Fotografie a rysy rostoucího pelargonia Pak Viva.Přehled populárních odrůd - Rosita, Madeline a Carolina

Pelargonium Pak Viva je rostlina, která prostě nemůže upoutat pozornost kolemjdoucích.Fascinuje svým vzhledem doslova na první pohled.Hlavní výhodou této květiny jsou froté lístky.

Další hodnotnou kvalitou Viva pelargonium je jeho nenáročnost v péči a doba kvetení.Někteří zahradníci milují tuto rostlinu pro její kompaktnost.Dnes si povíme o podrobné péči o tuto krásu.

Původ a botanický popis

Hlavní výhoda odrůdy spočívá v její schopnosti rozkvétat brzya poté kvetou po dlouhou dobu.Poprvé byl závod této odrůdy představen na výstavě v Evropě.Díky za tuto krásu potřebují švédští chovatelé z mateřské školy Rokdala.Na této akci Viva pelargonium udělala šplouchnutí, takže již v roce 2012 byla přivedena na soutěž v Moskvě, kde květina získala více než jedno ocenění.

Vzhledy, popis a fotografie běžných druhů

Tento druh pelargonia se zcela liší od jeho protějšků.Je spíš jako froté asijské blatouchy nebo stejné červenérůže.Na jednom květenství může být 5 až 30 květů.Průměr každého pupenu je přibližně 5 až 6 centimetrů.

Pupeny v každém kartáčku nezapadají těsně proti sobě, proto je možné snadno zkoumat každou květinu jednotlivě.Stonek květů roste poměrně pomalu, ale to je později odůvodněno dlouhým kvetením - obvykle kvetoucí pupeny zůstávají na rostlině až 15 dní.

Keř je pro pěstitele květin oblíbený pro jeho kompaktnost. Odbočka od něj často a hustě.Listové desky jsou velmi husté, i když trochu drsné, ve stínu jsou velmi nasycené - tmavě zelené.S velkým množstvím osvětlení se listy na rostlině ještě zvětšují a vypadají elegantněji, s počtem listů roste počet stopek.

Nápověda! Náklady na obvyklé odřezky Viva pelargonium se pohybují od 150 rublů a za pěstovanou rostlinu bude muset být zaplaceno mnohem více - již někde kolem 600 - 700 rublů.

Navrhujeme, abyste se seznámili s popisy a fotografiemi nejběžnějších odrůd Viva pelargonium.

Carolina

Tato rostlina se vyznačuje lila-bílými lístky. Jsou froté na dotek, na křoví rostou velmi hustě květiny.Na jednom květním kartáčku se tvoří 3 až 5 jednotlivých květů.Listové desky jsou jako obvykle tmavě zelené a liší se šířkou růstu.Doba květu je považována za dlouhou a samotný proces je velmi hojný.

Madeleine

Odrůdališí se ve správné formě keře a dlouhém období pučení.Listí je široké, ale nemluvíme zde o velkých velikostech.Barva listů je tmavě zelená.Tato odrůda je považována za zonální odrůdu.Odstín lístků je obvykle bílý, ale na slunci se objevuje červenání.

Rosita

Lístky květů jasně růžového odstínu.Listí je zelené, ale ne tmavé.Při jednom květenství se může tvořit asi 5-6 pupenů.Během období květu, jehož trvání je asi 15 dní, květiny potěší svou jasností a nádherou.

​​

Jak pěstovat?

Tento proces nelze označit za příliš komplikovaný. Rostlina by měla být vysazena od listopadu do poloviny jara. Je to způsobeno skutečností, že s růstem samotné květiny by se také mělo zvýšit denní světlo.

Příprava půdy

Pěstitelé květin obvykle získávají hotový substrát.Musíte pouze koupit půdu s neutrální kyselostí.Můžete si ji však uvařit sami.Za tímto účelem vezměte:

 • trávník;
 • rašelina;
 • říční písek.

Poměry jsou pozorovány v podmínkách 2: 1: 1.Vše promíchejte a naplňte nádobu.

 1. Pokud pěstujete řízky, měl by to být malý hrnec.
 2. Pokud je třeba pěstovat pouze semena, směs se naplní dřevěnou krabicí.
 3. Poté se zrna umístí ve vzdálenosti 5 centimetrů od sebe a lehce se posypou zeminou.
 4. Poté se půda zvlhčí, ale mělo by se to provést pouze pomocípostřikem a pouze stojatou vodou.
 5. Na konci všech postupů je krabice pokryta fólií, která je denně otevřena pro ventilaci.

Osvětlení a umístění

Přestože pelargonia obvykle preferují dobře osvětlená místa, ) Viva patří k odrůdě, která upřednostňuje částečný stín .K tomu je lepší položit květináč s květinou na západní nebo východní stranu místnosti.

Je důležité zajistit, aby se půda sama nepřehřála.Jakmile přijdou teplé dny, je lepší vytáhnout rostlinu na čerstvý vzduch.

Jak se starat?

