Eucharis (amazonská lilie) nekvete, stejně jako další problémy nenáročný závod

Eucharis nebo Amazonská lilie - rostlina s velkými cibulkami.

Vizuálně se květiny podobajíNarcisy , ale jsou několikrát větší než velikost.

Péče o Eukharise neznamená zvláštní podmínky, ale slunce je jeho hlavním nepřítelem.

Onemocnění Eucharis a jejich léčba

Zvažte nejčastější problémy a choroby Eucharisnebo Amazonská Lily.

Hlavní problémy s pěstováním Eukharis vznikají v rozporu s pravidly pro jeho údržbu.Mezi běžné příznaky chorob rostlin patříztráta listoví, hniloba cibulí nebo nedostatek květu .

Pokud si všimnete problému včas, nebude těžké zachránit lilii před smrtí.Eucharisova choroba je léčena jednoduchou transplantací a změnou podmínek nebo drog, které lze nalézt v kterékoli specializované květinářství.

DŮLEŽITÉ:Pěstování Eucharise znamená dodržování základních pravidel.Při narušení se imunita rostliny do značné míry snižuje, což vede k neustálým problémům v podobě nedostatku květu, ztráty listů nebo hnilobou cibule.

Listy zbarvují dožloutlé a umírají

Proč listy zbarvují dožloutlé a umírají doma a co dělat?

Žloutnutí a odumření malého počtu listů pro Eucharis se považuje zapřirozenou situaci .

Pokud rostlina ztratívelké množství listů, to je důvod k obavám.Hlavními důvody tohoto stavu mohou být nesprávné podmínky, příliš zalévání nebo naopak nedostatek vlhkosti.Příliš vysoká teplota vzduchu může také způsobit žloutnutí listů.

V případě takového problému by měly být provedeny pokusy zachránit zařízení co nejdříve.

Co dělat, když listy Eucharis zžloutnou a zemřou:

 • musí být rostlina zasazena do nové půdy;
 • během transplantace je důležité zkontrolovat stav kořenů Eucharis (v případě potřeby odstranit shnilé části);
 • po odstranění částí kořenů musí být ošetřeny drceným uhlím;
 • transplantovaná rostlina by měla být napojena v souladu s požadavky a vytvořit pro ni příznivé podmínky (přímé sluneční světlo je pro Amazonskou lilii fatální);
 • hnojiva a vrchní obvaz by se měly používat v přísném souladu s pokyny (nadměrné používání léků často vede ke žloutnutí listů).

Hnití žárovek

Zvažte, jak zachránit žárovku Eucharis?

Hniloba cibulí Eucharis je nejčastějším problémem vyplývajícím z nadměrného zalévání rostlin.Ve většině případů, bez ohledu na fázi léze, mohou být zachráněny.

Rozpad žárovek lze určit jejichměkkou konzistencí, výskytem skvrn a jejich vlhkou strukturou .Postižené segmenty musí být pečlivě řezány ostrým nožem a vyplňovat řezné body drceným aktivním uhlím.

Žárovky se doporučuje umístit do novin, vyčkat, až zaschnou a zasadí se do země tradičním způsobem.Místo pro sušení by mělo být vybránoco nejvíce větráno a při mírném osvětlení .

​​

Další příčinou poškození žárovky může být výskytškůdců .Není těžké je rozpoznat - na povrchu je snadné si všimnout malých parazitů připomínajících mšice.V tomto případě lze žárovku uložit dvěma způsoby.

 1. Nejjednodušší možností je tepelné zpracování.Žárovky by měly být spuštěny do horké vody (maximální teplota 45 stupňů) po dobu několika hodin.Po tomto postupu se vysuší a vysadí do nové půdy.
 2. Složitější metodou je užívání drog.V pěti litrech vody by mělo být naředěno 10 ml BI 58 a Actellika.Ve výsledném roztoku jsou baňky namočeny po dobu několika hodin, po kterých mohou být po vysušení vysázeny.

