Elitní plemeno známé od starověku - kuřerská kuřata

Kuřata jsou nejčastějším typem drůbeže.Omnivore, vysoká plodnost, vytrvalost, vysoká chuťová kvalita kuřecího masa jsou vždy v ceně.Z jednoho kuře ročně lze přivést asi 100 kuřat.Chovají se hlavně na maso a vejce, ale používají také peří a chmýří.

Slepice jsou plemena masa a vajec.Každé plemeno se vyznačuje specifickou strukturou těla, temperamentem a chováním.Plemena kuřecího masa se vyznačují speciální strukturou prsu, na které se hromadí velké množství masa.V současné době jsou nejoblíbenějšími vejci a masem plemena Brama, Goodan a Krevker.

Původ plemene Krevker

Krevker je elitní plemeno kuřat známé již od starověku.Jméno přijaté kvůli jeho původu.V 15. století v Normandii, ve vesnici Krev-ker, se objevili zakladatelé plemene, tzv. Normanští kuřata.Ve Francii byli velmi populární, Pařížská aklimatizační společnost zajistila, aby toto plemeno bylo zachováno ve své nejčistší podobě.

V 70. letech 20. století bylo plemeno obnoveno milovníky drůbeže.Navenek se podobají plemeni Goodana.Je zde možnost bez vousů - Merlero.Normanské skály zahrnují Polverard, LaBlesk

Popis

Barva: nejčastěji se vyskytují černé slepice, méně často - bílá, modrá a označená slepicemi.Černé peří má vícebarevné odstíny, třpytí se na slunci.
Peří u kuřat je husté, vyniká hlava s klidným hřebenem, vousy a tanky.

Kohout

Na hlavě - silný, těžký chomáč, který nespadá na zobák, černý.Jasně červený hřeben, skládající se ze dvou částí - rohy.Rohy mohou být dokonce s výhonky.Oči jsou nažloutlé, s leskem.Červená tvář je skryta peřím.Malé ušní uši jsou pokryty peřím.

Náušnice jsou malé velikosti. Mají krásnou hedvábnou bradku , která jde do nádrží, kol, klesá pod nádrže.

V kohoutcích je zobák silný, zakřivený, nosní dírky jsou zvednuté, objevují se černé, někdy narůžovělé odstíny zobáku.Krk je, jako by se opřel, silný, se silnou hřívou.Prochází do silné hrudi, svalnaté, dobře vyvinuté.

Kohouti tohoto plemene mají silnou záda.Křídla přiléhají k tělu a jsou na koncích zaoblená.Za povšimnutí stojí široký působivý ocas s půlměsíčkovým peřím.Metatarsus střední délky, tmavé barvy.Kosti jsou tenké, ne osrstěné.Čtyři prsty na nohou.Hlavní výhodou je barva.

Lesklé černé peří s různými odstíny - tyrkysové, bronzové na krku, někdy mají odstíny téměř namodralé.S věkem se mohou objevit odstíny plavá.Kuřata mají nejčastěji černé peří.Kohouti jsou horlivými obránci kuřat, vyznačují se bojovými vlastnostmi.

Kuře

Má kulatý chomáč.Oči jsou velké, lesklé.Laloky jsou skryty peřím, malé velikosti.Hřebenatka červená, huňatá vousatá, malé náušnice.Krk je pevný, silný.Hrudník vyčnívá dopředu.Zadek je široký.Křídla slepic jsou malá, na koncích zaoblená. Pýcha je velký, šířící se ocas. Metatarsus krátké, tmavé barvy.

Vlastnosti

Liší se od ostatních plemen v brilantním peří, někdy je mezi černou vidět hnědá barva.

Chickens Krevker pomalu, nelétejte.Zástupci tohoto plemene se vyznačují zvláštními návyky - nejčastěji se vybírají v haldy hnoje, jsou velmi krotcí, připoutaní k určitému místu.

Snažte se být v blízkosti kuřecích mechů a nehledat jídlo mimo domov.

Existují rovněž rozdíly ve snášce vajec.Nepokládají vejce tolik jako jiná plemena.Začnou snášet později, ale vejce dosáhnou velkých rozměrů.Násadová vejce nemusí vždy fungovat.

