Exotický květ Reo: funkce domácí péče

Mojžíšova věž nebo Reo je tropická rostlina.Jeho vlast je považována za Střední a Jižní Ameriku, kde je vidět v tropickém deštném pralese, na břehu řeky, jezera nebo v podhůří.

V tomto článku se dozvíte, jak se starat o vnitřní květinu Reo.

)

Obecný popis rostliny

Za prvé, pěstitelé květin ocení Reo pro dekorativní listoví, které je nejen monofonní (zelené nebo fialové), ale má také pruhy různých barev: bílé, růžové nebo žluté.Současně jsou jeho malé jemné květy v listnatých lodích docela elegantní a atraktivní.

Foto

Viz dále: Reo pokojová rostlina

PLATUJTE POZOR , že rod Reo má pouze jeden druh rostlin - Reo Pestroy.

Následná péče

Péče o květinu doma vyžaduje zvláštní péči.Po koupi rostlinynení nutné ji ihned transplantovat .Musí být umístěn na několik týdnů odděleně od ostatních květů.To mu pomůže vystoupit ze stresové situace spojené s pohybem a poskytne příležitost odhalit případné škůdce.

Poté musí být Reo transplantováno do správně vybraného substrátu, protože v květinářstvích jsou rostliny obvykle obsaženy v transportní půdě, která neobsahuje žádné živiny.Poté je následován obvyklou péčí, která nezpůsobuje žádné zvláštní problémy, protože Reo není příliš náročný a náladový ohledně podmínek zadržení.

​​

Osvětlení

Indoor Reo preferuje jasné, ale rozptýlené světlo. V tomto ohledu se bude cítit skvěle ve východní nebo západní části areálu.Pokud je rostlina umístěna na okenním parapetu jižního okna, musí vytvořit další ochranu před jasným sluncem, aby se zabránilo spálení.

Důležité! Nedostatečné osvětlení může způsobit, že různorodé druhy Reo ztratí svou původní jasnou barvu a rychle se protáhnou a ztratí veškerou dekorativnost.

Teplota a vlhkost

Na jaře a v létě by měla být teplota vzduchu v místnosti, kde se nachází Reo, udržována na úrovniod dvaceti do dvaceti dvou stupňů.. V zimě je snížena na patnáct stupňů.

Je třeba poznamenat, ženávrh je pro závod kontraindikován, stejně jako prudká změna teploty.

Protože Reo patří mezi tropické rostliny, je pro něj důležitá vysoká úroveň vlhkosti vzduchu .

Zařízení Reo je proto třeba stříkat denně a do pánve je možné vložit mech nebo expandovanou hlínu, která musí být pravidelně navlhčena.

Zalévání atop dressing

Na jaře a v létě potřebuje rostlina pravidelné hojné zalévání.Na podzim a v zimě je napojena méně často, pouze podle potřeby.

Feeding Reo začíná v dubnu a pokračuje až do začátku září. Dělají to dvakrát měsíčně a používají složitá minerální hnojiva.

Půda

Reo potřebuje lehkou a uvolněnou zeminu.Z hotových substrátů můžete připravenou půdu použít pro dekorativní a listnaté rostliny.Pokud je půdní směs připravena samostatně, můžete vzít následující složky:

Sod země - dvě části, listová půda - jedna část, rašelina - jedna část, písek - jedna část;
Moss-sphagnum, rašelina, perlit a vermikulit ve stejném množství (směs bez půdy).
Před výsadbou je nezbytné rozlitou připravenou směs roztokem manganistanu draselného nebo kalcinu v peci pro dezinfekci.
Transplantace a prořezávání

V prvních letech růstu je Reo transplantován každý rok, zralejší rostliny - jednou za tři roky.

Hrnec pro přesazení rostliny musí být vybrán s nízkým a širokým průměrem o několik centimetrů více než ten starý.Ve spodní části musí být otvory.

Květina musí být vyjmuta z nádoby, aniž by se rozbila hliněná hrudka, a opatrně přemístěna do nového hrnce s dobrou vrstvou drenáže a čerstvou živnou půdou.

Reo nevyžaduje speciální prořezávání, stačí jen pravidelně odstraňovat sušené listy. Pokud je rostlina pěstována jako jediná, je třeba oříznout bočnístřílí.

Propagace doma

Propagaci Reo lze provádět řízky (apikální a laterální výhonky) a setím semen.

