Echeveria flower: péče o jemnou kamennou růži doma

Echeveria , nebo jak se často nazývá„kamenná růže“ .Rostlina se svým vzhledem podobá růži a díky hustým masitým listům je jako z kamene.Jako typický zástupce sukulentů je eheveria nenáročná, což znamená, že se s ní dokáže vypořádat i amatérský pěstitel květin.

Fotografie

Další fotografie echeverie:

Domácí péče

]

Optimální podmínky zadržení

Režim světla .Echeveria milujehodně světla .Okno upřednostňuje směrem na jih.Listy rostliny jsou pokryty voskovým povlakem, který hraje roli štítu, takže částečné vystavení přímému slunečnímu záření není nebezpečné.

Teplota .Kamenná květina je rostlinatermofilní , takže teplota od +22 do +28 stupňů je optimální.Ale lehké zvýšení nebo snížení také docela snadno trpí.

Vlhkost .Květina upřednostňuje suché klima snízkouvlhkostí.Není třeba stříkat.

Zaléváníby mělo být mírné.Jaro - léto - 1krát týdně.Podzim - jednou za měsíc.Velké množství vody zničí rostlinu a nedostatek povede ke skládání listů.Horní vrstvapůda by měla dobře uschnout.Použijte měkkou, nejlépe destilovanou vodu.

Voda tak, aby se vlhkost nedostala do listového výtoku, jinakmůže začít hniloba .

Krmení

Echeveria nepotřebuje časté hnojivo.Stačí měsíc od března do září.Nejlepší alternativou by byla hnojiva pro sukulenty nebo kaktusy, napříkladAGRICOL AQUA PRO Kaktusy a Sukulenty .Samotné hnojivo používejte dvakrát méně než podle pokynů a se stejným množstvím vody.

Kvetení

Kvetoucí šipky se objevují na stranách rostliny.Jejich délka může být 5 až 50 cm, u některých druhů až 90 cm. Na konci těchto šípů jsou malé rozety listů.

Květiny ve tvaru zvonků, shromážděné v malých květenstvích.Zbarvení může být od žluto-zelené do pastelově oranžové.Na sepals květin, ka a na listech je pozorovánsametový chmýřínebovoskový povlak .A pokud dojde k křížovému opylení, plody se objeví ve formě pentahedrálních krabic obsahujících malá semena.

S příznivým obsahem dochází k kvetení v období jaro-léto a trvá poměrně dlouho.Existují však druhy, které mohou začít rozkvétat do konce ledna (zjistit, jaké druhy Echeveria jsou, stejně jako vidět fotografii květiny, můžete zde ).

Po rozkvětu se stříhají dlouhé výhonky.Mohou být transplantovány samostatně pro zakořenění.

Doba odpočinku

Stejně jako zbytek sukulentů, zima pro Stone Rose je období odpočinku .Je nezbytné, aby rostlina odpočívala a získala sílu pro kvetení.Je lepší snížit teplotu na +10 - +11 stupňů.Snižte napájení.Hnojiva v tomto období nepřispívají.

Jak se starat na otevřeném prostranství?


Obvykle se jako okraje používají zásuvky echeverie, aby se vytvořily dokonalé jasné obrysy kompozic z jednoletých květů.Vypadá úžasně na alpském kopci mezi kameny.Rostliny jsou zasazenyzačátkem května .Dobře snáší malé noční mrazy, ale nezasazujte ve velkém otevřeném prostoru.

Odchod také zahrnuje zalévání a oblékání.Roste dobře v malém stínu od sousedních květin na písčité, vyčerpané půdě, bez hromadění vody.

Do poloviny září by měla být rostlina přesazena zpět do květináče, ale aby se echeverie přizpůsobila domácím podmínkám po takovém létě, měla by být postupně.Za prvé, prosklená veranda nebo balkon.

