Důvody, proč citronové kapky odcházejí a co dělat, jak proti němu bojovat

Vnitřní citron je subtropická klimatická kultura.Pěstování doma není vždy možné vytvořit vhodné podmínky pro jeho správný a zdravý růst.A místo toho rostlina začíná ztrácet listy, suchá a zžloutlá.

V tomto článku jsme se pokusili zjistit, proč hází listy, co má dělat a jak ho zachránit před padajícími listy.Jak postupovat, pokud listy již spadly na domácí citron.

Nemoci se dělí na tři typy:

 • Způsobené různými viry.
 • Fungal.
 • Kvůli nepříznivým podmínkám.

V závislosti na typu choroby se způsoby eliminace citronové choroby liší.

Proč kapky odcházejí?Co dělat

Pokusme se zjistit, proč citroník spadne na své listy a co v tomto případě dělat.

Citrony pocházejí z míst, kde i v zimě mohou dostat dostatečné množství slunečního světla.Na , nedostatek osvětleníindoor citron reaguje tím, že odstraní zelené listy.Rostlina je vyčerpaná a neschopnázajistit výživu všem listům a zbavit se přebytečného množství.

DŮLEŽITÉ! Co když upustí všechny listy a suší?Umístěte hrnec do slunečného okna na jižní straně a v zimě zajistěte další osvětlení.

Pravidla pro péči o citrony vnitřní v zimě jsme popsali jako samostatný článek.

Zčernalé špičky listů

Citron má rád vysokou vlhkost .V zimě, pokud je nádoba vedle horké baterie, je vzduch velmi suchý.Listy citronu nevyhnutelně zčernají a vyschnou.

Aby se tomu zabránilo, bude stačitpravidelně stříkat rostlinu , a tím ji přiblížit k optimální vlhkosti.

Skvrny na listech

Žluté skvrny na listech .Žloutnutí listů čerstvě získaného citronu je normální.Rostlina se snaží přizpůsobit novým podmínkám pobytu.Proč se listy zbarvují žlutě, když jsou doma dostatečně dlouho, a co dělat dále, učíme se později.S největší pravděpodobnostíjsou listy ovlivněny spálením sluncemnebo nadměrnou aplikací hnojiv.

Se vší láskou ke slunci by je neměl přijímat v jasném stavu.Hrnec by měl být držen na jižní straně tak, aby osvětlení bylo v normálním množství, ale rostlina by měla být mírně zastíněna v letním vedru.Pokud je příčinou přílišné krmení, opláchněte půdu v ​​květináči.

Hnědé skvrny na listech .Listy citronu začnou ztmavnout, zhnědnout a získat rezavý odstín s nedostatkem fosforu .Začíná špičkami listů a poté se šíří po stranách listu.

Ovoce také trpí nedostatkem tohoto stopového prvku.Slupka zhoustne a oni sami nabudou ošklivého tvaru.

Kadeřavý list

Kadeřavý list, pokud není obsah citronu ve velmi příznivých podmínkách.Například:

 • Nedostatečné větrání čerstvým vzduchem.
 • Suchý vzduch.
 • Nedostatek zalévání.
 • To může také znamenat nedostatek stopového prvku, jako je měď.
POMOC! Aby se předešlo kroucení listů, je vhodné vyjmout nádobu mimo horkou baterii, řádně ji zalévat, stříkat nejméně dvakrát denně a včas obvazovat včas.

Proč listy padají doma?Co dělat

Pád listů je nejčastějším onemocněním citronových listů.Chcete-li tomu zabránit , nepřekrývejte půduv květináči nebo ji nepřiměřujte.Je nutné zavlažovat pouze vodou při pokojové teplotě, která byla usazena nejméně jeden den, citronnetoleruje tvrdou vodu .

POMOC! V létě, kdy začíná aktivní vegetativní období, rostlina potřebuje další výživu.

Jsou požadovány tři hlavní typy hnojiv:

 • Dusík.
 • Fosfát.
 • Potash.

Nedostatek alespoň jednoho z nich vždy vede k chorobám a deformaci listů a plodů.

DŮLEŽITÉ! Pokud padají listy citroníku, je to nejvícerychlá reakce rostliny na nepříznivé podmínky.

Proč strom schne doma?Co dělat

Nejčastější příčinou vysychání jsou kořeny, nebo spíše jejich nemoci. Nesprávně vybraná půda může nadbytek vlhkostivytvořit příznivé prostředí pro rozvoj houby, která ovlivňuje kořeny.

Pokud byla rostlina znovu vysazena, pak by nový hrnec neměl mít průměr větší než 5 cm ve srovnání s předchozím.Jinak se půda okyselí.A to opět vede k hnilobě kořenů.Pravidla a doporučení pro přesazování citroníku najdete doma zde a ze tohoto článku se naučíte, jak správně připravit půdu.

Listy mohou také uschnoutv přítomnosti škůdců na kmeni a kořenech .

Příliščastý pohyb hrnces rostlinou na nová místa může být na úkor jeho růstu a vitality.Citron prostě začíná zažívat neustálý stres.