Pěstování ze semen

Rozmnožování semeny se nejlépe provádí na jaře.K tomu připravte nádobu se směsí rašeliny a písku.Semena jsou rovnoměrně rozmístěna po povrchu půdy, mírně lisovaná, navlhčená stříkací pistolí, nahoře je natažena plastová fólie.Musí být odstraněna každý den, aby se větrala a zvlhčovala výsadba.S výhradou všech požadavků se sazenice objevují dostatečně rychle.Když se na sazenicích vytvoří tři nebo čtyři listy, můžete je přesadit do jednotlivých nádob.

Důležité! Doporučuje se rozmnožovat semeny pouze druhy Reo se zelenými listy.V rozmanitých formách se zpravidla nezachovávají mateřské příznaky.

Propagace řízky

Pro vegetativní metodu propagace Reo je třeba zvolit zdravé, dobře vyvinuté řízky brzy na jaře a pečlivě je stříhat čistým nožem.

Místa řezu by měla být ošetřena aktivním uhlím a základna odřezků stimulátorem růstu .Každá dividenda je zasazena do samostatné nádoby s rašelinou a pískem a umístěna do světlé a teplé místnosti pro zakořenění.

Pro tento účel lze použít jiný způsob, kdy se řízky umístí do nádoby s vodou, do které se přidá malé množství drceného aktivního uhlí tak, aby se řízky nerozkládaly.Pojakmile se zdá, že kořeny rostou až na čtyři centimetry, můžete pěstovat výhonky v samostatných nádobách.

Důležité! Veškerá práce s Reo musí být prováděna rukavicemi, protože jeho šťáva na kůži rukou může způsobit vážné podráždění a dokonce i drobné popáleniny.

Výhody a poškození

Přestože chemické složky rostliny nebyly dosud plně prozkoumány, ve své domovině se tradiční léčitelé hojně používají k léčbě mnoha nemocí.Jsou vyrobeny antipyretické látky, léčení ran a antiseptické sloučeniny.Dekorace z květů, listů a kořenů Reo se používají k léčbě onemocnění žaludku, nachlazení a revmatismu.

Ale i přes skutečnost, že rostlina je možná a má léčivý účinek, není nutné samostatně medikovat bez konzultace s odborníkem. Reo je také jedovaté, takže jeho nesprávné použití může vést k velmi závažným důsledkům.

Reo má řadu užitečných vlastností.Pomáhá eliminovat negativní energii, agresivní atmosféru a napětí v místnosti.V domě je obnovena klidná, klidná a pohodlná atmosféra a přátelské a uctivé vztahy mezi nájemníky.Je zřejmé, že u lidí, kteří pěstují tuto rostlinu, se stav cév zlepšuje.

Onemocnění a škůdci

Ačkoli je indoor květina Reo poměrně odolná rostlina, ale pokud nejsou dodržována pravidla péče, může být ovlivněna chrastavou a roztočem.

Potřebné detekované škůdceodstranit z rostliny pomocí roztoku prádla nebo zeleného mýdla.Poté je nutné vyčištěnou květinu postříkat insekticidním roztokem.

Z chorob Reo jsou nejnebezpečnější plíseň šedá a plísně , které se rychle vyvíjejí v podmínkách nadměrné vlhkosti.Během ošetření rostliny se z ní odstraní všechny poškozené části a provede se kompletní ošetření fungicidy, včetně půdy.Léčba by měla být zahájena při prvních známkách nemoci, jinak nebude rostlina schopna zachránit.

Možné pěstební obtíže

Často začínající pěstitelé naráží na řadu problémů při chovu Reo a nevědí, jak je opravit.Zvažte jejich nejčastější:

  • Listy rostliny jsou deformované a vyschlékvůli vzácnému zalévání, k tomu může dojít i při použití příliš studené vody;
  • Listí mizíkvůli nedostatečnému osvětlení nebo nedostatku živin v půdě;
  • Při spálení sluncemse listy pokryjí nažloutlými skvrnami ;
  • Mokření půdy zabraňuje růstu Reo a vyvolávápadání listů ve spodní části rostliny
  • Pokudrostlina natáhne a ztratí barvu , znamená to, že nestačísvětlo;
  • Suché hnědé špičkyoznačují příliš suchý vzduch;
  • Listy změkčování a prohýbáníukazují, že pokojová teplota je příliš nízká.

Když dojde k datůmproblémy při pěstování Reo, je třeba zkontrolovat podmínky jeho údržby a upravit je v souladu se všemi požadavky.

Jak je patrné z výše uvedeného, ​​ Reo není příliš vybíravý a vybíravý , takže s minimálním časem a úsilím můžete pěstovat velmi atraktivní, světlou rostlinu, která poskytne ještě větší pohodlí každé místnosti.