Fotografie a popisy populárních odrůd růže-růže pelargonium.Vlastnosti šlechtění a péče o rostliny

Pelargonium Pelargonium (růžová nebo rosaceae) připomínající keřovou růži je ozdoba zahradního pozemku.

Rosebuds jsou hybridní odrůdy pelargonia, které se vyznačují množstvím květin, nádherou pupenů a vzácnou krásou.

V článku se budeme zabývat hlavními odrůdami růžového pelargonia, rysy chovu a péče a také ukážeme fotografie květin.

)

Původ

Pelargonium rosacea patří do čeledi Pelargonium x hortorum , do zahradní pelargonium.Původ tohoto druhu byl objeven v 19. století v Evropě, ve Francii.Zároveň rostlina spadla na území Ruské říše.Původ druhu je spojen s náhodnou mutací.

Rostlina se poprvé objevila v roce 1850 a stala se rozšířenou v Evropě.Pelargonium pelargonium bylo zvláště milováno v Anglii během viktoriánské éry.Květiny byly použity při výrobě knoflíkových dír a kytic.

Botanický popis

Zevně se rostlina podobá keři, dosahující až 80 cm .na výšku.Listy jsou velké, husté, tmavě zelené barvy.Povrch listů je pokryt jemnou chmýří.Květenství rostliny jsou velké asvěží.Květenství se skládá z malých květů s velkým počtem lístků.Květiny se sbírají ve tvaru velké koule. Každý jednotlivý pupen v květenství vypadá jako růžový pupen, odtud název - růžový.

Pelargonium pelargonium se prodává v květinářstvích, odděleních pro zahrádkáře a v hardwarových hypermarketech.Náklady na kořenové řízky od 300 rublů za kus.Zejména krásné rostliny cenných odrůd mohou být ceny za 500 rublů.na rostlinu a více.

Vzhled a vlastnosti

Zevně vypadá pelargonium jako silná a silná rostlina.Keř je schopen dorůst až 80 cm. Odrůdy mají společnou vlastnost - přítomnost froté lístků.Nemají schopnost se otevřít až do konce, který se podobá růži.

Rosobutonická pelargonia mají velmi různorodý vzhled. Chovatelské plemenné druhy:

Dnes existují dokonce hybridy břečťanu, které kombinují vlastnosti a vzhled tří druhů rostlin najednou. Rostliny patřící k zonálním, vysokým a silným , se silnými stonky, hustými listy.Ampelní druhy květů jsou zdobeny listy husté struktury připomínající lesklý povrch, když kvetou, vypadají jako kaskáda květenství.

Na výsadbu a udržování domu v květináči se upřednostňují trpasličí druhy.Tento druh se vyznačuje zbytečnou tvorbou keře a stříhaných rostlin, zatímco ve vnitřních podmínkách hojně a hustě kvete.Funkce některýchOdrůdy jsou bílé okraje okvětního lístku, který vydává froté květiny.Současně mají určité druhy zvláštnost, že mění barvu barvy v závislosti na péči, podmínkách zadržení a oblékání.

Běžné odrůdy růžových poupat a jejich fotografie

Nabízíme vám, abyste se seznámili s popisem obzvláště populárních odrůd a také si prohlédli fotografie rostlin, jejichž květiny připomínají růže.

Rose of Amsterdame

Týká se zonálního miniaturního typu. Má krásné dvojité květiny.Na začátku květy kvetou v bílém, když zrají, získávají růžový odstín.V jedné hlavě květenství mohou být dvě barvy najednou - bílá a růžová, což dává zvláštní vylepšení a krásu.Květy květů jsou malé, ale hustě osázené.Kvetení je hojné během letní sezóny.

Suprim (Supreme)

Rostlina Nejvyšší Rosebud se liší od ostatních druhů velmi pozdním počátkem kvetení, ale když vstoupí do květové sezóny, rozkvetne obrovské množství květenství, z nichž každý vypadá v podobě koule poseté malými poupaty růží krásné červené barvy.Keř rostliny je silný, silný, vysoký.Skvěle se cítí na parapetu av létě na ulici.Není to rozmarné starat se.Na zadní straně jsou froté lístky světlejšího stínu.

