Fascinující rostlina Amorphophallus: pravidla péče

Amorfofallus jepřírodní čistič vzduchu .Při květu se nedoporučuje udržovat rostlinu uvnitř.Rostlina se šíří dělením hlíz.

V zimě může květina ztratit listy.Vrchní obvaz se provádí od poloviny jara do konce léta.

Dále v článku budeme hovořit o rostlině amorfní: foto, péčedoma, užitečné vlastnosti a nemoci.

Péče po zakoupení

Po zakoupení může květinadlouho trvat, než si zvykne na atmosféru domu .Přesun rostliny do jiného klimatu je plná stresující situace.

Po získání zařízeníby měla být umístěna dobře osvětlená místnostbez přímého slunečního světla.

Doma amorfní rostlina dobře roste v částečném stínu poblíž balkonu nebo oken.Může tolerovat severní strany.

Zaléváníby mělo být pravidelné a bohaté.Rostlina netoleruje nadměrné záplavy.Pro tyto květiny je speciálně vyroben dobrý drenážní systém vyrobený z oblázků nebo kompozitů.Trvalé přetečení vede k okyselení země a rozpadu kořenového systému.Doporučuje se pěstovat květinu přímo do půdy.

Současná transplantace s tvorbou rostlinné koruny je zakázána.Tento postup významně oslabuje rostlinu a zpomaluje její růst.

Kvetení

Vůněamorfního je velmi silná.U některých lidí se mohou vyskytnout alergické reakce.Proto se během květu nedoporučuje udržovat rostlinu uvnitř.

Vůně květu přitahuje různé druhy hmyzu, které létají, aby se opylovaly.Vůně Amorfního je velmi ostrá a nepříjemná.U některých druhů se může podobat vůni shnilých ryb, masa nebo odpadu.

Přistání a přesazení

Kapacity musí být vybrány lehké a široké.Květinářství prodává hotové hrnce, které si můžete koupit nebo sami vyrobit.Poháry na zmrzlinu jsou skvělé.Lze použít plastové lahve řezané bez krku.

Na dně nádobymusí být pro odvodnění vytvořeny štěrbiny.Na dně nádrže je položena drenáž, vrstva 2 centimetry.Vermikulitové, expandované jílové nebo keramické střepy jsou velmi vhodné.Drenáž rostliny umožňuje vyhladit nadměrné zalévání rostliny a zabraňuje rozkladu kořenů.

Výsadba a přesazování se provádí vždyna jaře .Je módní transplantovat mladé rostliny až čtyřikrát ročně.Dospělé vzorky jsou transplantovány, jakmile je kapacita naplněna kořenovým systémem.Nemůžete se dotknout rostliny po dobu 3-5 let.

Při výběru stopky by měly být rostliny s tenkými výhonky odmítnuty.Amorfofalus musí mít malé množství vzácných padajících listů.

Rozmnožování

Rozděluje hlízy amorfní.Procedura může být provedena na jaře nebo na podzim.Jsou zpracoványfungicidy.Několik dní před rozmnožováním jsou hlízy vykopány a odříznuty stonky.

Takový postup pomůže ledvinám snadněji identifikovat.Hlízy by měly být zkráceny na 15 centimetrů.Miniaturní nebo hrubé hlízy se nesmí dělit.

Je důležité , aby ledviny zůstaly na dvou stranách .Poté se řezy nařežou a dobře usuší.Delenki se znovu umyla a prohlédla.Hlízy s hnědými skvrnami nejsou povoleny.Poté jsou ošetřeny sírou a fungicidy.

Špičky jsou ponořeny do výrobku a udržovány po dobu 15 minut.Poté jsou hlízy dobře usušeny.Poté jsou vhodné pro reprodukci.

Pěstování

Amorfní plod patří mezi nenáročné rostliny.V zimě může květina ztratit listy.Na jaře „ožívá“ a hojně roste.

