Duben sníh v domě.Jak pěstovat duben Snow Pelargonium?

April Snow je po Lady Gertrude druhou nejoblíbenější odrůdou Pelargonium.

Je oblíbeným prostředkem většiny zahrádkářů, protože je nenáročný a má vynikající vzhled.

Tento článek prozkoumá, jak se správně starat o krásnou ženu, která šílí své bláznivé „marshmallow“ květenství.

Botanický popis a původ

Odrůda Pelargonium April Snow byla chována švédskou školkou Sutarve, která je stále evropským lídrem ve výběru pelargonií a pelargonií.

Tento druhse vztahuje na zonální růžově kvetoucí pelargonia , které mají vzdušné květenství s velkým počtem okvětních lístků.Deštníky rostliny se skládají z mnoha pupenů hustých růží heterogenní barvy: na základně okvětních lístků mám teplý zelený odstín, jemně přecházející do béžové a na koncích - světle růžová.

Má tmavě zelené listy střední velikosti s hnědou žílou uprostřed: keř je stejně jako jakýkoli pelargónie nízký, hustý a rozvětvený, takže z něj lze vytvořit jakýkoli požadovaný tvar.

Vlastnosti zařízení

Hromadění růží na rostlině zcela odůvodňuje název odrůdy: vypadají jako malá svěží závěje. Pod slunečními paprsky se plátky třpytí různými barvami , což činí Pelargonium ještě neobvyklejším a krásnějším.A navzdory skutečnosti, že není tolik růží, i když jsou velmi malé, čepice rostliny stále vypadá velmi velkolepě a objemně.

Duben Sníh je vhodný pro milovníky rozmanitosti: pokud vyroste jeden výhonek doma a druhý - na ulici, vše se okamžitě vyjasní.Ten, který se pěstuje doma, bude mít malé bílé květy, jako je porcelán;Pěstované na čerstvém vzduchu překvapí masivní a nádherné čepice růží.Hlavním účelem pěstování této plodiny je výhradně dekorativní.

Kde a jak pěstovat?

 • Umístění. April Snow není výjimkou a stejně jako ostatní odrůdy dává přednost velkému množství rozptýleného slunečního světla.A pokud si vyberete správné místo, bude se cítit co nejpohodlněji i na ulici.Doma musí přidělit místo na nejsvětlejším parapetu.
 • Půda. Tato odrůda Pelargonium upřednostňuje velmi volnou, vyčerpanou a výživnou půdu, ve které bude zaručeno, že se bude vyvíjet správně a kvetou v čase.

  Substrát lze zakoupit ve specializovaném obchodě, který se nazývá: „Pro pelargonium.“Určitě bude také obsahovat všechny potřebné minerály ve správném množstvíje zaručeno dezinfikováno, což znamená, že je zcela bezpečný.

  Pokud si přejete, můžete půdu sami vytvořit.Za tímto účelem smíchejte následující složky v určitých poměrech:

  1. Rašelina - 1 díl.
  2. Humus - 1 část.
  3. Písek - 1 díl.
  4. Sod - 1 část.
  Důležité! Když se půda připravuje sama, musí být dezinfikována, aby se zabránilo možné infekci rostliny jakoukoli chorobou.

  Zkušení pěstitelé doporučují každoročně vyměňovat půdu za dubnový sníh: na jaře a v případě potřeby výměnu hrnce na větší velikost než předchozí.

 • Vyberte banku. Nejoptimálnější volbou je ta, která je o 1 až 2 cm v průměru větší než poslední.Velká velikost nádoby může negativně ovlivnit kvetení rostliny.

Jak správně ošetřovat rostlinu?