Suché: jak oživit?

Pokud je důvodem sušení nedostatek zalévání a vysychání z půdy, musí být rostlina okamžitě napojenaa zakryta plastovým sáčkem , což jí poskytuje skleníkové podmínky.

Citronovi lze také pomoci speciální vrchní úpravou pro péči o citrusové plody.Jeho zavedení dá rostlině další impuls a sílu.

Kořenový rozklad je způsoben houbami, které mohou být fungicidy zničeny.Poté odřízněte poškozené části kořene a posypte drceným uhlím.

Účinek teploty

Citrony jsou nejvícenejvyšší požadavky na teplotu, osvětlení a vlhkost .Listy a kmen se cítí pohodlně při 17 ° C a pro normální dozrávání ovoce je nutná alespoň 22–23 ° C.

Zařízeníreaguje extrémně negativně na náhlé změny teploty .Prudký pokles teploty spolu se suchým vzduchem vede k nevyhnutelnému stresu.Nejprve začnou padat květiny a některé vaječníky a později listy.To platí zejména v období podzim-zima (pravidla péče o citrony v místnosti najdete na podzim zde a v v tomto článku jsme hovořili o tom, jak se starat o strom v zimě).

Teplota vzduchu by měla být totožná s teplotou půdy v květináči.K těmto rozdílům může dojít, pokud se citrón stojící na ulici a zvyklý na mírné chlazení náhle přivede do vytápěné místnosti.Výsledkem mohou být padající listy.

Průvan a současné proudění teplého a studeného vzduchu také působí negativně.Za takových nepříznivých podmínek se citrónové listy začínají kroužit a kroutit a poté spadnou.

Citroník může být nejen zajímavým doplňkem vašeho interiéru, ale také potěší členy domácnosti s chutným a zdravým ovocem.Přečtěte si naše články o vlastnostech pěstování citronu doma :

Škůdcidomácí citrus

Citron je rostlina, kteráje, bohužel, často napadena různými parazity , jako například:

 • Scutellaria.
 • Roztoč pavouk.
 • Mealy blackberry.
 • Nematode.
 • Mšice.
 • Zahradní slimák.

Lešení: jak se toho zbavit?

Scutellaria je nejčastějším škůdcem stromů.První známkou její přítomnosti je lepkavá vrstva na listech citronu.Na letácích a větvích se vyboulení asi 4 mm pro oko jeví téměř neviditelné.Zakryté hustou voskovou skořepinou se stanou nezranitelnými pro chemikálie.

Bojujte s lepkavými listy sinsekticidy .Během zavlažování je jed z listů odplaven do půdy, absorbován kořeny a rostlina je jedovatá.

POZOR! Měřítko, které se živí citronovou šťávou, zemře.Ovšem se vší účinností této metody se plody stávají nevhodnými pro potraviny.

Boj proti štítu stupnice lze provést populárním způsobem.Jsou velmi efektivní, ale obtížnější.

Mytí listů mýdlem a vodouněkolikrát denně, dokud škůdce úplně nezmizí.Zelené mýdlo (5 g) se smíchá s anabazin sulfátem (2 g) a rozpustí se v teplé vodě.Opláchnutí se provádí jednou týdně a poté se roztok každý druhý den opláchne vodou.

Stříkání roztokem mýdla a petroleje .Za tímto účelem se v litru teplé vody rozpustí 5 g mýdla a 10 g petroleje a rostlina se stříká dvakrát týdně.Tuto metodu můžete jasně vidět v akci.ve videu níže:

Klíště: ošetření

Pavoučí roztoč je dalším běžným parazitem na citronu.Existují žluté, červené, bílé a průhledné druhy roztočů.

Nachází se na stonku a na spodní straně listů, z nichž se živí.Během tohoto procesu začnou listy žloutnout a nevyschnou bez zjevného důvodu.

Vzhledem k velikosti 1–2 mm není snadné najít škůdce.Ale pás na spodní straně listu je jasně viditelný, stejně jako žluté tečky v bodech připojení.

UPOZORNĚNÍ! Dobrým efektem při jeho řešení jeřešení pracího mýdla .Zpracovávají stonky a povrchy listů.

Další stromse postříká sírou, insekticidy a listy se otírají alkoholem .Nejúčinnějším a nejnebezpečnějším způsobem je však ultrafialové záření.Dvouminutovézahřívání pod ultrafialovou lampou má škodlivý účinek na klíště .Navíc tato metoda pomáhá léčit a posilovat rostlinu.

V tomto článku jsme objasnili otázky, jako například: proč citron ztratí listy a co s ním dělat, co dělat, když citroník uschne.

Hlavní věcí je správná péče o citron, jakož i včasná identifikace a přijetí opatření pro různé nemoci a přítomnost parazitů.Citroník pak potěší oko zelenými listy a šťavnatými voňavými plody po dlouhou dobu.

Užitečné video

Osobní zkušenosti s ovládáním různých citronových škůdců: