Druhy Gerbera a květinové prvky

Gerbera je bylina z čeledi Astrov.Květina roste v oblastech s teplým podnebím, ve většině případů se používá jako pokojová skleníková rostlina.

Velkolepá květina s jednou velkou krásnou květenství získala srdce mnoha zahradníků téměř století.O tom svědčí více než 100 odrůd.Nejoblíbenější jsou popsány níže.

Druh

Neustálý zájem o kupce květin podněcuje zahradníky k vývoji nových odrůd Gerbera.Tento proces je pečlivý, vyžaduje určité znalosti a zkušenosti v této záležitosti.

Velké sametové květinypříjemné pro oko, ozdobte jakoukoli letní chatu, byt. Rostlina potřebuje hodně tepla, slunečního záření.V chladném období vykopávají, vytrvalé rostliny.Tato technika pomáhá pěstovat květiny v našich zeměpisných šířkách.

Wright

Původ květu -Jihoafrická republika. Rostlina másvětlé květiny,milující teplé a teplé klima.Tato odrůda se nejlépe pěstuje ve skleníku. Péče vyžaduje opatrnost: vyžaduje se stálé větrání místnosti, hnojiva se aplikují jednou za dva týdny.

Zelenolistnaya

Jejedním z původních druhů,ze kterých pocházejí všechny ostatní odrůdy.Liší se úzkými listy květenství světle růžové barvy.

Jameson

Výška stonku dosahuje60 cm , listy jsou dospívající,až ​​15 cm dlouhé.Druhy kvetou od srpna do listopadu, nejčastěji jsou květy žluté, červené, oranžové, bílébarva se nažloutlým středem.Rostlina miluje čerstvý vzduch, časté postřikování, do půdy nelze přidávat čerstvý kompost. Optimální teplotanormálního růstu je 20 stupňů, minimální práh je 1 stupeň.

Habešština

Je to rostlinavysoká 45 cm , květinové koše jsou jednoduché, malé, bílé barvy, někdy s načervenalým nádechem.

Mini

Jméno mluví samo za sebe. Květy jsou malé, stonek nepřesahuje délku 30 cm .Barevné schéma lístků je rozmanité: od jasně červené po žlutou.Takové rostliny přinášejí nejen estetické potěšení, ale také čistí vzduch, dokonale kombinují s jinými barvami a vytvářejí krásné kompozice.

Obecná doporučení

Všechny odrůdy, jako jevelké množství světla, tepla .V letní sezóně je vhodné zatemnit listy, aby nedošlo k popálení.Nejlepší volbou pro růst rostlin je parapet okna západ /východ.V létě je vhodné ji v poledne vytáhnout do vzduchu, aby byla chráněna před přímým slunečním zářením.

Dobrou možností je 22 stupňů, v zimě je přípustný teplotní režim 12 stupňů.

Náhlé přepětí jsou nežádoucí, postupně mění teplotu vzduchu.

Zalévání je pro Gerberu důležité:navlhčete půdu teplou vodou, protože povrchová půda je suchá, stříkejte vzduch kolemkvětináče.Tato metoda na ně má příznivý účinek.

Doporučuje se během období aktivní vegetace krmit rostlinu minerálními hnojivy.V zimě je hnojení zakázáno.

Květina se rozmnožuje divizí, semeny.To vše záleží na rozmanitosti, vašich plodinových dovednostech.

Bez ohledu na to, jakou odrůdu si vyberete, v každém případě vás potěší jasnými barvami, výbornou náladou.Rostlina vyžaduje pečlivou péči, ale výsledek jistě potěší vás, domácnost, všechny hosty.

Doporučujeme, abyste se seznámili s dalšími materiály o gerberech, včetně o zahradě a o péči o rostliny.

Fotografie

Dále si můžete prohlédnout fotografie různých druhů a odrůd Gerberas:

)

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o rostlině: