Druhy a odrůdy manga - ohromující ovoce s překvapivě bohatou chutí

Mangoje úžasné ovoce s překvapivě bohatou chutí.Každý, kdo někdy vyzkoušel mango, se navždy zamiluje do této rozmanitosti chutí.

V tomto článku se dozvíte hlavní druhy manga.

Obecný popis

Strom manga je znám již více než 4 000 let.Védské indické texty jsou prezentovány jako „ovoce bohů“.

V závislosti na odrůdě a velikosti se hmotnost manga pohybuje od 200 gramů do 1 kilogramu.Kůže plodů může být natřena širokou škálou barev: od zelené po tmavě červenou.

Druhy a odrůdy

Je známo mnoho druhů tohoto stromu.Dále zvažte fotografie nejslavnějších druhů manga.

Růže oranžová

Růže oranžová (thajské jméno je KaenOan) : Plody této odrůdy mají úzký protáhlý tvar. Vyznačují se tenkou kůrou bledě oranžové barvy s lehce růžovým nádechem. Chuť tohoto ovoce nelze nazvat sladkou, spíše středně sladkou, na rozdíl od jiných odrůd podobné barvy.Růžovo-oranžové mango má poměrně hustou dužinu, která není typická pro většinu odrůd mango stromu.Jejich hmotnost zřídka přesahuje 250 gramů.

REFERENCE:Ovoce KaenOan roste ve shlucích.Doba zrání: říjen - prosinec.

Růžová zelená

Růžová zelená (Pimsean) : tato odrůda je velmi vzácná, aleprávempovažován za jeden z nejlepších.Mnoho lidí prochází svými plody kvůli převážně zelené barvě kůže a omylem považuje ovoce za nezralé.To však není tak, uvnitř má bohatou oranžovou barvu, překvapivě šťavnaté a sladké maso.Tvar tohoto Primesean by měl být kulatý, baculatý.Obvyklá hmotnost pro ně je 350-450 gramů.

REFERENCE:rychle rostoucí odrůda.Lhůta pro odstoupení je červenec.

Malé zelené

Zelené malé mango (GaewLek)je nejmenší známá odrůda manga.Mají jemnou, jasnou (někdy s nádechem nažloutnutí) kůry.V vlasti této odrůdy v Thajsku se ovoce prodává za mnohem nižší cenu než větší odrůdy.Více však vždy neznamená lépe, nebo spíše chutnější.Plody této nespravedlivě podceňované odrůdy jsou mnohem chutnější a sladší než větší protějšky.Jejich hmotnost nepřesahuje 200 gramů.

REFERENCE:tato odrůda roste na středně velkých stromech se širokou korunou.Doba zrání je červenec.

Tmavě zelená

Tmavě zelená Mango (Keo-Sa-Woei) : zralejší, tmavší kůra a bohatší chuť.Dužina je překvapivě měkká, bohatá zlost.U plodů této odrůdy musíte být opatrní, jak je to jen možné, velmi snadno se rozdrtí a získají modřiny a takové ovoce může kvasit.Jejich velikost se pohybuje od 200 do 500 gramů.

REFERENCE:Strom Keo-Sa-Woei má hustou korunu, hojně nese ovoce a plody začínají vzlétnout, když základna zžloutne.

Klasická žlutá

Thajské jméno je Nam-Doc-Mai-nejslavnější odrůda manga.Je považován za „ušlechtilý“.Plody této odrůdy mají podlouhlý tvar;přijdou jak malé, tak velmi velké.Hmotnost jednoho ovoce může dosáhnout až 500 gramů.Velmi zralý Nam-Doc-Mai je kloktavě sladký cukr.A pokud si vyberete mírně nezralé ovoce, pak si užijte světlo, příjemnou kyselost.

REFERENCE:období zrání plodů nastává v červnu až červenci, ale stromy Nam-Doc-Mai často kvetou a nesou ovoce ne včas, čímž se doba zrání pohybuje o několik měsíců dopředu nebo dozadu.Roste dobře v chladném podnebí.

Obrovský

Ano, taková odrůda existuje!Pro chuť jsou plody obrovského manga podobné růžově-oranžové barvě, pouze s méně výraznou chutí.A buničina je měkčí a jemnější.Vzhledem k tomu, že není těžké uhodnout jménem, ​​je velikost plodu obrovská.Hmotnost jednoho ovoce může dosáhnout až 800 gramů.

Classic Green

Tato odrůda je velmi podobná klasickému žlutému mangovi.Velmi podobný tvar a chuť.A také tato odrůda chutná velmi dobře v nezralém stavu.

Klasická zeleno-žlutá

Thajským názvem je Thong-Dam. Také ohromně chutné a prakticky bez vláknitého masa.

REFERENCE:poměrně rychle rostoucí odrůda, strom krásného harmonického tvaru.

Zeleno-žluté protáhlé

Zeleno-žluté protáhlé mango (thajské jméno NangKlangWan):je velmi podobné tvarem a velikostí jako růžovo-oranžové mango.Chuť je však velmi odlišná.Pulpdocela vláknitý a dává kyselost.

Užitečné video

Další informace o plodech Mango se dozvíte ve videu níže:
https://youtu.be/k4Lt-1tG7rM
Takže na světě existuje bezpočet druhů mango stromů.Téměř v každé tropické zemi jsou manga.Nelze jednoznačně říci, která chuť je lepší nebo chutnější.Ale i pro ty sofistikovanější amatérky existuje celá řada vkusu a velikosti.Poté, co jednou ochutnal mango, navždy zůstane jeho fanouškem!