci lze začít s rostlinou před těmito parazity.

Jemnosti a tajemství

Při ošetřování napadené květiny se můžete uchýlit k lidovým metodám a pesticidům.Po zvolení druhé možnosti je třeba mít na paměti, že tyto léky mohou způsobit alergie a otravu malých dětí, starších osob, alergiků a domácích zvířat.

Poznámka. Lidová léčiva nejsou o nic méně účinná ve vztahu k hmyzu z velkého měřítka a zároveň nebudou mít negativní dopad na lidi a zvířata žijící v bytě.Proto se nejčastěji uchylují k ošetřování pokojových rostlin pomocí tradiční medicíny.

Metody boje

Jak se zbavit pomocí lidových prostředků?

 • Nejběžnějším způsobem usmrcování škůdců je setření rostliny mýdlem, vodou a alkoholem.
  1. Za tímto účelem se v litru vody rozpustí 20 gramů tekutého mýdla a přidá se 10 ml alkoholu.
  2. Otřete listy a stonek až do úplného zničení parazitů.
  3. Můžete použít kartáč nebo vatový tampon, který musí být po zpracování zlikvidován.

  Štítná žláza nemůže tolerovat takovou směs alkoholu a mýdla, takže zemřou během několika hodin po ošetření.Bohužel, nejen škůdci netolerují mýdlořešení, ale také některé rostliny.Před použitím této metody se podívejte na reakci rostliny a položte kompozici pouze na jeden list.

 • Recept na pepř je méně nebezpečný, zatímco jeho účinnost není nižší než složení mýdla a alkoholu.

  K jeho přípravě je třeba vzít:

  1. 100 gramů feferonky, projít přes mlýnek na maso.
  2. Potom nalijte výslednou hmotu do dvou litrů vody a uložte na jeden den na chladné místo.
  3. Poté se rostlinka ze stříkací láhve postříká roztokem napálené papriky.

  Tyto vodní postupy by měly být prováděny dvakrát týdně po dobu několika měsíců.

 • Stejně jako pepř, můžete vařit česnekové a cibule.Účinek takových infuzí není o nic horší než pepř.
 • Pokud jsou dospělé ženy pevně usazeny na rostlině a nelze je žádným způsobem odstranit, můžete se uchýlit k petroleji.Poté, co jsou všechny listy a stonek potřeny petrolejem, se strupky snadno oddělí.
 • Tento škůdce nemá rád vodku, takže s ním můžete namazat všechny části rostliny, takže je úplně zničeno scutellum.
 • Rozpusťte dvě polévkové lžíce olivového oleje v jednom litru teplé vody a setřete jej listy.Složení olivového oleje se aplikuje na rostlinu jednou týdně.

Jak odstranit pomocí chemikálií?

Chemická činidla pro kontrolu stupnice jsou tři typy:

 1. Kontakt. které pronikají chitinem a kůžíškůdce.Používá se v počátečním stádiu nemoci.
 2. Střevní. Které způsobují smrtelné poškození v důsledku požití hmyzu.
 3. Systemické. Tato skupina jedů působí prostřednictvím otrávené mízy rostliny.Paraziti, kteří jedí jedovatou šťávu, okamžitě umírají.
Upozornění! Nenechávejte rostliny, které byly ošetřeny chemickými látkami, na přímém slunečním světle.

Chemikálie musí být zakoupeny ve specializovaných prodejnách pro péči o pokojové rostliny.Nejběžnější činidla proti tvorbě vodního kamene jsou:

 • Actellik.

  Tento produkt se používá jak k postřikování rostlin, tak k zavlažování hliněné směsi.Osvědčil se jako účinný nástroj v boji proti hmyzu z velkého rozsahu.Jak zničit škůdce touto drogou?Roztok se připravuje v tomto poměru - 2 ml Actelliku na litr vody.Míchejte a okamžitě zpracovejte rostlinu.

  Z pozitivních vlastností lze poznamenat, že léčivo lze kombinovat s jinými chemikáliemi, schopnost zpracovávat s ním materiál pro výsadbu.Mezi negativní stránky léku patří vysoká toxicita a nepříjemný zápach.

 • Actara.

  Širokospektrální systémová droga, která je účinná proti mnoha škůdcům.Použijte prostředky k zavlažování a zalévání substrátu.Pro boj proti svrabům v obývacím pokoji se 1 ml Actary ředí v 1 litru vody.K hromadné smrti škůdců dochází 24 hodin po ošetření.

 • Bankol.

  Toto je nejlepší prostředek k regulaci hmyzu, který se usadil na pokojových rostlinách.Nástroj odkazuje na kontaktní nástroje.Vyznačuje se nízkou toxicitou a nepříjemným zápachem.Po dvou až třech dnech začne pochva začít působením drogy.Zpracovávací roztok: 0,5 g Bancol se rozpustí v litru vody.

 • Fitoverm.

  Výrobek založený na biologických složkách proto nepředstavuje nebezpečí pro domácí zvířata a lidi.Nepříznivě ovlivňuje řadu škůdců pokojových rostlin.Prostředek pro rozprašování se připravuje ze 2 ml přípravku Fitoverm a 0,5 litru vody.

Důležité! Při práci s chemikáliemi používejte ochranné pomůcky, dodržujte potřebné dávkování a pečlivě si přečtěte pokyny k lékům.Je nežádoucí najít děti a domácí mazlíčky doma v době zpracování.

Chcete-li se dozvědět více o metodách kontroly rozsahu drog a lidových prostředků, viz tohoto článku.

Preventivní opatření

Prevence je vždy snazší než léčba.Aby nebylo nutné se uchýlit k prostředkům od škůdců, je třeba věnovat pozornost rostlinám v domě.Neustále kontrolujte, sledujte stav a barvu listů, zavlažujte podle požadavků, provětrejte místnost, ve které je obsažen skleník. Ochranný štít se nikdy neobjeví, pokud je dobré osvětlení, vysoká vlhkosta silné zdravé rostliny.

Užitečné video

Z videaNaučíte se, jak se zbavit hmyzu z měřítka:

Závěr

Ačkoli je hmyzí štít nebezpečným škůdcem, může a měl by se s ním bojovat.Vše, co potřebujete, je touha vidět rostliny ve vašem domě ve výborném stavu.