Kuřata nejsou příliš pohyblivá, proto vejce často bijí.

Vlastnosti

Hmotnost kohoutů je 3,5 - 4,5 kilogramů.Kurey - 2,8 - 3,5 kg.Výroba vajec - 120-140, bílá skořápka.Vejce jsou velká a váží do 60–65 g.

Vejce mohou být pro vylíhnutí položena pod krůty.Kuřata jsou dobře vykrmena, mají bílé šťavnaté maso.

Toto je plemeno - časná zralost.Někdy se vyskytuje u peří namodralé barvy nebo bílé, ale tito zástupci plemene jsou méně cenní.

Kříženci s plemeny Dorking, Kokhinhin.Kříženci získají víceotužilý, se zlepšenou chutí masa.

Údržba a chov

V současné době si každý může chovat slepice, včetně letních obyvatel, je obtížné si představit jakoukoli pomocnou farmu bez drůbeže.

Dietní vlastnosti masa, užitečnost vajec, je obtížné přeceňovat.Chov kuřat není obtížný, pokud dodržujete základní pravidla péče a údržby.

Mladý růst se nejlépe nakupuje na specializovaných farmách , kde je zaručeno plemeno kuřat, které vás zajímá.Není zbytečné prostudovat veterinární osvědčení, které odráží všechny informace o získaném ptákovi nebo vejcích.Maso a vejce jsou vždy ceněny.

Chickens Krevker černá.Musíte si vybrat silné mladé lidi.Denní kuřata stojí pevně, aktivně se pohybují, mají hladké a čisté chmýří.Slabí mají bolestivý vzhled, špatné postavení, nohy a zobák jsou namodralé barvy.Pro pěstování může být vhodná jakákoli technická místnost, například stodola.Ale pokud se rozhodnete připravit kuřecí kurník, musíte zvážit několik pravidel.

Kuřecí bedra by měla stát na vyvýšenině, na písčité půdě.Kuřecí bedra by měla být dobře chráněna před mrazem, průvanem, chladem.Preferované dřevěné budovy - suché, teplé.Jako střešní krytina lze použít střechu, břidlici, rákosí, slámu.

Je důležité zvážit podestýlku pro kuřata a kuřata - z pilin, slámy, rašeliny.Rašelina je ideální, protože udržuje vlhkost.Hodnota tohoto podestýlky se s tímto podestýlkou ​​zvyšuje, protože se následně používá vkvalita hnojiva.Podestýlka ze suchých listů, jako je kukuřice, neabsorbuje vlhkost dobře.Rašelina je výhodnější.

Vrh se nalije na podlahu vrstvou 6-8 cm, po několika dnech se nalije nová vrstva, která se smíchá se starou pomocí vidle.Tím je zachována drobivost a relativní suchost uvnitř drůbeže. Jedno kuře bude vyžadovat 12–15 kg za rok.rašelina, sekaná sláma do 20 kg, piliny nebo hobliny - 10 kg .Je nutné dbát na větrání místnosti.

Australorp black se vyznačuje širokým spektrem použití a jasným peřím.

Myslíte si, že víte, jak v zimě skladovat mrkev?Po přečtení tohoto článku zjistíte, že jste nic nevěděli!

Kuřata mohou být umístěna v 15 kusech na metr čtvereční podlahy.Ve věku 40 dnů mohou mladá zvířata odpočívat na hnízdech.Ve vzdálenosti 60 cm od podlahy jsou hřady umístěny od podlahy.Hřady musí být umístěny na opačné straně než slunce, aby bylo zajištěno dobré osvětlení.Vhodné jsou krájené dřevěné kostky, horní část lišty je zaoblená.

V teplejších měsících by měly být pro chůzi zajištěny ploty.Krevker patří k chovům hospodářských zvířat.

Kde si mohu koupit v Rusku?

Krevker je vzácné plemeno, informace o získávání mladých zvířat lze nalézt v katalozích všech ruských výstav drůbeže.Organizační výbor All-ruské společnosti milovníků drůbeže má informace o tom, kde je lepší koupit nejlepší plemena kuře, vvčetněKrevkerov, poskytuje adresy a kontaktní údaje nejlepších chovatelů drůbeže.Můžete je kontaktovat e-mailem - [email protected] a telefonicky.+7 (915) 076-83-30, +7 (495) 772-67-32;fax +7 (495) 941-90-84.