Stonek květůse může objevit dříve než listy.Některé vzorky na délku mohou dosáhnout více než čtyři až pět metrů.

Teplota

V ziměby měla být teplota stabilní beze změn.Kvůli nestabilní teplotě se na květu mohou objevit hnědé skvrny, listy spadnou.Optimální teplota je 12 ° C.

V letním obdobíkvět toleruje teplotu 15-25 ° C.Doporučuje se vzít na balkón, do skleníku nebo do zahrady.

Pokud je keř udržován po dlouhou dobu v nepohodlných podmínkách, rostlina může zemřít.

Spící období rostliny začíná krátkým denním světlem.Během této doby je nutné snížit teplotu na 13 ° C a snížit zálivku.Pokud nebude tento postup proveden, bude Amorfní hlen tupý, nearomatický a krátkodobý.

Hnojivo

Vrchní obvaz se provádíod poloviny jara do konce léta .Postup se provádí jednou za 3-4 dny.

Nakoupená minerální hnojiva se nejlépe hodí - mikro, sůl, dusík, fosfor, potaš.

Domácí zvíře dobře reaguje bohatým rozkvětem na výživná hnojiva a vrchní obvaz.

Můžete použíttekutá hnojiva , která jsou chována vodou.Tato směs se postříká květinou ze stříkací láhve.

Osvětlení

Zařízení upřednostňujejasné rozptýlené světlo .Miluje, když světlo dopadne na všechny strany květu.Netoleruje přímé sluneční záření.

Preferuje světlé místnosti bez přímého slunečního světla.Při nedostatku světla růst rostlin prudce zpomaluje, stonky jsou velmi dlouhé, listy ztrácejí barvu a začnou se drobit.

Video o péči o amorfní hlízu (pokojová rostlina z tropů).

Připravili jsme pro vás články o těch nejluxusnějších a největších z nás Titanic amorfphoallus a elegantní fialově vínové Cognac amorfphoallus.

Přínosy a poškození

Amorfní materiál je přírodní čistič vzduchu.Čistí vzduch škodlivých toxinů, ničí viry, stafylokoky a škodlivé bakterie.

Květina může odstranitbenzeny, fenoly a formaldehyd.Snadno zvládne výfukové plyny.Listy sají samy o soběoxid uhelnatý.

Rostlina máantibakteriální vlastnosti .Má skvělý účinek na lidi, kteří trpí srdečními chorobami, žlučovými cestami, střevními křečemi.

Listy květiny uvolňují do vzduchu sedativní a antistresové látky.

Onemocnění a škůdci

Amorfní moru může vyvinout kořenovou a šedou hnilobu.

Kořenová hnilobaovlivňuje kořeny rostlin.Stávají se hnědými nebo vínovými.Nemoc není vidět okamžitě.Proto je přípustné černění stonků a listů.Rostlinu můžete z této choroby zachránit pouze odstraněním infikovaného kořenového systému.Chcete-li zabránit takové nemoci, neměli byste zařízení zaplavit a používat dobrý drenážní systém.

Šedá hnilobase jeví jako plíseň.Houba snadno odezní, když se rostlina otočí opačným směrem.Když nemoc začne, listy ztmavnou a rozpadnou se.Příčinou tohoto onemocnění je příliš vysoká vlhkost a špatná ventilace.

Ze škůdců se může objevitmealybug .Projevuje se ve formě hrubých křivin v dutinách.Hnízdo takového škůdce se obvykle nachází ve spodní části listové desky.Kvůli jeho načechraný pavučině se mealybug nazývá chlupatá mšice.Škůdce začíná velkým hromaděným prachem a nečistotami.Proto musí být listy rostliny udržovány čisté.

Amorfofalus může vyvinout kořenovou a šedou hnilobu.Netoleruje přímé sluneční záření.Dobře reaguje na hojné kvetení na výživnéhnojiva a vrchní obvazy.Před listy se může objevit stopka.