Doporučení pro péči o foto rostliny rostlin kaktusu Ariocarpus c

Kaktusy a sukulenty jsou někteří z nejstarších obyvatel planety , které se objevily asi před třiceti miliony let.Dnes se tyto rostliny staly nedílnou součástí našeho života.

Vytvářejí pohodlí v domě a slouží jako nádherná dekorace pro jakýkoli moderní interiér.

Ocenili se za neobvyklý vzhled, snadnou péči a dlouhou životnost.Od

byla u různých druhů věnována zvláštní pozornost elegantnímu a vzácnému představiteli rodu - „Ariocarpus“.

Původ a lokalita

Ariocarpus patří do prastarého rodu Sukulenty patřících do čeledi kaktusů. V kultuře se často nazývají fosilní kaktusy nebo „živé kameny“.

V přirozeném prostředí se usazuje na skalnatém a písčitohlinitém povrchu, ve vápenaté půdě, mezi horninami.Distribuováno v Texasu (USA), v Mexiku - od Coahuil po Nuevo Leon, nachází se v Rio Grande.

Pozor! Rod poprvé popsal na počátku 18. století francouzský botanik a výzkumník Michael Joseph Scheidweiler.

Druhy z fotografie

Celkově existuje 9 druhů rostlin, které jsou rozšířeny v domácí kultuře.

Ve tvaru agávy

Sukulentní květ s kulovitou, tmavě zelenou, lignifikovanou stopkou na dně.

Nepřítomnost žeber je hlavní druhovou charakteristickou charakteristikou.

Hlízy jsou tuhé, zřetelné, asi 4 cm, které se od středu kmene odklánějí ve formě rozety a jsou shora pokryty granulární epidermou.

Areoly jsou velké, pubertální a vytvářejí se na vnější části tuberkulů poblíž vrcholů.Trny jsou velmi krátké, skryté pod pistolí dvorce.Může chybět úplně.Květy jsou fialové, zvonovitého tvaru nálevky.Bobule jsou červené.Tento druh byl popsán mexickým výzkumníkem Marcello Castañeda v roce 1941.

Popraskané

Vyznačuje se neobvyklým tvarem připomínajícím zmrazený květ kamene.V kultuře roste pomalu, nemá trny.Vypadá jako vápenec, kompletně pokrytý prasklinami, na kterém roste a kombinuje se s ním v jednom kuse.Pohled je měnitelný.Stonek má průměr asi 15 cm.

Kořen je opakovaný, vyjádřený.Papily 2-3 cm dlouhé, krátké, s horní vrásčitou částí.Uprostřed horní strany hlíz je pubertální drážka.Květy jsou fialové nebo růžové.Květy se tvoří v horní části stonku, široké.

Meziprodukt

Zástupce s šedozeleným jednoduchým stonkem, plochým kulovitým, 5 cm vysoký a 10 cm v průměru.Charakteristický rys - vrchol je téměř na stejné úrovni s půdou.

Papily jsou kosočtverečné, pevné, 3 cm dlouhé, konvexní, s drážkou ve střední části.Květy jsou světle růžové, o průměru 3 cm, plody jsou bílo-růžové.Někteří botanici věří, že tento druh je přírodní hybrid.mezi A. Lloyd a A. Kochubeianus.

Kotzebue

Synonyma: Kochubeynuas, Kochubeya.Miniaturní rostlina s rozetou menší než 5 cm v průměru.Papily jsou ploché, připomínající dlaždice na místě.Centrální drážky jim dodávají zvláštní krásu a dekorativnost.Květy jsou růžové, kvetou v červenci.Existuje celá řada slonů (Elephantkfens).Velký, s rozetou 10-12 cm.

Matný

Zástupce s kulovitou jednonožkou, šedohnědá barva.

Vrchol je potažen bílo-hnědou chmýří.

Hlízy jsou pevné, pyramidální, trojstěnné, se širokou základnou, špičatou horní částí.

Na koncích tuberkulóz jsou vytvořeny areoly.

Květy jsou narůžovělé, velké.

Combed

Týká se poddruhu nudného.Liší se od ní tupými, hřebenovitými (pektinátovými) hřbety délky 2 cm.U dospělé rostliny jsou páteře pokryty hromádkou.Areola chlupatá.Květy jsou světle růžové.

Keeled

Stonek je šedozelený, kulovitý, mírně zploštělý, 9 cm. Název dostal díky trojbokým tuberlům s kýlovitým tvarem.Na rozdíl od jiných kaktusů má zřídka hlízy.Axily jsou pokryty chmýří.Květy jsou zvonovité, fialové s růžovým nádechem.Semena jsou černá.