Vzhledem k tomu, že Krevker je poměrně vzácné plemeno, lze jej nahradit jinými populárními chovy kuřat.Patří mezi ně gudan a brahma, zejména světlo.

Analogy

Goodan

Goodan - francouzská kuřata byla křížena s Dorkings.Zpočátku byl pták určen k produkci masa vynikající chuti.

Plemeno není vysoké, silné, s dobře definovanými svaly, tělo je válcovitého tvaru.Velký kulatý hřeben, svěží vousy, hřeben připomíná můru, má pět prstů, temperamentní temperament.

Kohout : má širokou kulatou hlavu, lebka připomíná oteklou hlavu, zejména na spodní části hřebene.Hřeben velké velikosti, spadá dozadu, sestává ze širokého podlouhlého peří, na hlavu mu dobře nesedí.Silně ohnutý zobák, černý nebo skvrnitý.

Kuřata : mají silnější tělo, plnější a širší hrudník, široké břicho, záda je dlouhá a mírně klesající, ocas je stlačený, široký, ne velký, nízko nasazený.Hustý hřeben, stojící na hlavě, ve tvaru koule, vousy s bradou, velmi svěží chřipky rámující jeho tvář.

Nedostatky plemene: úzké tělo, s plochou hrudí, prsty jsou špatně vyvinuté, hřeben není správného tvaru, křivý hřeben, členitý vous, peří nažloutlých nebo bílých odstínů, umístěné v hřívě nebo spodní části zad.

Plemenopředčasné zrání, produkce vajec - 160 vajec v prvním roce, 130 - ve druhém roce snášky vajec.Váha vejce - 55 g, bílá skořápka.

Brahma - na prvním místě je zejména světlo v popularitě.Připomíná kokhinkhin, ale elegantnější.

Odborníci se domnívají, že plemeno je indického původu, název pochází z řeky Brahmaputra.Je známo, že v Severní Americe křížil chovatel Bernham kuřata ze Šanghaje, šedý kokhinkhin se šedými malajskými kuřaty.V roce 1850 byla kuřata na výstavě v Bostonu uznána.Burngam je velmi úspěšně prodal v Americe, od té doby začali říkat lehký brama kvůli světlému stínu peří.

Kohout .Má svěží hřívu, klesá na ramena.Peří má pruhy přes peří, bederní peří je ohraničeno černě.Malý ocas se drží nahoru, peří jsou ve tvaru fanoušků.Barva připomíná kov, na ocasu pletence, ohraničený bílou.Hlava malé velikosti, vyvinutá čelní část, vyčnívají náhrobky.Silný zobák, s tmavými pruhy.Hřeben je trojitý, rozdělený na jednotlivé hřebeny.Barva hřebenu, náušnic a náušnic je červená.Náušnice jsou malé, kulatého tvaru.

Slepice : peří na hrudi, břicho, stříbrná barva.Každé peří má svou tmavou barvu.Ocas je tmavě šedý.Úžasné velikosti: živá hmotnost - 3,5–5 kg a slepice - 3–3,5 kg.

Kuřata jsou překvapivě klidná.Bez ohledu na to, co se stane, kuře nebude křičet, strach.Klidné slepice bohužel vejce nevylíhnou velmi dobře.Brahma nepotíže s minimální chůzí.Existuje jedna významná nevýhoda - kvůli velkolepému peří se nemohou kopat do hnoje a hledat jídlo.Proto je lepší připravit na zimu dostatečné množství krmiva, siláže a zeleniny.

Závěr

A přesto jsou kuřata Krevker ozdobou každého slepičího koše, což je velká investice.Pokud dodržujete pravidla chovu, dávejte vysoké výnosy vajec a masa.Oni jsou považováni za nejlepší francouzské plemeno, protože šťavnaté, jemné maso.Spěchá po celý rok, a to i v zimě.Výjimkou je chlad a extrémní teplo.V každodenním životě jsou nenároční, snášejí obtížné klimatické podmínky.Nemohou vydržet vlhkost, rychle rostou.

Další výhoda:Krekker lze chovat ve stísněných prostorách a obecně.