 • Osvětlení. Tato odrůda Pelargonium je velmi fotofilní, takže hlavním pravidlem, které je třeba dodržet, je více světla, tím lépe.Proto se doporučuje umístit rostlinu na severní nebo západní parapety v domě /bytě.Je dokonce možné na balkoně, pokud je zde udržována optimální teplota.
 • Teplota. Zařízení nemá rádi teplo ani chlad, proto je důležité zajistit mírné teplotní podmínky.Při 15 - 18 stupních bude rostlina rozkvétat v plné síle a při 12 - 15 stupních odpočívá podle svého životního cyklu.Při takové teplotě (15 - 18 stupňů) může kvetnout i ve střední zóně a na Sibiři.
 • Zalévání. Stejně jako všechny ostatní odrůdy Pelargonium je i tento druh velmi citlivý na nadměrnou vlhkost v substrátu.Proto je důležité dodržovat pravidelné, ale mírné zalévání.
  Doporučení. Aby se předešlo možnému rozpadu extrémně jemných kořenů rostlin předem, je nutné půdu pravidelně uvolňovat (to zajistí její prodyšnost).

  V létě a na jaře je třeba zalévat velkým množstvím vody, protože vrchní vrstva podkladu zaschne, v zimě a na podzim - mnohem méně často a méně vody.

 • Hnojivo. Pelargonium April Snow potřebuje minerální doplňky, které nutně zahrnují draslík a fosfor.Hnojivo by mělo být produkováno přibližně jednou za 2 týdny.A v zimě, když má rostlina spící období, není nutné ji vůbec krmit.
 • Doba odpočinku (zimování). Toto období v tomto kultivaru Pelargonium trvá od 3 do 3,5 měsíců: přibližně od listopadu do února.A na konci zimy, kdy se denní světlo zvyšuje, se rostlina začíná probudit a připravuje se na květ.

  Pokud Pelargonium strávilo vegetativní období na ulici, musíte jej přivést do místnosti s chladnou teplotou 12–15 stupňů a nízkou vlhkostí.Aby v budoucnu rostliny nehrozily plísní, nepokládejte s nimi nádoby v zimě příliš blízko u sebe.

Pravděpodobnost nového kvetení se zvyšuje, pokud rostlina strávila spící období v chladné a dobře větrané místnosti.

Časté nemoci a škůdci

 • Nadměrné zalévání Pelargonia je spojeno s houbovým onemocněním zvaným„Černá noha“ .Toto je nebezpečná kořenová hniloba, kterou je téměř nemožné vyléčit.Zpravidla se objevuje na samém vrcholu stonku, takže se ho můžete zbavit tím, že odříznete infikovanou horní část tak rychle, jak je to možné, aby nenapadl zbytek rostliny.
 • Měkké bubliny na listechukazují na nadměrné zalévání.Jsou to kořistníci kořenového úpadku, takže musíte půdu co nejdříve vysušit (uvolnit) a opravit režim zavlažování.
 • Mšice a molicejsou běžnými škůdci na květu a můžete se jich zbavit insekticidními drogami.Pravidelně se musíte podívat na letáky o přítomnosti mšicích larev a molic.

Propagační znaky

Celé Pelargonium se šíří buď semenem, nebo řízky.Rozmnožování této kultury je obecně obtížný proces, pokud se vyskytuje doma, takže většina zahrádkářů považuje metodu semen za něco nemožného a drtivá většina používá pouze druhou (řízky).

Algoritmus šíření dubnového Snow Pelagonia pomocí řízků:

 1. Řez 6–7 cm horní části matečné rostliny.Na této rukojeti musí být nejméně 3 uzly.
 2. Nechte místo řezu po určitou dobu zaschnout, může být ošetřeno drceným aktivním uhlím.
 3. Kořenovou část zakořeníme do země.
 4. Po 2 až 4 týdnech se musí stonek zakořenit, po kterém jetransplantované do plnohodnotného individuálního potu.

Velmi se nedoporučuje zakořenit stonek ve vodě, protože se hnilo dříve, než zakořenil.

Druhová rozmanitost pelargonia je úžasná!Chcete-li si vybrat odrůdu, která je pro vás vhodná, přečtěte si další materiály s popisem a fotografiemi royal, trpaslík, ampel, terry, voňavý, tulipánový, zahrada, Pak Viva a Pelargonium Ludwigsburg Flyer.

Není obtížné pěstovat zdravý a kvetoucí keř Pelargonium April Snow, protože péče o něj nevyžaduje obtížné manipulace, které může provádět pouze zkušený pěstitel.Vyžaduje to jen malou trpělivost a pozornost, a pak se vše ukáže!