Elegantní hrozny odolné vůči chorobám

Zahájení zahrádkářů z velké části většinou nepřichází k pěstování hroznů.

Na první pohled je odchod velmi obtížný.

A jako by speciálně pro ty milence, že chtějí pěstovat hrozny, ale stále si nejsou jistí svými silnými stránkami a jsou obeznámeni s kulturou vinařství pouze v literatuře, byla vyvinuta pozoruhodná odrůda Elegant.

Elegantní hrozny: popis stupně

Elegantní - bílý stolní hrozen, který dozrává brzy a je odolný vůči chorobám, nikoli odrůda, ale sen o skutečné estetice.Ale nejen krása jeho mléčného klastru může přilákat zahradníka!

Je pravda, že Elegant patří ve všech ohledech mezi deset nejlepších odrůd, včetně chuti.

Mezi bílými odrůdami bílých stolů jsou také známy Vostorg Bely, Ametyst Novocherkassky a Arkady.

Hrozny jsou velmi sladké, šťavnaté, masité s lehkou vůní muškátů.Bobule je velká, zelenavě bílá nebo mléčně bílá, vejčitá.Kónický kartáč střední hustoty o hmotnosti od 400 do 600 gramů.

Rostlina je slabá nebo středně silná, réva je poměrně tenká, listy jsou relativně malé.

Fotografie

Fotografie z elegantních hroznů:

Historiešlechtění

Odrůda Elegantní chovaná v Rusku ve Výzkumném ústavu ochrany rostlin v Rusku a v nich.I. Potapenko.Toto je hybridní forma získaná křížením odrůd Frumoase Albe a Delight.Synonyma: F V-3-15, Timur, Elegantní brzy.

Vlastnosti

Nejprve je třeba říci, žeElegantní - hrozny jsou velmi brzy. Bobule dozrávají koncem července nebo začátkem srpna.

Odolnost odrůdy proti mrazu je vysoká, v evropské části země nepotřebuje přístřeší na zimu, protože toleruje mrazy až o 24–26 stupňů pod nulou.Výtěžek je stabilní, vysoký, 80% výhonků je plodných.Brzy zrající výhonky.

Bílý zázrak, Pharaoh a Sangiovese se liší také v datu svého předčasného zrání.

Rostliny odrůdy Elegant dobře snášejí teplo a sucho, odrůda je odolná vůči běžným chorobám hroznů.

Pěstování

Hrozny jsou termofilní kultura.To je třeba vzít v úvahu při výběru místa pro přistání.

Nejvhodnější je jižní nebo jihozápadní strana struktur,ploty nebo svahy, a čím více slunce, tím lepší, podzemní voda by neměla být umístěna blíže než jeden a půl metru od povrchu země.

Lehké půdy jsou dobré pro hrozny, ale i méně vhodné mohou být zušlechtěny, odstranit přebytečnou vlhkost a hnojit.Při výsadbě se používají organická hnojiva.Minerály jsou účinnější v rozpuštěné formě.

Hrozny lze pěstovat na podzim, v říjnu a na jaře, v dubnu. Velmi dobře, pokud se pěstitelský materiál pěstujekontejnery - kořenový systém je málo poškozen a rostlina okamžitě roste.

Prořezávání a tvarování keře je také důležité, ale ne tak složité, jak by se mohlo zdát - odrůda Elegant má střední růstovou sílu.V případě, že rostlina nese kořeny, je prořezávání a tvorba keře volitelné.

Krása, Růžový plameňák a Pařížský mají také střední růstovou sílu.

Dostačující hygiena stačí.Aby se však zvýšila produktivita odrůdy, lze ji roubovat na silné podnože.V tomto případě se provádí ořezávání pro 6-8 ledviny.

Mladá rostlina nese své první plody ve druhém nebo třetím roce po výsadbě. V zimě není nutné vytvářet keř pro úkryt, odrůda Elegant to nepotřebuje.

Nevyžadují přístřeší a Křišťál, Nadšení a Marcelo.

Škůdci a nemoci

Elegantní hrozny jsou vysoce odolné vůči chorobám, například vůči ) plíseň, oidium a různé druhy hniloby.

Tento pozoruhodný rys odrůdy umožňuje opustit komplex preventivních opatření.

Pokud však bylo léto chladno a deštivé, je lepší hrát na něj bezpečně a ošetřovat rostliny kapalnými přípravky Bordeaux nebo kontaktními přípravky - Ridomir Gold M Ts, 68, Kvadris 250, Acrobat.

Ochrana vinic před škůdci se týká těch záležitostí, které nesmí být v žádném případě opomíjeny.

Musíte přistoupit, když přistáváte.Půda by měla být mulčována.Vlhkost přetrvává aklíčení plevelů je obtížné.

Skutečnost je taková, že plevele slouží jako úkryt pro vinici, drátěnky, kopečky, klíšťata, brouky.

V případě, že při prohlídce keřů hroznů najdete housenky dvouletého letáku nebo hroznů skvrnitých v nebezpečném množství pro rostlinu, ošetřte keře jedním z přípravků určených speciálně pro tento účel.

Než se rozhodnete, budete si muset pečlivě přečíst pokyny k drogám.

Každý produkt má svou vlastní čekací dobu, dobu od aplikace do úplného zničení, takže byste se měli zaměřit na zbývající čas do zrání plodiny.

Postoje k chemickým ochranným prostředkům jsou nezaslouženě zkreslené a my sami jsme na vině.Nečteme si pečlivě návod k použití, porušujeme dávkování a ignorujeme osobní ochranné pomůcky.Přesné dodržování pokynů zaručuje úplnou bezpečnost pro člověka.

Vzhledem k tomu, že je snadno udržovatelný, odolný proti plísním a mrazu, není příliš vysoký a velmi chutný a dává hojné ovoce, může být Elegant první odrůdou, která zahájí seznámení začínajícího zahradníka s hrozny.Nepředstavuje nepříjemná překvapení a nezklame toho, kdo se ho rozhodl zasadit do jeho země.

U nenáročných odrůd je rovněž třeba věnovat pozornost dárku Aleshenkin, Ideal Delight a Giovanni.

Užitečné video

Ve ​​videu níže můžete vidět hroznyElegantní: