Držitel produktivity záznamu - odrůda Venyaminovsky

Většina amatérských zahradníků dává přednost odrůděVenyaminovskoe.

Proto je důležité mít informace o tom, co tento jabloň představuje, jak se o něj starat atd.

Tato elitní odrůda se ve skutečnosti stane vaší oblíbenou odrůdou jablek na stole.Jabloň Venyaminovsky, popis odrůdy a fotografie v článku.

Co je to za druh?

Jabloň Venyaminovskoe -je zimní odrůda .
Hlavní údaj pro skladování: , aby se zabránilo nízké teplotě , při které může ovoce vadnout.

Doba použitelnosti jablekje až pět měsíců.

Jablka ozimá také zahrnují: Belfler Bashkir, běloruská malina, Bolotovsky, Nastya a Zimní krása.

Znečištění

Pro opylení jsou nejvhodnější tyto odrůdy: Letní pasáž, Sharopai, Miron Sugar.

Popis odrůdy Veniaminovsky

Jabloň této odrůdy má nejen průmyslový, ale i estetický význam.

Stromy jabloní odrůdy Venyaminovskyjsou poměrně velkéa mohou dosahovatvýšky jeden a půl metru. Crohn rosteforma, průměrná hustota.

Větve s kmenem jsou v pravém úhlu a jejich konce jsou směřovány vzhůru, spíše silné a velké.Kůra stromu je na dotek hladká, má šedý odstín.

Výhonky jabloně jsou zakřivené ve tvaru oblouku.Povlak je vlněný, v části tmavě červené barvy.Ledviny mají také vlnitý povrch, tvar je kónický.

Listy jsou oválného tvaru, nahoře zabalené ve formě šroubu, na okrajích zvlněné, mírně vroubkované.

Barva je tmavě zelená, povrch je hladký, jsou zde velké žíly, mírně pubertální.

Květy jsou bledě růžové barvy, tvaru zaoblené, květenství obsahuje šest květů.

Jablka Venjaminstřední velikosti- dosahujímaximálně 130 gramů. Existují však případy, kdy jabloň nese ovoce ve velkém ovoci a dosahuje300 gramů.

Tvar jablek připomíná zkosený kužel, po stranách zaoblený.Po dosažení období sklizně mají jablka zelenkavý nádech a když dosáhnou období vhodného ke spotřebě, barva ovoce získává nažloutlý odstín.

Většina povrchů jablek je pokrytašarlatovým červenáním .Pokud ovoce dozrálo při lepším osvětlení, je obal téměř úplně zakrytý v šarlatové barvě.Na plodech lze snadno pozorovat podkožní tečky šedavé barvy .

Odrůdy jablek se mohou pochlubit také zvláštní krásou: Sazenice Solntsedaru, Nymph, Oryolového průkopníka, Voňavé a na obrazovce.

Chuť jablekpatřík dezertnímu, sladkokyselémutypu.Dužnina ovoce je šťavnatá, bílá, někdy má nazelenalý nádech.Chemické složení jablka obsahujehojnost zdravých kyselin a vitamínů.

Složení Částka
Cukr 8,6%
Titrovatelné kyseliny 0,71%
Kyseliny askorbové 45 mg /100 g
Vitamin P 222 mg /100 g

Foto
)


Historie výběru

Uvažuje se rok prvního plodení odrůdy Venyaminovsky1990 .V roce 1981 byla semena vybrána z volného opylení plodin toho roku av roce 1982 byla provedena první setí.

Byl vyšlechtěn v Ruském výzkumném ústavu pro výběr ovocných plodinv roce 1995 a byl uznán jako elitní odrůda .

Chovateli, kteří se zabývali pěstováním a šlechtěním této odrůdy, jsouSerova Z. M., Dolmatov EA, Zhdanov V.V.a další. Odrůdy Orlovský pruhovaný a Afrodita

Chovatelská oblast

Hlavní region vu kterého je tato odrůda běžná, se považuje zaChernozem , jabloně se vysazují hlavněna celém ruském území střední zóny.

Vzhledem ke své mrazuvzdornostimůže být pěstován bez poškození v chladných oblastech.

Výnos

Tato odrůda je známá svýmrekordně vysokým výnosem.

Prosrovnání: stromy, jejichž věk jeod 8 do 11 let, přinesl 150 centernů na hektar , když jako odrůda Antonovka produkuje za stejných podmínek pouze 95.

Spotřebitelské vlastnosti ovoce jsou zachovány od poloviny října do února.Nevýhody této odrůdy se nepovažují za současné zrání a velké odlupování ovoce.

Odrůdy se také liší ve vysoké produktivitě: Ural bulk, Phoenix Altai, Lobo, Late Iset a Země.

Výsadba a ošetřování

Tato odrůda má své vlastní vlastnosti v pěstování a péči.

Tuto odrůdu lze pěstovatna podzim i na jaře. Preferovaný čas je však časný.Před výsadbou sazenic odrůdy Venyaminovskoye je nejdůležitější správně připravit půdu.

Musí být obohaceno o živiny amusí mít dobrou propustnost pro vodu a vzduch.