Trojúhelníkový

Je vybaven kulovitou stopkou, šedozelenou (nebo hnědou) barvou s vlnitým vrcholem.Dosahuje průměru až 10 cm.Hlízy jsou trojboké, špičaté, dlouhé, zakřivené, tuhé.Máslabě výrazná žebra.Areola chlupatá.Květy jsou zvonkovité, světle žluté, poměrně velké.Plody jsou zelené.

Trojúhelníkové protáhlé

Liší se od hlavního pohledu v protáhlejších dlouhých hlízách.

Lloyd

Má kulovitý zploštělý stonek o průměru 10 cm.Stonek vyčnívá nad povrch asi o 1 až 4 cm. Kořen je výrazný, opakující se.

Papily jsou šedohnědé, křupavé a kosočtverečné.Brázda je pubertální, sahající od středu hlízy k dvorci.Nejsou žádné trny.Květy jsou růžové.

Domácí péče

Nezapomeňte si přečíst doporučení pro udržování a péči o vaši rostlinu.Ariocarpus se liší od svých „pouštních bratří“ a vyžaduje zvláštní pozornost.

Akce po nákupu

Vezměte prosím na vědomí, že květina musí být transplantována ihned po zakoupení.Bohužel mnoho pěstitelů květin tuto položku nevěnuje.Rostliny jsou dodávány do skladu v kontejnerech pro dočasné přeexponování.Nejsou vhodné pro kontinuální kultivaci.Před výběrem vhodného hrnce a přípravou půdní směsi si dejte pozor.

Při výsadbě posypte kořenový krk jemným štěrkem, abyste zabránili hnilobě kořenů.

Výběr půdy

Země by měla být písčitá, výživná, dobře procházet kyslíkem a vlhkostí a mít slabou kyselinovou reakci.Půdu lze připravit ze 2 dílů hrubého písku a 1 dílu humusu.Pro dobrou drenáž můžete přidat nějaké drobky.

Výběr kontejneru

Ariocarpus má poměrně silný kořenový systém, proto je pro něj vhodný středně velký hrnec se širokým průměrem spodní části a otvorem ze dna.

Je lepší vzít hliněný hrnec.

Při pěstování v plastové nebo skleněné nádobě se doporučuje více písku.

Na dně proveďte drenážní násyp.

Osvětlení

Květina upřednostňuje osvětlená místa.Toleruje, že je na přímém slunci.Navíc v horkých letních dnech se pro něj doporučuje vytvářet rozptýlené osvětlení.

Teplota

Na jaře a v létě bude v místnosti s teplotou asi 22–27 stupňů.Na podzim se teplota postupně snižuje a během odpočinku by měla být kolem 14-16 stupňů.

Zalévání a vlhkost

Pozor! Rostlina je napojena pouze v letních dnech, přibližně jednou za dva týdny.

Během klidu (v zimě) a na podzim není půda navlhčena.

Další zvlhčení není nutné. Květina je dobře přizpůsobena pro pěstování v bytě se suchým vzduchem.

Kvetení

Doba květu je koncem srpna a začátkem podzimu. V této době se doporučuje neměnit polohu hrnce, navlhčit půdu podle doporučeného režimu.

Hnojiva

Minerální hnojiva jsou vhodná jako vrchní obvaz.Přicházejí s frekvencí jednou za 2 měsíce.

Pozor! Během vegetačního období rostlinaNemůžete se krmit.

Přesazování

Květina se vyznačuje pomalým růstem, proto nevyžaduje časté přesazování. Mladé rostliny se vysazují na jaře jednou ročně a dospělé podle potřeby.

Při manipulaci s kaktusy buďte opatrní.Poškození kořenového systému může vést k smrti.

Propagace

Rostlina je množena roubováním řízků nebo semen.

Nejlepší je pěstovat sazenice na stálých zásobách.

Kultivujte na čiré.Když pěstujete sazenice na vlastních kořenech, umístěte je po ponoru do vlhkého, vzduchotěsného prostředí a do rozptýlených světelných podmínek.

To se musí dosáhnout ve věku tří měsíců a až jednoho a půl roku.

Poté se mladé výhonky postupně přizpůsobují běžným podmínkám zadržování.

Škůdci a nemoci

Jeden z mála druhů, který má vynikající odolnost vůči chorobám.

Aby se zabránilo rozkladu kořenů, doporučuje se během transplantace štěrku dodržovat režim zavlažování a posypat kořenový límec.

Ariocarpus je zajímavá, neobvyklá a poměrně vzácná rostlina v domácí kultuře.Je oceňován pro svou individualitu a jedinečný vzhled, který jej odlišuje od ostatních zástupců rodu Sukulenty a kaktusy.Taková rostlina může upoutat pozornost hostů a bude skvělým doplňkem domácího interiéru městského bytu.