Falešný palmový Yucca slon: tajemství pěstování a péče doma

Yucca Elefantisoznačuje typ falešných palemvhodný pro pěstování ve vnitřních prostorách.Rodištěm této rostliny jsou vlhké subtropy Severní Ameriky.

V přírodě existuje asi čtyřicet odrůd yucca.

Na jihuV Evropě roste krásně na otevřeném prostranství a tam, kde jsou klimatické podmínky přísnější a proměnlivější, se pěstuje falešná dlaň ve formě pokojové květiny.

Dále v článku vám povíme o rostlině slonoviny yucca: domácí péči, fotografie v přírodě a doma, popis, nemoci a škůdci.

Popis

Falešná dlaň tohoto druhumá lignifikovaný kmen , který se u dospělých rostlin podobá obřímu slonovi, právě z důvodu této podobnosti.yucca a dostal jméno Sloní noha.Listy asi metr dlouhé, špičaté, tvrdé, shromážděné v rozetě na základně.Barva listů je světle zelená.

Rostlina má velkou velikost , proto se nejčastěji pěstuje v prostorných místnostech.Vypadá dobře jak ve složení s různými pokojovými květinami, tak i samostatně.

Fotografie

Fotografie ukazují Yuku Slonovou doma a v přírodních podmínkách:

Funkce péče

Jukka elephantis: jak se starat?Rostlinaje velmi otužilá .Při vytváření pohodlnépodmínky pro růst, snadno přizpůsobitelné uvnitř.Hlavní věcí je, aby se yucca dobře rozvíjel, poskytoval jí stálý přístup na čerstvý vzduch a pravidelné zalévání.Průvan může mít škodlivý vliv na falešnou dlaň, proto před větráním místnosti přeskupuje chráněné místo.

Většina pokojových rostlin se nakupuje ve specializovaných prodejnách, takže po zakoupení yucky musí být transplantována.Důvodem je skutečnost, že před prodejem jsou rostliny umístěny v květináčích určených k přepravě. nejsou vhodné pro dlouhodobou údržbupalem v nich.

Mnoho výrobců navíc používá speciální hormony, které jsou implantovány do kořenového systému slonů.Doma se jeho rychlé vyčerpání začne.

Osvětlení

Yucca Elephant Legupřednostňuje sluneční světlo .Doma tedy musí být umístěna na východních nebo západních oknech a zastínění před jasnými paprsky poledního slunce.

Při započetí zimyse při nedostatečném slunečním světle doporučuje používat zářivky.Jsou umístěny půl metru od listů palem.Umělé osvětlení denně by mělo být používáno nejméně šestnáct hodin.V létě je Yucca Elefantis vystavena na balkoně nebo lodžii.

Teplota

V letním obdobíby měla být optimální teplotamezi 22 a 25 stupni Celsia.V zimě musí zajistit chladnější podmínky v rozmezí 12 až 16 stupňů.

Zapnutofalešná dlaňje silně ovlivněna prudkými změnami teploty .Rostlina může onemocnět.

Rovnováha osvětlení a teploty vzduchu musí být stabilní, jinak se listy zblednou a ztratí sílu.S horkým vzduchem v zimě bez řádného osvětlení dochází k ztenčení listových desek, jejich tuhost se ztrácí a začínají klesat.V tomto případě jsou výhonky značně prodlouženy.

Vlhkost

Pro Yucca Elephantisje výhodnější vlhký vzducha není třeba jej stříkat.Pro zajištění ozdobných listů je nejlepší zajistit pravidelné čištění vlhkou houbou nebo koupání s teplou vodou.

V zimě, kdy je vzduch v místnosti suchý kvůli provozním topným tělesům, lze do palety umístit nádobu s květinou, na kterou lze předběžně umístit mokrý jíl, oblázky nebo mech.To přispívá ke zvýšení vlhkosti.

Jak zavlažovat

Úspěšné pěstování yucky spočívá v kompetentní péči.Především je tozajištění řádného zavlažování v různých ročních obdobích .V létě by to mělo být hojné.V tomto případě je nutné sledovat stav substrátu v květináči.Když zaschne do hloubky ne více než pět centimetrů, falešná dlaň se zalévá.To se provádí při dávce 1,5 litru vody na pět litrů objemu půdy.

Na podzim a v zimě se zalévání sníží, jinak se při stálém zavlažování začnou kořeny hnit, což povede ke smrti květu.Voda musí být nejprve bráněna, její teplota musí býtpokoj.

Doba květu

Téměř všechny druhy yucky kvetou, avšaknikdy nekvete uvnitř .Aby mohly být vysazeny poupata, rostlina potřebuje dlouhou dobu chladného zimování.

Jak můžete vidět slon yucca v přírodě, zde.

Krmení

Pro yucca Elephantisje krmení velmi důležité .Rostlina na ně reaguje pozitivně.Hnojení se provádí s nástupem jara a během léta jednou za dvacet dní.

Po transplantaci nebo po nemoci nemusí být falešná palma nějakou dobu krmena.

Yucca nejlépe reaguje nahnojení mulleinem, listovým humusem a koňským trusem.Pro dobrou vegetaci používejte složitá minerální hnojiva.

Jak transplantovat falešnou palmu

Jukka Elefantispotřebuje dobře odvodněnou půdu , takže je třeba transplantovat rostlinu s vysokou kapacitou, na jejímž spodku je umístěna drenáž ze třínebo pět centimetrové vrstvy.Stará půda je vymyta z kořenů.Za tímto účelem musíte dát yucca do nádoby s vodou na jednu hodinu.

Kyselina půdypro rostlinu by měla být neutrální, aby se půda mohla koupit v obchodě, a měla by být vybrána speciálně pro palmy, dracaeny nebo kaktusy.

Není obtížnésamostatně připravovat směs půdy .Za tímto účelem se smísí jedna část humusu, dvě části křemenného písku, dvě části listů a pustina.

Yucca je v novém květináči pohřben o ne více než tři centimetry, což mu dodá stabilitu a zabrání rozkladu stonku.

Nemoci a škůdci

Stejně jako mnoho pokojových rostlin je Yucca Elefantis náchylná k útoku škodlivého hmyzu. Nejčastěji je ovlivněna stupnicí :

  • ;
  • mealybug;
  • třásně, mšice;
  • brouci listoví;
  • falešný hmyz;
  • housenek.

Kontrola škůdcůmůže být prováděna pomocí hoblovaného mýdla pro domácnost rozpuštěného ve vodě, insekticidních nebo akaricidních léků, které jsou k dispozici ve specializovaných prodejnách.Všechny se používají podle pokynů.

Yucca bolestně reaguje na nedostatek pozornosti.Nejčastější problémy s falešnou dlaní jsou následující.

Listy zaschnou

Obvykle k tomu docházíza slabého světla , protože normální proces fotosyntézy je možný za přítomnosti rozptýleného světla.

Vystavení přímému slunečnímu světluna listech způsobuje popáleniny, takže vysychají.

Listy zbarvují žlutě

Tento jev může býtreakcí na nadměrné zalévání nebo používání studené vody .Listy také ztratí svůj dekorativní efekt s prudkými změnami teploty.

Pokud nejsou zjištěny příčiny žloutnutí, může to být jen přirozený proces omlazení dlaní.

Jukka Elefantis je nenáročný, proto jí poskytuje náležitou péči a vytváří optimální podmínky, rostlina bude mít zdravý a velkolepý vzhled .

Když se objeví změny plánu, doporučuje se zkontrolovat obsah falešné dlaně, aby se situace napravila.