Strom má zvýšenou citlivost na těsně se vyskytující podzemní vody, proto je v takových případech nutné umělé odtoky půdy.Místo by mělo být dobře osvětlené.

Vykopaná dírahluboká asi 70 centimetrůa metr v průměru je nutné vyplnit až na vrchol, dokud se nevytvoří pahýl, pouze s horní vrstvou vykopané zeminy, která se nejprve smíchá s humusem nebo jinými hnojivy.

Knoll je nezbytný, aby sazenice „nepropadly“ v čase, aby bylo možné sledovat stupeň zhutnění půdy po vykopání jámy,je to možné do měsíce a teprve poté přistoupit.

Spodní vrstva půdy je jednoduše rozptýlena kolem řádků nebo mezi nimi.

TIP:Pokud je půda hlína, měla by se její hloubka zvětšit a dno by mělo být pokryto starými plechovkami, pilinami nebo kameny, aby byl zajištěn přístup vzduchu do kořenového systému stromu.
164) Sazenice musí být vysazenyv určité výšce - na úrovni země, ani nižší, ani vyšší. Ke kolíku, který je předem nainstalován v kopci, by se sazenice měly svázat osmičkou.

Je žádoucí, aby se do výsadby sazenic zapojili dva lidé, a proto bude tento proces rychlejší a lepší.

K tomu, aby každý rok byli s jablečnou plodinou spokojeni, je třeba jim pravidelně poskytovat náležitou péči.Sklizeň bude bohatá ročně, pokud jabloně oplodníte včas a postupně.

Je nutné začíts krmením stromu na jaře .K tomu je vhodnýdusičnan amonnýv dávce třicet nebo čtyřicet gramů.Jakmile strom začne nést ovoce, bude nutné jej oplodnithumusem nebo čerstvým hnojem.

Jakofosfor-draslíkhnojivo můžete použítpopel , který se nalije do kbelíku hnojiva.Pro každý strom jsou potřeba dvě nebo tři takové kbelíky.

Je důležité sledovat,aby půda zůstala po celý rok dostatečně volná , pak budou kořeny vybaveny dostatečným množstvím vzduchu.

Zkuste každé jarooříznout staré větve , vyčistit jenevzhledný vzhled kůry, pak vám toto prořezávání poskytne zvýšení výnosu.

VAROVÁNÍ! Tato odrůda je odolná vůči prořezáváním proti stárnutí nebo tvarování.

Onemocnění a škůdci

​​

Protože tato odrůda obsahuje gen, který poskytujerezistenci vůči strupovitosti , mohou být hlavním předmětem zájmu zvířata a hmyzí škůdci.

Třídy mají dobrou odolnost vůči chrastavitosti: Yubilyar, Renet Chernenko, Zhigulevsky, Veteran a Amazing.

V zimě dbejte na ochranu kůry stromů před myší a zajíci .

Vápenecvápno , které tyto škůdce odstraňuje, se může stát zachráncem.Kmen stromu lze také omotatnylonovými punčochami , lze jej upevnit lepicí páskou.

Pokud nejste příznivci chemických látek, které zbavují hmyzí škůdce, můžete stříkat stromy přírodními látkami:hořká paprika, pelyňková pěna, popel nebo cibule. Tyto možnosti lze vzájemně kombinovat.

TIP:Umístěte rostlinuřasnatoukolem jabloně - její vůně odstraňuje škůdce.

Jedním z nejnepříjemnějších milovníků jabloní jsoumšice. Nebezpečí spočívá v jeho schopnosti rychle se množit a způsobit jablečnému hmatatelnému poškození.

Jak víte, její nepřítel je slunéčko sedmitečné.Můžete se uchýlit k trikům a přitahovat tento hmyz do své zahrady speciálními rostlinami.

Za tímto účelemrostlinykopr, měsíček nebo koriandr kolem jabloně . Kmeny vápnase mohou také stát bariérou ve výskytu nebezpečných mšic, které mohou ovlivnit růst mladých jabloní.

Existují obecná preventivní opatření proti škůdcům:

Před bobtnáním pupenůpostříkejte strom buď vousovou tekutinou nebo roztokem mědivitriol.

Před rozkvětempoužijte směs Karbofros nebo Bordeaux.

Když kvetení skončí , ošetřte strom pomocí 4% roztoku Fozalonu.

V období, kdy strom začíná rodit ovoce, musí být ošetřeno močovinou.

Na podzimje nutné vyčistit staré padlé listy a odstranit hnízda hmyzu.

Je velmi důležité přijmout včasná preventivní opatření proti běžným škůdcům, jako jsou jablečný můr a štětinovník, ovocná sapwood a bource morušový ], jakož i hloh.Jak to udělat správně, přečtěte si v samostatných článcích naší stránky.

Nejdůležitější výhodou oproti jiným odrůdám jablek odrůdy Venyaminovsky je speciálně vyšlechtěný gen, díky kterému je jabloň vysoce odolná vůči strupovitosti.Ovoce má komerční vlastnosti, skladované po dlouhou dobu.