Exotická krása je největší orchidej na světě.Jak se vlastně líbí?

Každý z nás jistě alespoň jednou obdivoval krásu a půvab nádherné a neobvyklé rostliny - orchidej.

V současné době je chováno velké množství odrůd: existují trpasličí orchideje, obří, kvetoucí několik měsíců v řadě, které mají všechny druhy barev, které jen zasáhly oko.

Ale opravdu úžasná je orchidej, která je považována za největší na světě.

Odrůda a vzhled

V Indonésii roste největší orchidej na planetě. Patří k odrůdě Grammatophyllum speciosum, nazývá se také Tiger Orchid.Rostlina dostala jméno díky své neobvyklé barvě: její květy jsou žluté, pokryté červenohnědými skvrnami.

Tropická krása se podobá cukrové třtině.Jedním z jeho neoficiálních jmen je proto „orchidej z cukrové třtiny“.

Toto není jediný název pro orchidej.Říká se jí také „královna orchidejí“.Toto je dobře zasloužený název, protože květina opravdu ohromuje představivost jak svou krásou, tak svými obrovskými rozměry.

Různé vzácné a neobvyklé odrůdy orchidejí viz zde.

Fotografie z květu

Fotografie níže ukazujíobří orchideje:

Rozměry

Na fikusu roste neobvyklá květina. Každá ze svých květenství dosahuje délky tři metry.Květy pokrývající květenství dosahují průměru až 15 centimetrů.Je to neuvěřitelné, ale může existovat velmi velké množství květů - od 60 do 100. Obří nekvete ročně, ale doba květu může trvat několik měsíců.Orchidej váží asi 2000 kilogramů.

Kde se nachází v přírodě?

Rostlina roste v Indonésii a Malajsii, miluje vlhké a horké tropické klima.Miluje místa výš.Nejlepší možností pro kvetení je výška 1000 - 1200 metrů nad mořem.

Největší květ planety se nachází v indonéské botanické zahradě poblíž Jakarty. Jak bylo zmíněno výše, žije na fikusu, ale na tom parazituje.Královna orchidejí přijímá živiny z prostředí.

Další informace o tom, kde orchideje rostou v přírodě a jak jsou klasifikovány, najdete v v tomto materiálu.

Mohu to získat?

V moderním světě samozřejmě můžete koupit téměř cokoli.Takže s obří orchidejí.To lze provést ve velkých specializovaných prodejnách.Další možností nákupu je internetový obchod.

Důležité! Nespěchejte při nákupu orchidejí online.Můžete se stát obětí podvodníků a za neoprávněnou cenu koupit květ, který se nebude lišit velikostí.

Cena podniku se může lišit.Závisí to na místě nákupu, jakož i na době květu a stáří rostliny.Obsah vzácné rostliny v domácnosti vyžaduje dodržování určitých pravidel.Pokud jsou zanedbány, pak květina zahyne.

Prvky péče

Ihned by se mělo říci, žeza pokojových podmínek nedosáhne obří květina takových rozměrů, jako je tomu v přirozeném prostředí .Ale stále bude vypadat velmi působivě vedle ostatních rostlin.

Hlavní podmínkou úspěšné kultivace je osvětlení.Protože orchidej roste v tropických šířkách, potřebuje hodně světla, ale musí být rozptýlena.Na jaře a v létě nedovolte přímému slunečnímu záření, jinak dojde ke ztrátě listoví.

Za účelem zajištění dostatečného množství světla pro květinu je třeba dodržovat následující pravidla:

  1. V horkých dnech chraňte rostlinu pomocí filmu nebo síťoviny připevněné ke sklu.
  2. Během nečinného období, které začíná na podzim, není výpadek energie nutný.
  3. Pokud denní světlo není dostatečně dlouhé - méně než 12 hodin - musí být použito umělé osvětlení.

Dalším důležitým faktorem je teplota. Velké odrůdy rostlin jako teplé podnebí(pro druhy orchidejí číst zde ).Proto je nutné zajistit teplotu minimálně 20 stupňů.Při zalévání je třeba vzít v úvahu vlhkost půdy.Tuto orchidej byste neměli příliš často zalévat, protože díky hnijícím kořenům může zemřít.Nedostatečné zalévání je také fatálnípro květ.

V tomto materiálu se můžete dozvědět o péči o orchideje ao tom, jak ošetřovat orchidej po jejím květu, zde čtěte .

Na našem webu najdete materiály o nemocech a škůdci, o reprodukci a struktury orchidejí, o rostlinném pasu, o délce života, o výběru květin.

Obtíže a problémy s pěstováním rostliny

  1. Hlavní obtíž je, že pro velkou rostlinu si musíte vybrat vhodný hrnec.Měl by být dostatečně velký, aby pojal objemný kořenový systém.
  2. Kromě toho je během výsadby nutné položit kameny pro protiváhu na dno hrnce, jinak prostě nemůže odolat hmotnosti květu a převrhnout.Přečtěte si o pěstování orchidejí v v tomto materiálu.
  3. Majitelé se velmi často setkávají s problémem, jako je pád listů.Může to být způsobeno nedostatkem světla nebo nízkou teplotou.
  4. Při nadměrném světle se listy mohou pomačkat.To je signál pro zatemnění místnosti.
  5. Orchidej by měla být chráněna před průvanem.Jinak bude veškerá práce vynaložená na pěstování zbytečná.
  6. Rostlina by měla být transplantována až ve chvíli, kdy kořeny přestanou zapadat do květináče.Je důležité vědět, že tento postup netoleruje, neměl by být zneužíván.

Při dodržení těchto jednoduchých pravidel můžete získat krásnou rostlinu, která potěší majitele exotickým kvetením po dlouhou dobu.Současně předtímnež koupit orchidej této odrůdy, musíte vše pečlivě zvážit.Koneckonců, jen láska a pozornost přinese ovoce.