Jabloňový květ

Rostlina rosolových keřů Aplebloss roste velmi rychle a bez opatrného a častého formování ořezávání roste na dlouhý, silný keř.Rostlina nádherně kvete. Květenstvírůzné originální barvy. Uprostřed jsou zelené a bílé okvětní lístky, pak se barva změní na bílou a okraje jsou světle růžové.

Vectis

Tento typ pouzdra je kompaktní, snadno se tvaruje a kvetení je dlouhé , hojné.Na začátku jara se vytvářejí květenství, které se mění v nasycené červené barvy.Vnější strana plátky je mnohem lehčí než uvnitř.Rostlina kvete po dlouhou dobu a přitom si zachovává jedinečnost svého tvaru po celou dobu květu.

Růžová (Pink Rambler)

Tato odrůda zonálního pelargonia je nejslavnější.Bush je nenáročný na péči, má silnou strukturu a velkolepé, hojné kvetení.Květy jsou světlé, růžovo-karmínové, listy jsou nasycené, zvlněné.Tmavší strana plátky je lehčí. Růžová začíná tvořit květenství o něco později než zonální rostliny s růžovým květem, ale kompenzuje to nepřetržitým kvetením po celou sezónu.

Červená (červená)

Představená odrůda je jedním z časných a trvalých květů.Bush je kompaktní, květenství jsou svěží a hojné.Barva okvětních lístků začíná od světle červené do šarlatové, jasně červené barvy.

Kvetení je velmi dlouhé, od května do září. Barva okvětních lístků může být monofonní nebo může mít barvu ve formě skvrn, tahů, pruhů.Výhonky rostliny na základně získávají vzhled stromu, listy jsou husté, na přední straně pubescentní.

Pěstování doma

Pelargonium roseamůže růst jak doma v květináči, tak v záhonu v zahradě.Pro výsadbu rostlin doma je důležité použít lehkou sypkou půdu smíchanou s pískem.Odtok je umístěn na dně hrnce.

Rosybudic pelargonium se cítí dobře v interiérech při teplotě 18–25 stupňů.V zimě by měla být teplota 10-12 stupňů.Rostlina je náročná na světlo.Na východní, západní a jižní straně lze uchovat květináči.Stín a částečný stín jsou nežádoucí, proto není kvetení hojné.

Zalévání by mělo být pravidelné, ale nepřeplňujte ani nedovolte, aby voda v nádobě stagnovala.Je lepší použít vodní taveninu, déšť nebo stát.Hnojení je nutné během období květu rostliny a vegetace, každých 15 dní pouze minerálními hnojivy.

Venkovní pěstování

Požadavky na půdu a osvětlení:

 1. Místo by mělo být dobrésvítí.Je důležité, aby sluneční paprsky nebyly příliš aktivní a rostlina neobdržela popáleniny.Chcete-li to provést, můžete vytvořit malý umělý stín v horkém období.

 2. Složení půdy vyžaduje lehký, sypký, ne hustý, obsah jílu je minimální, příliš hustá půda, která nebude dávat kořenům dostatečný vzduch.

Metody

 1. Pelargonium by mělo být vysazeno venku pomocí sazenic nebo přesazením dospělé rostliny z květináče do země.

 2. Pouliční výsadba je možná pouze s nástupem ustáleného tepla bez možných mrazů.

Výhody výsadby na ulici

 1. Množství slunečního světla léčí rostlinu, její barva je jasnější, keř silnější, květy sytější.

 2. V podmínkách otevřeného terénu rostlina přirozeně ztvrdne.

 3. Řezy na ulici zakořenily rychleji a snadněji než v květináči.

Pravidla výsadby

Pokud potřebujete vysadit dospělou keřovou zimu uvnitř, vyžaduje určitá pravidla:[[PN 118]

 • Při silném růstu rostliny je třeba ji oříznout.Je důležité dodržet lhůty, udělat to v únoru nebo začátkem března.
 • Oříznuté pouzdro by mělo být umístěno na nejslunnější straně.
 • Je potřeba řada obvazů.
 • Je třeba zvýšit zalévání rostliny, nejlépe prostřednictvím palety.
 • Po nástupu ustáleného tepla je rostlina přesazena do otevřeného terénu přenesením hliněné kómatu z květináče na zem.

