Elegantní jabloně s vysokou imunitou - vánoční třída

Dnes vám chceme vyprávět o různých jablkách s velmi teplým zimním názvem „Vánoce“.

Byl získán teprve před 20 lety, ale mezi zahradníky rychle získal popularitu a začal se pěstovat v mnoha příměstských oblastech.

Co je to za druh?

Vánoce se týkají zimních odrůd jablek.Ovoce lze vyjmout začátkem podzimu, poté by si mělo trochu lehnout a před použitím dozrát.

Zimní odrůdy se vyznačují dlouhou dobou ležení .Aby byla plodina dobře zachována, doporučujeme ji na zimu očistit v chladném sklepě.

Je nejlepší dát ovoce do nízkých dřevěných beden a dát je do jedné vrstvy.Zabalte každé ovoce do papíru nebo novin.Z času na čas jsou nutná jablka, odstraňující zkažené.

Znečištění

Doporučuje se pěstovat zimní odrůdy jablek do Vánoc.Můžete přistát na webu Antonovka, Melba nebo Papirovka.

Popis vánoční odrůdy

Navzdory rozmanitosti odrůd má každý jabloň své vlastní individuální vlastnosti a vlastnosti, díky kterým je jedinečný a odlišuje od ostatních.Podle jakých znaků můžete najít odrůdu Rozhdestvensky: podívejte se na fotografii níže a přečtěte si jipodrobný popis jabloně.

 1. Jabloň uprostřed růstuse vyznačuje rychlým růstem.V prvních několika letech dosahuje růst sazenic délky od 40 do 60 - 70 cm.Koruna jabloně má široký pyramidální tvar střední hustoty.
 2. Hlavní (hlavní) větve jsou silné, rostou téměř kolmo.Kůra větví a na šedém stonku, s lehkým loupáním
 3. Stonky jsou hnědé, zahuštěné, mírně protáhlé, zaoblené v průřezu.
 4. Ledviny jsou lisované, kónické, pubertální.
 5. Listy jsou oválné, na koncích špičaté, matné, pomačkané, na okrajích zvlněné.Vrchy listů jsou spirálovitě stočeny.Desky jsou zvrásněné, pubertální.
 6. Kvetoucí jabloň je hojná .Květenství jsou velké, umbellate a obsahují 5-6 světle růžové květy se zaoblenými okvětními lístky.

Ovoce lze popsat takto:

 • Jablka střední velikosti mají asi 140–150 gramů , ale lze je najít až do 180–200 gramů.Největší ovoce bylo zaznamenáno v roce 2011 v zahradě Bratkin V.P., která dosáhla 450 gramů.
 • Plody jsou zaoblené, mírně zploštělé, s nevylisovanými velkými laloky.Šupka je hustá s pěkným lesklým nádechem.
 • Jablka jsou zelenožlutá s atraktivním červeným červenáním.
 • Stonky jsou rovné, protáhlé, dlouhé.Nálevka je střední.Semena jsou oválná, nahnědlá.
 • Dužina je bílo krémová, aromatická, sladká a kyselá, sladká chuť .
 • Při ochutnávcebyl vzhled hodnocen 4,4 body a 4,3 body podle chuti .

Fotografie

Historie výběru

Odrůda Rozhdestvensky byla získána v roce 1985 na All-Russian Research Institute of Fruit Crops .

Práce byla prováděna skupinou chovatelů z Ruska: Sedov E.N., Serova Z.M., Dolmatov E.A., Zhdanov V.V.Odrůda byla získána křížením Wesley s hybridní formou BM 41497.

Chovatelé uspěli v obdaření nové odrůdy zvláštním genem Vf , díky čemuž je zcela chráněno před strupovitostí a má dobrou imunitu vůči jiným chorobám.a škůdci.Zařazeno do registru v roce 2001.

Odrůda prošla státní zkouškou na konci 20. stoletíve středním Chernozemu a ve středních regionech , kde byla široce využívána.Může se pěstovat také v jiných regionech naší země.

