Fotofilous nebo stín milující rostlinná orchidej?Jak správně uspořádat podmínky fotosyntézy pro květ?

Pro krásné orchideje, které rostou a potěší oko, je důležité nejen zavlažování, ale také dobře organizované osvětlení.

Při jeho použití provádí květina fotosyntézu, a proto je pro něj světlo životně důležité.

Tropické rostliny mají hodně světla, ale přímé sluneční světlo je pro ně destruktivní.Znát všechny preference květin a správně organizovat osvětlení pro to, bude dopadat k dosažení nádherné kvetení a zdravý růst.

Krátce o péči o květiny

Orchidejní rostlina je velmi náladová, každázahradník se rozhodne, zda s ní začít nebo ne.

Orchidej vyžaduje zvláštní péči .Jak se starat o tropické květiny v našem klimatu?

Zdraví a růst této exotické fotofilní rostliny závisí především na tom, zda je správně osvětlena.

Je možné trvalé kvetení s dostatečným a správným osvětlením .Potřebuje orchidej světlo?Pokud jsou listy bledé, letargické nebo žluté, je čas uspořádat podsvícení.

Pokud v zimě neposkytujete další zdroje světla ve formě lamp, pak orchidejodejde do důchodu.U některých květů se v zimě může růst obecně zastavit až do jara, zatímco u jiných je růst velmi pomalý.To znamená, že doma má tropická rostlina dobu nuceného odpočinku (podrobnosti o tom, jaké by měly být podmínky pro uchování orchideje, najdete zde ) ).

Je rostlina fotofilní nebo miluje stín?

Orchideje mohou kvetet neustále, je-li dostatek světla , ale její nedostatek vede k roztažení listů a pseudobulbů, listy se rozjasní.Tropický květ do určitého bodu, který se dokáže chránit před nadměrným slunečním světlem.Ale příliš jasné světlo způsobí poškození.Nedostatek osvětlení zpomalí nebo dokonce zastaví kvetení.

Která možnost dává přednost?

Na otázku, kolik a jaké světlo potřebuje orchidej, je odpověď jednoznačná - hodně, ale zároveň se velmi bojí přímého slunečního světla.Proto v létě musí být pokojová rostlina zastíněna, aby nedošlo k popálení, a v chladném období, když je potřeba další světlo, se rozsvítí přídavnými lampami.

Intenzita a doba působení slunečního záření

Optimální délka denního světla je 12 hodin denně .S kratšími hodinami denního světla je třeba zvýraznit orchideje.Mladé květiny potřebují vůbec 16-18 hodin denního světla.

Někteří zahradníci za účelem úspory energie v noci osvětlují své orchideje.Takové poruchy biorytmu nepříznivě ovlivnío životně důležité činnosti rostlin - až do jejich smrti.

Výběr lokality

Ideální místo pro tropický květ poblíž přírodního zdroje světla.

Nejoptimálnější dislokací pro pěstování orchidejí jsou východní a západní okna .V chladném období bude dost světla a v létě nebudou hořet sluneční paprsky.

Ve zvláště horkých dnech, aby se zabránilo spálení listů, musí být rostlina po obědě skryta například za závěsem tylu.Okna na jižní straně mají příznivý vliv na orchideje v zimě a v létě jsou velmi nebezpečné.

Použití zářivek

Denní světlo můžete zvýšit dodatečným osvětlením v ranních a večerních hodinách. Luminiscenční lampy jsou vynikající pro pěstování orchidejí .

Čím více lamp, tím více květů by mělo být od nich.Pokud jsou okna umístěna na jih a stromy a blízké domy neblokují květináč, nemusí být zapotřebí další zdroje světla.

Podrobnosti o základních pravidlech pro péči o květiny, jakož i o příslušné organizaci osvětlení a typech žárovek lze nalézt zde.

Jak provést výpadek proudu?

Tropické rostliny jako jasné a rozptýlené světlo .To je možné vytvořit doma pomocí průhledné tkaniny, jako jsou záclony.Na jaře musí být orchideje rostoucí na parapetu zastíněny před sluncem.Je lepší přesunout květinu ve vzdálenosti 1-1,5 metru od okna.

Na parapetuMůžete zastínit tropickou rostlinu tlustým listem papíru, moskytiérou nebo žaluziemi.

Doporučujeme sledovat video o tom, jak zastínit orchideje:

Co je špatné osvětlení, jaké jsou jeho důsledky?

Nyní, když jsme zjistili, zda je fotofilní rostlina orchidej nebo ne, je důležité určit, zda je tropická rostlina řádně osvětlena.Ukazatelem jsou v tomto případě listy.Ve zdravé orchideji jsou jasně zelené.Pokud listy ztmavnou - rostlina zjevně není dost světla, pokud zžloutne nebo získá načervenalý odstín - je příliš mnoho světla.

Miluje rostlina tolik slunce, aby se při přímých paprscích cítila dobře?Ne - jsou hlavním nepřítelem tropických květů a mohou vést ke spálení listů. Okna umístěná na jižní straně jsou zvláště nebezpečná .Nejlepší je umístění exotických květin na severní, východní a západní okna.

Rostoucí stromy a domy stojící naproti mohou zachránit před horkým sluncem.Orchid miluje slunce, ale intenzivní osvětlení může vést k opálení rostliny a v důsledku toho pigmentace není děsivá a nevyžaduje ošetření, stačí změnit uspořádání květů ve stínu.Ale spálené listy nebudou obnoveny, dokud nezemřou přirozeně.Nedostatek světla také negativně ovlivňuje život tropických květin.Proto od podzimu do konce zimy musíte použít podsvícení.

Při péči o orchideje je nezbytné správné osvětlení. Potřebují hodněsvětlo a nedostatek přímého slunečního světla.V létě se hrnce s exotickými květinami nejlépe udržují na oknech orientovaných na východ a jihovýchod av zimě na západ a jihozápad.Pokud není dostatečné osvětlení, použijte lampy.