Péče

Pelargonium pelargonium se v podmínkách pouličního zadržování cítí dobře .Základy péče o květ nejsou složité.

Zalévání

Rostlina vyžaduje zalévání, protože půda zaschne pod keřem.Je snazší pro květinu snášet suchost než nadměrná vlhkost.Příliš mnoho zalévání vede k vývoji plísňových chorob, hnilobě kořenového systému.Je lepší zavlažovat rostlinu v dřívější denní době.

Krmení

Rosebudové kvetou po dlouhou dobu a hojně, proto vyžadují hodně síly.Velkou pomocí pro květ bude úvodminerální hnojiva jednou měsíčně po celou dobu květu.Aplikace dusíkatých hnojiv na rostlinu není nutná.Při hnojení dusíkatými hnojivy roste keř a zelené listy, které neumožní kvetení.Zavádění dusíkatých látek do půdy je nejlépe ponechat na podzim po přenesení květiny ze zahrady do domu.

Nápověda! Je mnohem jednodušší zasadit rostlinu do země, ale přenést křoví z domu do zahrady v květináči a nechat ji tam po celé letní období.S nástupem chladného počasí musíte do domu přivést hrnec.Za nestabilního počasí, se spoustou deště a chladnou teplotou je optimální vyndání rostliny v květináči na jeden den optimální.

Běžné problémy

 1. Škůdci a paraziti. Mšice nebo molice se mohou usadit na pelargoniovém keři.Paraziti budou vysávat všechny šťávy z rostliny, což povede k smrti rostliny.Je důležité ošetřit keř insekticidy.

 2. Rostlinná nemoc. Nejčastěji se rostlina kazí šedou plísní.Když se objeví plíseň, je důležité květinu zalévat.

 3. Žloutnutí a sušení listů. Rostlina postrádá vlhkost.Možná voda nedosáhne kořenů.Mulčování pomůže.

 4. Listy jsou pomalé a spadají. Nadměrná vlhkost.Ředění rostlin může pomoci.

 5. Nekvete. Může to být způsobeno nedostatkem světla a vrchního obvazu.Je důležité zajistit přítomnost jasně rozptýlené barvy a pravidelně aplikovat minerální hnojiva pro kvetoucí rostliny.

 6. Květinyvyschnout. Houba mohla začít.Pomůže léčba Fitosporinem nebo zalévání směsí 5% Bordeaux.Přítomnost rezavé, šedé skvrny, bílé chmýří na listech může také svědčit o houbě.Je důležité zajistit uvolnění půdy, pro příjem vzduchu a protiplesňové ošetření.

 7. Bakteriální infekce. Na rostlině se objevují hnědé skvrny.Je důležité transplantovat do jiné půdy, vyrobit fungicidy.

 8. Reprodukce

  Rosetal pelargonium se šíří řízky. Nejlepší čas pro řezání řízků je od března do července.

  1. Z květu se vysekávají poloviční lignifikované řízky.
  2. Každý stonek by měl obsahovat 3-5 internod.
  3. Listy musí být odstraněny a plátek by měl být sušen do 30 minut.
  4. Je vhodné zasadit stonek do zvláštního substrátu obsahujícího 1 díl půdy a 1 díl vermikulitu.
  5. Hrnec se před vyloděním dezinfikuje.
  6. Zajistěte pravidelné, mírné zalévání.

  Během 3-4 týdnů se stonek zakoření. Vznik nových výhonků je důkazem, že rostlina zakořenila.Jak rostete, můžete vytvořit keř.

  Odrůdy a druhy pelargonia jsou velmi rozmanité. Navrhujeme se dozvědět více o Lady Gertrude, Anita, Denise, Red Pandora, April Snow, SOUTH, Silk, Angel, Pak.

  Pelargonium Pelargonium je výzdoba jakékoli zahrady nebo okna.Pro zachování zdraví květin je důležité dodržovat pravidla výsadby, hnojení, napájení a osvětlení.S pravidelnou pečlivou péčí a prevencínemoci, bude rostlina dát mnoho sazenic do zahrady a potěší majitele s hojným a dlouhým kvetením po celé léto.