Elegantní a luxusní květina - bílá orchidej.Domácí péče a fotografie rostlin

Bílá orchidej je krásná a jemná rostlina pěstovaná v květináčích.Tyto květiny velmi často zdobí spiknutí domácnosti a používají se k vytváření svatebních kytic.V Číně tento druh květiny symbolizuje eleganci a luxus.

Bílá orchidej s velkou péčí potěší jasně kvetoucí svěží.Článek se zaměří na rysy květu, problémy a péči o něj.

Co je to za květ?

Bílá orchidej je stálezelený, stále rostoucí epifyt, což znamená, že jako podporu využívá jiné rostliny.Může kvete až třikrát ročně.Liší se od ostatních svým rozsáhlým kořenovým systémem.Aby nedošlo k příliš velkému růstu, bílá orchidej zlikviduje spodní listy, tato vlastnost je pro tento druh charakteristická.

Popis vzhledu

Rostlina má bílé květy se nažloutlým středem ve tvaru připomínajícím motýly.Na okvětních lístcích jsou často malé skvrny růžové, červené, žluté.

Listoví je lingvistické a široké, tmavě zelené.Květinová šipka roste na základně posledního vytvořeného listu.Na výšku dosahuje maximálně 1 metr. Tento druh na rozdíl od svých příbuzných nemá pseudobulbs .Kořeny jsou světle šedé.

Názvy odrůd a fotografie

Následující odrůdy patří do bílé orchideje.

Angrekum Leonis

Květiny nepravidelného tvaru a příjemné vůně .Docela velký, asi 8 centimetrů v průměru.Mají světle bílou barvu.Distribuované Angrekum na ostrově Madagaskar.Listí je ve tvaru srpu a stopky jsou dlouhé se 3 formovanými květy.Z lístků vosku pochází sladká vůně.

Phalaenopsis

Nejoblíbenější ze všech.Perfektně se přizpůsobí domácím podmínkám.

Po koupi phalaenopsis by se člověk neměl bát, zda může přežít, protože tato bílá orchidej s náležitou péčí potěší oko po dlouhou dobu.

Historie výběru

Historie bílé orchideje probíhala několika směry: rostlina byla potřebná pro stříhání květin a pro pěstování v květináči. Vlasti orchidejí je jižní a východní Asie .Odtud byla orchidej představena a vybrána za jiných klimatických podmínek.

Největší popularita mezi orchidejemi s bílými květy byla v letech 1930 až 1950.Hlavním důvodem této popularity bylo zlepšení tohoto druhu.Měl velké květy sněhobílého odstínu a rostlina se chlubila dlouhou šipkou s velkým počtem stopek.

Pokyny krok za krokem

Domácí péče

 1. Správná péče o květináče v květináči je velmi důležitá.Když kvetení skončí a květ stonku zaschne, toje třeba oříznout a odstranit.
 2. Aplikace hnojiv se po tomto postupu snižuje.
 3. Zalévání se v zimě sníží na jednou za měsíc, pokud je to nutné, může se stříkat vodou.
 4. zažloutlé a scvrklé listy jsou jasným znakem toho, že se místo květu nevejde, takže se nádoba přeskupí do nové.Přeskupení pomáhá dosáhnout pravidelného kvetení.

Toto je informativní video o péči o orchideje:

Vrchní obvaz

Vrchní obvaz je důležitou součástí odchodu.

 • V procesu růstu květin musí být provedeno jednou za tři týdny.Hnojiva pro orchideje jsou vhodná.
 • Vzhledem k tomu, že bílá orchidej negativně ovlivňuje nadměrnou přítomnost minerálních solí, hnojiva se před aplikací omývají vodou a střídají se každý týden.
 • Aby se nezabil imunitní systém, nedoporučuje se časté krmení.

Nabízíme vám k vidění vizuální video o krmení orchidejí:

Transplantace

Důležité! Pokud byla květina nedávno zakoupena, transplantace není nutná.Bude nutné, aby byla v obchodě orchidej vysazena ve sphagnum.

Proces transplantace je následující :

 1. Pro začátečníky je rostlina odstraněna ze starého hrnce.To se provádí velmi pečlivě, aby nedošlo k poškození kořenového systému.
 2. Kořeny jsou dále zbaveny půdy.Nejlepší je to udělat v koupelně pod tekoucí vodou, tekoucí voda sama o sobě udělá veškerou práci a nepoškodí květ.
 3. Kořeny jsou vyšetřovány na škůdce a choroby.
 4. Pokud byly nalezeny parazity, je třeba před výsadbou umístit orchidej do mírně teplé filtrované vody na několik hodin a pak ji ošetřit repelentem proti hmyzu.
 5. Poté se odstraní suché a žluté listí, měkké a prázdné žárovky.Místa, kde k řezu došlo, musí být ošetřena dezinfekčním prostředkem.
 6. Transplantace je možná až poté, co kořeny vyschly, a to trvá asi 8 hodin.

Doporučujeme sledovat vizuální video o transplantaci orchidejí:

Reprodukce pokojové rostliny

Vyskytuje se následujícím způsobem:

 • )Děti .Malé rostliny, které vytvářejí odrůdy orchidejí.Objevují se poblíž hlavní květiny.Transplantaci do samostatných nádob je možné až poté, co jsou děti silné.
 • Vrstvy .Vrstvy se často objevují ve válcových nebo zahuštěných výhoncích.Před výsadbou musí být zpracovány a poté zakořeněny.Doporučuje se, abyste je po transplantaci uchovávali poprvé ve skleníku.
 • Vegetativně .Tato metoda šlechtění je vhodná pro všechny odrůdy orchidejí.Oddělí se kořeny a na každé straně zbývá několik cibulek.Místa řezů jsou posypána dřevěným uhlím.Všechny části jsou vykládány samostatně v nových kontejnerech.

Vizuální video o rozmnožování orchidejí:

Škůdci a choroby

 • Bakteriální špinění- projevuje se samovytváření skvrn na listech, jakož i jejich žloutnutí a výskyt vředů na povrchu listové desky.
 • plíseň - lze rozeznat pomocí bílého plaku, připomínajícího mouku, na pupenech a listech.Hlavním důvodem tohoto onemocnění je vysoká vlhkost nebo teplota.Chcete-li se zbavit, stojí za to revidovat podmínky zadržení.
 • Černé houby- se mohou objevit v důsledku působení šupinatého hmyzu nebo mealybug.Paraziti vylučují lepkavou tekutinu, která příznivě ovlivňuje vývoj houby.

Nabízíme vám, abyste se seznámili s informativním videem o nemocech a škůdcích orchidejí:

Závěr

Bílá orchidej je poměrně rozmarná rostlina, ale velmi krásná.Fascinuje svými krásnými sněhově bílými květy.Chcete-li pěstovat květinu doma, budete muset zkusit, ale hlavní věcí je dodržovat všechny pokyny a doporučení pro péči.