Nemoci a škůdci

Plísňová onemocnění: plíseň- vzhled na listechhnědé skvrny, další hniloba stonku.Měl by být ošetřen roztokem sody - 1 lžička.na 0,5 l vody.Z chemických látek je vhodný síran měďnatý, kapalina Bordeaux, zelené mýdlo.Odstraňte těžce postiženou oblast.Přemístěte rostlinu vypláchnutím kořenového systému tekoucí vodou.

Kořenová hnilobapostihuje především mladé výhonky nebo oslabené rostliny.Rostlina umírá v samém kořenu.Léčba může být použita stejně jakos pozdní plísní.

Kořenový červažlučové hlísty -paraziti, ve formě velmi malých červů, přímo ovlivňují kořenový systém rostliny.Příznaky projevu jsou přibližně stejné: zpomalení růstu, listy se rozjasní nebo žluté, mohou se vrásnit, na kořenech šedý povlak, na okraji země silně bílo šedá.Před vysazením do nové půdy je nutné kořeny důkladně omýt horkou vodou +55.Ošetřte rostlinu Actelikem nebo Fitovermem, bohužel však nelze zachránit květinu se silnou porážkou.

Ačkoli se Echeveria nazývá „kamenná růže“, jedná se ve skutečnosti o velmi elegantní delikátní a křehkou rostlinu, která překvapuje svým vzhledem doma i na zahradě.

Reprodukce

Semena .Vyrábí se na začátku jara.Písek a rašelina se nalijí do malé nádoby 1: 1 a semena se vysadí.Vytvořte malý skleník pomocí filmu nebo skla.Sprej často.Za pár týdnů se objeví první klíčky.Když trochu vyrostou, je třeba je vysadit samostatně v malých květináčích se směsí písku a listové půdy.Pouze v případě, že echeverie má průměr 3–4 cm, je přesazena do skutečné půdy.

Řízky .Řízky, které nedosahují 10 cm, jsou řezány a odkapávány směsí písku a kompostu.Kořen docela rychle.

Listové segmenty .Zdravé spodní listy jsou odebírány.Musí být trochu sušené.Poté vložte do nádoby s pískem a zeminou.Zalévání je mírné, jemně.Kořeny se objeví za týden.

Stopky .Po oříznutí musí být výhonkySušte plátek na zpracování uhlí nebo popela a vložte do malé nádoby s obvyklou směsí pro výsadbu.

Dceřiné zásuvky , které jsou také sušeny a umístěny ke zakořenění ve vlhké směsi písku a vermikulitu.

Výsadba kamenné růže

Po zakoupení a dalších transplantacích , které se nejlépe provádí každoročně na jaře, nejprve pečlivě prozkoumejte kořenový systém.Kořeny, které začaly hnít nebo vyschly, musí být odstraněny ostrým předmětem ošetřeným alkoholem, který zachycuje zdravou kořenovou část 2 cm. Místo řezu je vhodné ošetřit dřevěným uhlím nebo popelem.Měl by být transplantován opatrně, aby nedošlo k poškození listů rostliny.

Ground .Pro tuto rostlinu je vhodná následující směs :hlavní částí je listová zemina, a pak ve stejném množství: trávník, suchá hlína a písek.

Aby se zabránilomnožení nebezpečných mikroorganismů , je nejlepší tuto směs vařit ve vodní lázni po dobu 30 minut.1/3 hrnce musí být naplněna drenáží z oblázků, rozbitých cihel nebo expandovaného jílu.

Hrnec .Od zakoupeného a následujícího by měl být každý hrnec o 2 cm větší než ten předchozí, protože kořenový systém sukulentů roste pomalu.Drenážní otvory a vypouštěcí vana jsou také důležité, aby se zabránilo stagnaci vody.Aby půda rychleji zasychala, je vhodný hrnec připomínající misku.Ale keramika nebo plast - volba je na vás.

Je lepší, aby byl kontejner lehký, což ochrání květ před přehřátím v létě.

Užitečné video

Podívejte se na video o propagaci kamenných růží: