Fern Bubble křehký - dekorace pro každou zahradu

Denně roste počet lidí, kteří chtějí pěstovat kapradinnou rostlinu v přilehlé oblasti.Je to skvělé pro stínovaná místa, kde musíte zasadit pozemek zeleně.

Fern přišel k nám z doby dinosaurů.Pravda, v té době to bylo obrovské a trošku nasekané v naší době.Kapradinase však aktivně používá pro krajinářský design.

Je oblíbená díky svéjednoduchosti a odolnosti vůči povětrnostním podmínkáma různým škůdcům.

Foto a popis

Mezi oblíbené odrůdy této rostliny se liší kapradinové váčky.Má velmi křehké řapíky bez kloubů a oddenků, plazících se po zemi.Dosahuje výšky několika metrů.Tentokřehký druh kapradinyje běžnější v subtropech a mírných pásmech.

Bubennou kapradinu můžete obdivovat na následující fotografii:

Druh

Existujeasi sto druhůvesikulárního kapradí.Nejběžnější z nich je sedm odrůd.Byli objeveni na území bývalého SSSR.

východní

Vyskytuje se na skalnatých místech Krymu a Kavkazu. Chráněno v rezervách území Krasnodar. Výška do jednoho metru.

Listysvětle zelená až 6 cm dlouhá.Má krásné oranžové květy, často nazývané červeno-listy.

Výhonky je třeba před zimou ořezávat, protože tento druh vezikulmůže během silného chladu zmrazit.

K prvnímu kvetení dochází za 5 let.Po celé léto produkuje orientální vesikula světlé květy.

Používá se k dekoraci příhraničních oblastí.

Stromovitý (Cilician)

Keř ciliciánské bublinymůže dosáhnout čtyř metrů na výšku. Vláknité větve se stárnou s věkem.Výhonky jsou dospívající s komplexními listy (zpeřené), které jsou jasně zelené níže a namodralé nad.

Šálek květů typu můry.Má jasně oranžovo-žlutou barvu.Vejce kapradin ve tvaru stromu kvetou více než sto dní od začátku července do konce září.Tento druh rostliny produkuje ovoce.Vypadají jako rybí bublina - transparentní se silnými stěnami.

Střední

Střední váčka je úspěšný hybrid orientálních a stromovitých váčků.Výška je až dva metry.Listy jsou namodralé zelené.Crohn se šíří. Kvetení trvá přibližně 50 dnůod poloviny června do prvních mrazů.

Tento druh kapradiny jevynikající rostlinou medu. Produkce medu až do 130 kg /ha.Zrání probíhá v říjnu.

Střední váčka roste dobře po prořezávání.Kvetou ve věku tří let.

Buze

Druh kapradiny, který dosahuje délky jeden a půl metru.Distribuováno ve střední Asii,hlavně v Turkmenistánu. Vyznačuje skalnatý povrch. Listy keře jsou nepárové, jejich počet není větší než 9 na každé větvi.

Poměrně stabilní forma vezikula, kteráse nebojí sucha a mrazů. K rozkvětu dochází na jaře.Axilární kartáče se skládají z několika květenství.Plody jsou ve formě průhledných fazolí.

Elegantní

Výška pouzdra dosahuje tří metrů. Délka listů až 8 centimetrů,na jednom výhonu až 14 jasně zelených listů zaobleného tvaru.

Krátké kartáče produkují až pět žlutých květů.

Ovoce se podobá fazolím s malými načervenalými chloupky.

Druh matečné mladiny odolné proti mrazu, který vydrží až 25 stupňů pod nulou.

Lomky

Nachází se na Islandu, v Holandsku, Tasmánii, na Novém Zélandu a v arktických a lesních oblastech Eurasie.Je pohodlný v místech s chladným nebo mírně teplým podnebím.Na svazích horských povrchů, na skalách, podél řek a v jehličnatých lesích roste křehký váček.

Velikost se může lišit od 5 do 40 centimetrů.Podlouhlé listy se sbírají do svazku a mají opeřený tvar.Kořeny listů jsou o něco delší než deska, která je rozdělena na 7-18 párů laloků listů.Odolný vůči kultuře, propagovaný spory a umělým rozdělením keře. Široce používaný v krajinném designu.

K tomu, aby kapradina vesikula ozdobila sousední oblast krásnou korunou a květinami, je nutné znáthlavní podmínky péče o tuto rostlinu.

Domácí péčepodmínky

Funkce péče po zakoupení

Bublinu lze zakoupit ve specializovaných prodejnách nebo vykopat na distribučních místech.Pokud byla rostlina pěstována na stejném území jako budoucí výsadba, majitelé nemusí pozorovat známky přizpůsobení.Standardní výsadba a kontrola zařízení probíhá v prvních několika měsících.

Při nákupu si prosím všimněte , že kořeny vezikuly jsou masité bez známek sucha a letargie.Taková rostlina nebude schopna zakořenit normálně a zemře již v prvním roce po výsadbě na otevřeném prostranství.

Osvětlení a půda

Všechny druhy cystických kapradinrostou dobře na stínovaných místech. Při dostatečné vlhkosti může být půda jakákoli.Bubble je nenáročný závod, který, s náležitou péčí, může žít v zemité i hlinité půdě. Výhodný je mírně alkalický substrát a dobrá drenáž. Rostlina se cítí skvěle v jižních částech domu sousedících s územím.

Teplota

Většina druhů močového měchýře se nebojí mrazu a snadno odolává driftům sněhu při teplotách do 15 stupňů.

Půvabná mateřská vodavydrží dokonce až 25 stupňů pod nulou. Avšak i zamrzlá rostlina s příchodem jara dobře odjíždí.

Optimální teplota je od 10 do 20 stupňů.

Při významném zvýšení teploty začnou listy vezikulu zesvětlit a uschnout a později klesat.

Jiným vytrvalýmKapradiny vhodné pro pěstování na zahradě nebo na zahradě zahrnují: Pštros, Kochedyzhnik, Osmund, Orlyak,
) Adiantum, Mnogoryadnik, Shchitovnik

Vlhkost

Výhodná je dostatečná vlhkost, která je poskytována se zvyšující se teplotoudíky pravidelnému stříkání.

Kolísání ukazatelů nevede ke smrti rostliny. K zajištění dostatečné vlhkosti ve váčku stačí dodržovat obecná pravidla zavlažování.

Zalévání

Rostlina potřebuje pravidelné zalévání.To přispívá k aktivnímu růstu koruny a výhonků.Zvláště zvlhčující jsou nové rostliny, které dosud nevytvořily květiny a ovoce.Při nepřítomnosti pravidelné půdní vlhkosti nemusí rostlina po dlouhou dobu vykazovat známky nedostatku tekutin.

V létě můžete provést letní sprchu , která z listů vymyje přebytečný prach a nečistoty.Stačí použít konvenční sprej.

Při nadměrné vlhkosti se používá kůra jehličnatých stromů, které mají vynikající absorpční vlastnosti.Nadměrné zalévání vede k hnilobě oddenku.

Krmení a hnojení

Bublinaprakticky nepotřebuje další hnojivo. Podle potřeby se postup krmení provádí v období aktivního růstu od dubna do srpna.Jedna dávka za několik týdnů stačí, aby rostlina začala růst aktivně.

Pro močový měchýř je vhodné univerzální hnojivodekorativní rostliny listoví.

Hnojení na podzim av zimě často vede k vážným chorobám kapradin.

Transplantace

Brzy na jaře je nejlepší čas k transplantacivesikuly.Rostlina právě začíná období aktivního růstu, kdy začnou růst výhonky a listy.

Na novém místě se vezikula rychle přizpůsobí.Pro přesazení je třeba kopat kus rostliny kolem rostliny.

Pokud má být rostlina přemísťována v létě nebo na podzim, je nutné sledovat její chování a pravidelně navlhčit půdu.

Postup při transplantaci vezikuly:

  1. Oddělujeme část dospělé rostliny zdravými kořeny.Oddenek musí mít velké množství půdy.
  2. Vybereme nejlepší místo k přistání.
  3. Vykopáme díru požadované velikosti a hojně navlhčíme toto místo.
  4. Spusťte rostlinu do díry a rozšířte kořeny.
  5. Bohatě spíme se zemí a vodou.

Snažte se nedotýkat listů, , aby nedošlo k jejich poškození během transplantace.

Prořezávání

Kapradina nevyžaduje prořezávání na zimu.Po osvobození od listů mají výhonky schopnost reprodukovat nové zelené s počátkem jara.

Oříznuty by měly být pouze zažloutlé a poškozené větve keře. Pro tyto účely jsou vhodné nůžky.Větev musíte odstranit úplně dole, protože při částečném zviditelnění léze nemusí být vnitřní problém viditelný.

Závěr

Půvabné větveKapradina bublina spolu s krásnými květinami a ovocem mohou ozdobit jakoukoli zahradu.Zvláštní péče není nutná, proto každý rok roste stále více milovníků této rostliny.Se správným umístěním na místě můžete vytvořit různá složení kapradin, která se dobře hodí k ostatním obyvatelům vaší zahrady.