Fotografie a popisy populárních odrůd fialek od Eleny Lebetské: „Šlehačka“, „Kolotoč“ „Giselle“ a mnoho dalších

Pokud by fialky mohli mluvit, určitě by nám vyprávěly o svých nejoddanějších fanoušcích.Lidé, kteří pěstují senpolii se zvláštní něžností a péčí, vychovávají a pečují o své zelené mazlíčky od prvního do posledního listu.

A jméno jednoho z nich bylo určitě mezi prvními - chovatelkou Elenou Lebetskou, která každý rok vytváří zázrak po zázraku.Dnes budeme mluvit o nejlepších odrůdách tohoto pěstitele.Na toto téma si také můžete prohlédnout užitečné video.

Stručně o chovatelce Eleně Lebetské

Pozor : Z autorovy vášně z dálky můžete vidět -její zahrada a dům jsou pohřbeny v květinách.Většina z nich jsou fialky.Jednoduché sbírání postupně přerostlo v celoživotní záležitost a nyní je v rukou chováno více než 400 odrůd.

Všechny její „mozkové děti“ jsou velmi oblíbené nejen na Ukrajině a v Rusku, ale také v sousedních zemích.Jediná odrůda Leons Yarly Spring na světě s obrovskými sněhově bílými hvězdami byla chována pro ni a získala cenu na první all-ukrajinské soutěži a schválení publika.Její fialky dvakrát získaly titul „nejlepší fialky Ukrajiny“ - „Smělé léto“ a „Impresario“. Lebetské kultivary jsou označeny předponou LE .

Nejoblíbenější odrůdysběratelé

Mezi nejoblíbenější fialky patří LE-Antaris, LE-Astrea, LE-Graf Cagliostro, LE-Cosmic extravaganza, LE-Margarita.Fantasy fialky jsou zvláště oblíbené.

Popis odrůd a fotografií

„Šlehačka“

Tento druh fialovéodlišný úhledný růžový světlý odstín se zvlněnými listy .Květy jsou obrovské, podobné krajkám, s okrajem vlnitého okraje (růžová nebo malinová).První kvetení je hojné, froté květy a vroucí bílé, s bledě zelenými okraji a růžovou záři na okvětních lístcích.Smaragdový odstín bohatý na listy, zaoblený.Kmen a základna řízků má červený pigment.

Kolotoč

Velmi elegantní odrůda.Květy jsou velké, nasycené šeřík, se širokým bílým okrajem.Zásuvka je kompaktní, průměr 26 centimetrů.Nasycený odstín první až dva týdny po začátku květu, po mírném vyblednutí.

„Jižní noc“

Neobvyklá barva této fialové vyvolává mezi zahradníky zvláštní lásku .Listy jsou velké, lžíce ve tvaru, hrany jsou ohnuty dovnitř.U mladých jedinců, dlouhé, další z nich rostou na polovinu.Stopky rostou, vysoké.Zásuvka je plochá, plochá, úhledná.

Barva se pohybuje od červené (s velkými fantasy skvrnami) po tmavě fialovou (s malými).Na okrajích okvětních lístků je sotva patrný bílý okraj, který u mladých rostlin zmizí s nadměrným teplem v místnosti.Jak fialky rostou, vícebarevné skvrny se stávají výraznějšími avětší.

Důležité : Rychle rozkvétá a roste mnoho pupenů.Tato odrůda má dobrou opakovatelnost, je nenáročná, snadno zakořeněná v listech a dává mnoho dětí.

„Elfská zahrada“

Tato odrůda má nejen krásné jméno, ale také úžasný vzhled. V tmavě zelených listech jsou skryty velké polodvojité hvězdy světle modrého odstínu .Na mírně zvlněné okraje okvětních lístků je nanesen tenký bílý okraj.Kvete bujně a po dlouhou dobu, teplo nemá vliv na výsledek.Zásuvka je kompaktní, samostatně zformovaná do výstavy.