Rostlina nekvete, co mám dělat?

Proč Eucharis nekvete doma a jak rozkvět rostliny?

POMOC! Poskytování správné péče Amazonské lilie rozkvétáaž třikrátročně.Pokud nedojde k rozkvětu, měli byste věnovat pozornost umístění rostliny a jejím zavlažování.

Průvan, nadměrné vystavení slunečnímu záření nebo výpadek proudu jsou hlavní faktory, které zabraňují vzniku pupenů.Pro odstranění problému je nutné vytvořit příznivé podmínky pro závod a zajistit řádnou péči.

Jiné příčiny nedostatku květuEucharis:

 • nesprávná výsadba (Eucharis je osázen několika žárovkami, jediná rostlina bude muset kvete několik let);
 • nepřiměřené období klidu (v zimě je zalévání rostliny omezeno a žárovky musí být v klidu);
 • nedostatek dostatečného světla nebo časté změny teploty (tvorba žárovky zpomaluje);
 • suchý vzduch (Eukharis se doporučuje stříkat po celou dobu, s výjimkou období květu, v případě nedostatečné vlhkosti se listy deformují a vyschnou a dlouho očekávané pupeny se neobjeví).

Ke stimulaci kvetení Eucharis lze použít přísady jako „Bud“ nebo „Bloom“.Drogy se používají v souladu s pokyny, ale pro amazonskou lilii by měla být koncentrace zvolena jako minimální.Před zavlažováním půdy stimulanty musí být vlhčena běžnou vodou při pokojové teplotě.

REFERENCE:S náležitou péčí kvete Eucharis dvakrát ročně - na jaře a na podzim.Péče o pěstitele květin Amazonská lilie může pupeny potěšit třikrát ročně.

Chcete-li se dozvědět více užitečných informací o květu Eucharis nebo amazonské lilie, viz níže uvedené video:

Jak rozkvětu?

Pokud Eukharis po dlouhou dobu nekvete, musí být přijata drastická opatření k rehabilitaci.K tomu se půda suší, zastaví zalévání a používání hnojiv.

DŮLEŽITÉ! Hrnec je umístěn na chladném a tmavém místě.Po drastických opatřeních rostlinavysazeny v nové půdě a proces péče je obnoven v souladu s pravidly.

Doporučuje se provést tento postup před začátkem zimy.Celé chladné období, které by Eucharis měla strávit v klidu.Transplantace by měla být provedenabrzy na jaře .Podle pravidel se první květiny objeví co nejdříve.

Škůdci

Za nejběžnější škůdce, kterým může Eukharis trpět, patříroztoče, strapce a hmyz z měřítka .

Tyto parazity se objevují pouze tehdy, má-li rostlina špatnou imunitu a nesprávnou péči.

Škůdci lze zjistit charakteristickým zažloutnutím listů a přítomností mikroskopických parazitů.

Můžete se zbavit škůdců na Eucharis následujícími způsoby:

 • Před použitím roztoků se doporučuje otřít listy Eucharis houbou navlhčenou v mýdlové vodě;
 • v případě výskytu hmyzu na listech rostliny se používá „Actellik“ nebo „Fitoverm“ (lze použít téměř jakýkoli typ systémového insekticidu);
 • Pokud je Eucharis mírně ovlivněn šedou hnilobou, může být rostlina uložena pomocí roztoku Bordeauxovy tekutiny, přípravků Topaz nebo Champion;
 • se značným poškozením Eukharis šedou hnilobou jsou poškozené oblasti vyříznuty a ošetření se provádí Oksikhomem, síranem měďnatým nebo Kuproksatem.

Pokud se vyskytnou choroby nebo poškození Eucharis škůdci, není obtížné se těchto problémů zbavit.Klíčové faktoryv tomto případě je včasnost rehabilitace a změna v procesu péče o rostlinu.