Důležité pro život orchidejí - jak správně zalévat Phalaenopsis?

Orchidej Phalaenopsis je jednou z nejpopulárnějších tropických rostlin pěstovaných doma.

Aby tento sofistikovaný květ potěšil dlouhou dobu, stačí dodržovat několik jednoduchých podmínek, zejména zalévání.Voda je velmi důležitým faktorem ve vývoji rostlin a tento článek bude diskutovat o správném zalévání tohoto typu orchidejí.

Důležitost řádného zalévání

Orchidej je považována za jemnou květinu, ale druh phalaenopsis je poněkud nenáročný, ale je třeba si uvědomit, že její kořenový systém se liší od obvyklých pokojových rostlin. Pokud je zavlažovací režim nevhodný, orchidej rychle uschne a zemře .

Jak často by měl být postup prováděn?

Orchidej Phalaenopsis toleruje sušení po několik dní lépe než konstantní vlhkost.Měli byste věnovat pozornost substrátu v květináči a samotné nádobě: zalévání je nutné pouze v případě, že půda a stěny hrnce jsou zcela suché (o tom, jak vybrat správný květ pro phalaenopsis, přečtěte si zde a od tohoto článku zjistíte, jaká by měla být půda pro pěstování této květiny).V průměru je interval mezi zavlažováním od 3 dnů v létě do týdne v zimě.Je také důležité dát přednost hydrataci ráno.

Mluvili jsme více o tom, jak často je třeba doma zavlažovat Phalaenopsis .

Jaké je pro to nejlepší složení?

Následující odstavce poskytují odpovědi na nejčastější otázky k tomuto tématu.

 • Potřebujete speciální zavlažovací směs ?V přírodních podmínkách orchideje přijímají vlhkost z teplých tropických dešťů, takže voda je ideální pro zvlhčení.

 • Jakou vodu si mám vybrat ?Voda by měla být měkká: pokud je tvrdá, rostlina oslabí kvůli nadbytku solí, protože v přírodě přijímá vlhkost z tropických dešťů.Pokud je voda z vodovodu příliš slaná, může se vařit nebo bránit několik dní.

  Také voda, kterou bude orchidej zalévat, by měla být o 2 až 4 stupně teplejší než teplota místnosti.Tato teplota pomůže květu aktivněji tvořit pupeny a listy.Ve studené tekutině je phalaenopsis náchylný k nemocem a hnilobě.

 • Co lze přidat pro lepší růst orchidejí ?Pro lepší růst rostlin můžete během období aktivního vegetativního vývoje používat obvaz 1-2krát týdně.Můžete také přidat kyselinu šťavelovou naředěnou ve vodě v poměru 1:10.

Způsoby pro různé fáze vývoje

 • Zalévání během květu .Odhaleníkvětina by nikdy neměla být napojena tak, aby voda vstoupila do jejího jádra - to bude vyžadovat hnilobu.Otevřené květiny by však neměly být navlhčeny postřikem vodou, protože by se mohly zhroutit.

  Nejoptimálnější možností by bylo zalévat substrát hojně v květináči a nechat přebytečnou vodu odtékat po dobu 20 minut.Tento způsob zavlažování se nazývá povrch.

  Orchideje v zavěšeném květináči se zalévají ponořením: kořeny se ponoří do nádoby s teplou vodou po dobu 15 minut (během této doby se kořenový systém vyživuje vodou), jemně se kartáčuje a vrací se na své místo.

 • Jak zalévat vybledlou phalaenopis ?Vybledlá rostlina může být napojena metodami popsanými v odstavci výše, navíc můžete postřikovat vegetativní část v kombinaci s namáčením.Pokud má místnost dostatečně vysokou vlhkost, můžete v pánvi použít metodu zvlhčování: tímto způsobem rostlina přijímá páry, jako v přirozeném prostředí.

 • Jak zavlažovat nekvétající phalaenopis ?Doporučuje se, aby nekvetoucí rostlina držela horkou sprchu: napodobuje to přírodní prostředí.Všechny výše popsané metody zalévání se dokonale hodí pro tuto kategorii květin.

  Zvlhčování z atomizéru je možné, ale není účinné, protože značná část stonků rostlin, které nekvetou, je pokryta kůrou.
 • Jak zalévat palanopis po transplantaci ?Po transplantaci vyžaduje orchidej mimořádné zalévání, protože to mohou různé substrátyabsorbovat a udržovat vlhkost různými způsoby (abyste zjistili, kdy je nejlepší transplantaci orchideje phalaenopsis doma, můžete zde ).Je také možné použít vrchní obvaz.

Jak ovlivní přebytečná vlhkost rostliny?

Přílišná hydratace narušuje normální absorpci vody a minerálů, a proto je narušena celá životnost květu. Kromě toho je v podmínkách vysoké vlhkosti riziko hniloby a rozvoje parazitů vysoké .Nakonec rostlina zemře, pokud pravidelně nezasycháte půdu.

Jak ovlivní nevýhoda?

Při nedostatečném zalévání kořeny květu vyschnou a ve většině případů orchidej umírá.Zajímavou vlastností je však schopnost postavit stonek květů a květ před smrtí.Kvůli nedostatečnému zalévání není kvetení vůbec indikátorem zdraví rostlin.

Jak zachránit květinu s nesprávnou péčí?

V případě nedostatečného zalévání by rostlina měla být hojně zvlhčena, v případě nadměrné vlhkosti zvyšte intervaly mezi zaléváním.Avšak s dlouhodobými chybami v zavlažování není pravděpodobné, že by rostlina byla zachráněna.

K oživení květu před škůdci a chorobami se používá horká sprcha.Tento postup se provádí v koupelně, přičemž jedna ruka drží hrnec na váze tak, aby voda vytékala a druhá zalévala květinu ze sprchy.Voda by měla být horká, ale ne spalující, zde byste se měli soustředit na své vlastní pocity.

Listy a substrát jsou napojeny3-5 minut, poté, co phalaenopsis odejde asi 20 minut.Poté se květina vrátí na své obvyklé místo.

Pokud byl květ přesto nalit tvrdou vodou, neutralizace solí kefírem nebo citronovou šťávou a vodou pomůže minimalizovat následky - odstraní povlak z listů a substrátu.

Krmení phalaenopsis

Pro orchidej jsou nezbytné dalšíminerály, zatímco aktivně tvoří listy a pupeny .Vrchní obvaz se provádí během zavlažování, rozmetání hnojiva ve vodě, dokud se první rostlina neotevře na rostlině: pokud budete pokračovat v obvazu, budou květiny před časem mizet.

Krmení phalaenopsis je nezbytné pouze pro hnojiva pro orchideje, komplexy pro jiné květiny nebudou fungovat.

Zavlažování je velmi důležitou součástí zdraví a krásy orchideje Phalaenopsis .Doufáme, že tipy v tomto článku pomohou při pěstování této krásné a jemné rostliny.

Navzdory skutečnosti, že phalaenopsis je považována za nejvíce nenápadnou rostlinu všech druhů orchidejí, je nutné znát několik pravidel péče o ni, zejména po zakoupení květiny v obchodě.Z našich materiálů se naučíte , jak zasadit kořenové dítě na stonku nebo stopce a jak transplantovat rostlinu.

Užitečné video

Nabízíme vám sledovat video o tom, jak správně zalévat orchidej Phalaenopsis:

]