Výnos

Jabloně nesou ovoce dobře a poskytují roční úrodu.Chovatelé poznamenali, že během tří let lze z mladých stromů sbírat v průměru 180 kg /ha.To je výrazně více než odrůda Antonovka.

Výsadba a péče

Pokud se rozhodnete pěstovat tuto odrůdu jablek na svém pozemku, pečlivě zvažte výběr místa pro výsadbu a doporučení pro správnou péči.To pomůže vyhnout se problémům s kultivací, chránit před škůdci a chorobami.

 1. Je lepší zasadit mladý strom koncem jara za suchého teplého počasí .Můžete to udělat počátkem podzimu před nástupem chladného počasí.V tomto případě se doporučuje připoutat strom ke kolíku a pod nímdát vrstvu mulče.To pomůže chránit sazenice před mrazem a větrem.
 2. Přistávací plocha by měla být otevřená a slunná.Stromy nerostou ve stínu špatně, ale kvalita a množství plodiny může prudce klesnout.
 3. Jablko je vhodné pro téměř jakoukoli půdu.Hlavní věc je, že je volná, lehká, dobře propouští vodu a kyslík ke kořenům.Pokud je hlína, doporučuje se do ní přidat písek.
 4. Mladý strom je zasazen do hluboké, široké fosílie(přibližně 60 až 60).Hnojivo se aplikuje na dno (rašelina, popel) a ve středu, kde je umístěn strom, se provádí zemní násyp.Kořeny jsou jemně narovnány, pohřbeny, stlačeny a napojeny.Je vhodnější pěstovat jabloň společně.
 5. Před výsadbou stromu jej zkontrolujte .Kořenový systém nelze zkrátit a první prořezávání větví lze provést bezprostředně před výsadbou do země.

Funkce péče:

 1. Zalévání jabloně by mělo být přiměřené a pravidelné.Po zalévání by měla být půda dobře navlhčena, ale bez nadměrné vlhkosti.Pro odtok vody se doporučuje kopat speciální drážky vedle stromu.Za deštivého počasí můžete zemi často uvolnit, aby kořeny mohly dýchat a vlhkost v zemi nestagnovala.
 2. Pro dobrý vývoj a růst je třeba nakrmit jabloň .V prvním roce lze hnojiva vynechat (pouze při výsadbě).Ve druhém roce na jaře se krmte minerálním hnojivem obsahujícím dusík, fosfor, draslík.Pokud je půda úrodná, buďte při hnojení opatrní.Jejich nadměrné množství můžeublížit.
 3. Prořezávání se doporučuje každé jaro.Zvláště důležité je tomu věnovat pozornost v prvních letech růstu.Prořezávání pomůže správně vytvořit korunu, ochrání před nemocemi a škůdci a podpoří dobrý růst a vývoj.
 4. Odrůda Rozhdestvensky se vyznačuje dobrou zimní odolností .Ale mulčování země před začátkem chladného počasí nebude zbytečné.Mulčovač pomůže přežít těžké mrazy a na jaře bude sloužit jako jídlo.

Nemoci a škůdci

Jak již bylo uvedeno výše, Rozhdestvensky má dobrou ochranu proti strupovitosti.

Nejnepříjemnějšími škůdci jsou dřevo (kůrovec, klíšťata, hmyz šupinatý) .Hmyz se dostanou hluboko do kůry a dost těžko je vytáhnou.Postřik roztokem malathionu má dobrý výsledek v boji proti těmto škůdcům.

Hmyz infikující listoví, pupeny a pupeny nepoškozují.Patří sem:červenec, hloh, můra, drotár, mšice .

Postřik roztokem chlorofosu před květem je proti těmto hmyzům účinný.

Rozhdestvensky je nová odrůda jablek, která stále více přitahuje pozornost mnoha zahradníků.Vyznačuje se zimní odolností, dobrým vkusem a vynikající odolností proti chrastavitosti - nebezpečnému nepříteli mnoha jabloní.

Pěstování takového jabloně není obtížné.Pokud jí věnujete pozornost a péči, po mnoho let vás potěší hojnou sklizní