„Léto je červené“

Vyznačuje se jasnou barvou: bohatá vínová, která získává karmínový odstín s věkem.Hrany jsou zvlněné, krajkové pupeny, s věkem roste froté.Během horké letní sezóny barva nezmizí.Velikost květu je 5-7 cm, bílé okraje jsou jasně viditelné.Stopky jsou slabé, ale nesou mnoho pupenů a vyžadují dobré osvětlení k posílení (nedostatek světla vede k prodloužení).

Listy jsou stejně jako květy velké, protáhlé.Řapíky jsou protáhlé, zásuvka je rovná a velká.Kvetoucí, počínaje prvním, hojným a častým. V mládí je tato odrůda náchylná k chorobám a po vytvoření dobrého odtoku se stává zdravějším .

Propagované dětmi, dává jim hodně a dobrovolně.Pro pěstování je nejlepší zvolit parapet, protože roste velmi špatně v zadní části místnosti a rychle uschne.

Doporučujeme sledovat video o fialové odrůdy „LE-Summer Red“:

„Pařížtajemství “

Originální, ale rozmarná odrůda.Pupeny často odmítají plně rozkvétat a před třetím květem ukazují majiteli pouze "hlávkové zelí".Listy jsou tmavé, vroubkované, s bílými linkami.Květy jsou purpurově vínové se zlatým nebo světle zeleným okrajem podél okraje a tmavým okem uprostřed.

„Paní měděné hory“

Odrůda kvete po dlouhou dobu a je hojná - až 4 měsíce .Staré a nové pupeny tvoří elegantní kytici.Listy jsou protáhlé, velmi velké, se zvlněnými okraji.Květy jsou malé (do 5 cm), polodvojité, se širokým zeleným okrajem.Stopky jsou husté, rovnoměrné.

V barvách pro dospělé je barva bohatší s měděnými odstíny a velikost je větší.Při skladování v místnosti s nízkou vlhkostí a teplotou se barva okvětního lístku ztmavne, zejména na okrajích.Obecně roste pomalu.

Doporučujeme sledovat video o fialové odrůdě „LE-Mistress of the Copper Mountain“:

„Lilac nežnost“

) Odrůda s velmi jemnou šeříkovou barvou. Velká fialová rozeta s malým počtem listů vypadá upraveně .Listy jsou světlé, široké, podlouhlé.S věkem květiny rostou a rozjasňují se, změní se na bílou lila.Jeden květ se může lišit od jiného.Velikost pupenů je až 6 cm. Kvetou bujně, roste mnoho nevlastních synů.

„Růžové sny“

Velmi účinná odrůda s tmavě zelenými hladkými, měkkými listy a velkými růžovými květy.Hranice - zvlněná, skvrnitá, fuchsie, kukátkomléčně bílá.Okvětní lístky pokryté stříbrným prachem, fleecy, řapíky světlo.

Giselle

Tvar květů připomíná balíček baleríny .Okvětní lístky jsou bílé, froté, se zvlněnými okraji.Při rozpuštění vidíte ve středu malé skvrny modré nebo růžové, ale rychle zmizí.Velikost květu - 6-8 cm. Stopka silná, drží 4-5 pupenů.Kvetení je dlouhé a brzy.Tato elegantní odrůda rychle roste a vyžaduje minimální údržbu.

„Noční setkání“

Krása odrůdy se objevuje postupně, od kvetení po kvetení.Stopka silná a vysoká.Květy jsou kobaltově modré, okvětní lístky jsou sametové, zvlněné, s bílými okraji.Listy jsou podlouhlé, oválné, v mladých rostlinách zelené, s věkem se stávají pestřejší.

„Odalisque“

Hvězdné květy jsou velké (6-8 cm), svěží krajky, odstíny jsou bledérůžová až korál, s tmavším načechraným okem.S věkem zbohatnou. Na okvětních lístcích Odalisque je světelný vzor sotva patrný .Výstup je skvrnitý, hladký, může dorůst až 27 centimetrů.Listy jsou kulaté, ohnuté.Okraje jsou bledě žluté, stejné barvy a nápadné stopy na listech.

„Le Julia“

Tato fialová s dívčím jménem úžasné krásy má květiny - froté, bílé se světlým okrajem chrpy a modrým medem-jasné oko.Zásuvka je standardní, elegantní.Při kvetení v zimních měsících dává nádhernější „klobouk“ než v létě.

„Flamenco“

V důsledku dlouhé a pečlivé práce bylo vyrobeno toto úžasně světlé fialové: malinovo-fuchsiová se zelenými a zelenými okraji na okvětních lístcích a listech. Pěstování a množení odrůd je nejjednodušší .Listy jsou zvlněné, barevné, rovné rozety rostou velké (až 35 cm).

„Hanami“

Stopky této odrůdy jsou husté, silné a natahované vzhůru.Namontováno ve středu zásuvky.Medvěd od 2 do 7 pupenů.Listy jsou mírně prošívané, olivově zbarvené, zoubkované.Při prvním rozkvětu jsou květiny nejčastěji jednoduché, nedvojené, až do průměru 7 centimetrů.Následující výrazy jsou mnohem výraznější: světle růžová, s fantazií fuchsie, hustou a bohatou skvrnitou hranicí.

Květiny vydrží jen týden, ale jich je spousta.Dospělé rostliny vypadají pevněji než mladé, jejich květy jsou objemnější a svěží, okraje okvětních lístků jsou zvlněné. Tento fialový růst není rozmarný - roste dobře jak v chladném parapetu, tak v horkých dnech .

„Irská zima“

Tato odrůda vyžaduje při pěstování zvláštní trpělivost - první rozkvět očekávejte nejdříve za 1,5 roku apak ne nejhojnější.Zbytek je velmi pěkná květina.Její listy jsou zoubkované, tmavě zelené, s bílými skvrnitými okraji.

Podle vašich představ může být vytvořena velká růžice květu .Barva je ve tvaru zelných hlávek, bílá, se silným zeleným okrajem - uprostřed silná a na okrajích rozmazaná.Vlnité lístky, středně velké pupeny, kvetou pomalu.

„Cote d'Azur“

Vyznačuje se úhlednou rozetou a květem ve tvaru půlkruhu.Vlnité plátky, pokryté stříbrným povlakem, podél okraje je tmavě fialová hranice rozptýlená žlutou a zelenou.

„Coral Dream“

Květiny jsou velké polospojky.Barvy jsou korálové, šarlatové, až do nepřirozeného stínu neonů.Před vadnutím se zdá, že mizí, stává se bělavým. Mladé květiny s hustou texturou okvětních lístků drží barvu dlouhou dobu .Kvetení od samého začátku je hojné, s hustým kloboukem celé léto.Stopky jsou silné, silné.

Olistění je špičaté, hustě zelené barvy, vtažené dovnitř.Listy rostou na dlouhých řízcích, jako by zakrýval hrnec.Růžice se rozprostírá, volná, asi 40 cm.

Po třetím květu začnou listy růst uprostřed, uzavírají mezeru a rostlina zaujme úhlednější vzhled.Pěstování v přirozeném světle dává fialové jasnější barvu.

Charakteristické znaky

Lebetské odrůdy se vyznačují hojným kvetením v raných stádiích .Chovatelské fialky s elegantními kompaktními růžicemi obklopenými smaragdově zelenou nebo pestrou listoví.

DŮLEŽITÉ : Při výběru květiny pro chov je třeba pečlivě prostudovat pravidla péče o atraktivní druh.Nebude zbytečné navštěvovat několik fór věnovaných milovníkům senpole, ptát se amatérských zahradníků, číst speciální literaturu.
Naši specialisté se připraviliJste řada materiálů, které shromažďují informace o nejtalentovanějších chovatelích a jejich odrůdách.Přečtěte si o fialkách od Natalya Puminova, Konstantin Morev, Tatyana Pugacheva, Alexej Tarasov, Evgeny Arkhipov, ) Boris a Tatyana Makuni, Natalya Skornyakova, Svetlana Repkina, Tatyana Dadoyan a Elena Korshunova.

Závěr

O čem sní každý pěstitel-chovatel?Že sbírka roste a rozšiřuje se, takže rostliny jsou zdravé a déle příjemné pro oko.Elena Anatolyevna sdílí svůj sen: „Získejte fialové svých snů, perfektní ve všech směrech!“.Ať se tajemství splní!