 • Zalévání. Není nutné zvlhčit půdu pro pelargonium se zvláštní frekvencí.Stačí jen zajistit, aby kořenový systém nevyschl.Nezapomeňte na drenážní vrstvu, která chrání rostlinu před stagnací vody, můžete také udělat díry na dně hrnce, aby přebytečná voda odcházela ještě rychleji.

  Nejlepší cestou k vodě je zvlhčování odkapávací miskou.Oddenky tak dostanou potřebné množství vlhkosti.Zkušení pěstitelé květin doporučují zcela opustit zavlažování shora, stejně jako postřik listů samotnými.

 • Teplota. Nejoptimálnější teplota pro Viva pelargonium jsou ukazatele 20-25 stupňů nad nulou.Bude skvělé, pokud můžete za teplého počasí přivést rostlinu na čerstvý vzduch.Je nutné sledovat stav rostliny v zimě, zejména pokud je blízko okna.Je lepší ji odstranit z parapetu,protože blízkost studených brýlí může omrznout celý povrch květu.
 • Vlhkost. Pokud chcete pěstovat zdravou a hojně kvetoucí rostlinu, ujistěte se, že vlhkost vzduchu je na průměrné úrovni - měla by být přibližně 60–65%.Nezapomeňte na neustálé větrání místnosti, které chrání květ před vývojem chorob a škůdců.Není nutné stříkat Viva pelargonium.To by mělo být provedeno pouze během hodin velmi spalujícího slunce a v případě, že v místnosti je velmi suchý vzduch.
 • Uvolnění substrátu. Tento postup je nezbytný pro normální kultivaci Viva pelargonium.Takové manipulace pomáhají půdě stát se prodyšnější a přebytečná voda v takové půdě bude mnohem snazší.
 • Krmení. Rostlina je třeba hnojit v období aktivní vegetace - od začátku jara do poloviny podzimu.Nejlepší je koupit hotové komplexy ve specializovaných prodejnách.Ujistěte se, že hnojivo obsahuje stejná množství dusíku, draslíku a fosforu.Jinak převažuje kvetení nebo nárůst zelené hmoty.Režim krmení je dvakrát měsíčně.V zimě rostlina vůbec nehnojí.
 • Zimní péče. To neznamená, že se velmi liší od obvyklých.Existují však určité nuance.Květináč s květinou musí být upraven na tmavším místě, teplota by měla být snížena na +15 stupňů.Při této teplotě a mírném zalévání rostlin nemusíspadnout do zimního období.Hydratujte půdu mnohem méně často - stačí to jednou za dva týdny.

Nemoci a škůdci

K tomuto procesu obvykle dochází v důsledku nesprávné péče. Nejčastěji na Viva pelargonium lze pozorovat taková onemocnění:

 • Puccinia houba. Liší se v červené pigmentaci na kterékoli části rostliny.Jakmile je spousta míst, postižené části zmizí a celá rostlina začne vysychat.Fungicidy pomáhají v boji s touto chorobou.
 • The Black Leg. Na základně výhonku můžete rozpoznat charakteristické černění, jehož příčinou je plísňová infekce.Léčí se také fungicidy, resuscitace by měla být zahájena co nejdříve, aby se nemoc dále nerozšiřovala podél rostliny.
 • Gray Rot. Toto onemocnění lze rozpoznat charakteristickým plakem.Důvodem je chladný a vlhký vzduch.Zpracovává se změnou podmínek pěstování - zajišťuje dobré větrání a zvyšuje teplotu vzduchu.
 • Nematode. Podobné trápení ovlivňuje kořenový systém a způsobuje odumření celé rostliny.Neexistují žádné způsoby, jak léčit takovou chorobu, takže pokud najdete nematodu s pelargoniem, budete se muset rozloučit.
 • Otok listů. Na listech se jeví jako malé výrůstky.Vyvíjí se kvůli nedostatečnému osvětlení a přílišné vlhkosti půdy.Chcete-li se zbavit otoky, je vhodné změnit půdu nebojen to dobře osušte.Drenážní vrstva je lepší vložit novou.

Viva Pelargonium mohou být napadeni následujícími parazity:

 1. Mšice.
 2. Housenky.
 3. Whitefly.
 4. Termiti.

Můžete se zbavit škůdců užíváním drog, které se staly nejúčinnějšími.

Budeme je nazývat:

 • Maraton;
 • aspirin;
 • Monterey;
 • Messenger.

Vlastnosti reprodukce

Nejvhodnějším způsobem reprodukce v domácnosti jsou řízky. Stonek lze získat z existující dospělé rostliny(za tímto účelem vyhodíme mladou výhonek), nebo ji lze zakoupit v květinářství.Obvykle se střílí výsadba brzy na jaře nebo v polovině podzimu.

Nápověda! Po výsadbě nesmí být mladá rostlina zaplavena, protože může zemřít.

Péče o vysazené řízky je stejná jako u dospělých rostlin. Před výsadbou můžete proces navíc ošetřit stimulátorem růstu.

Jaké další zajímavé odrůdy a druhy mají pelargonium?Přečtěte si o Royal, Silk, Angel, Terry, Rosebud, Scented, Pak, zonální, rokoko.

Viva Pelargonium je úžasná rostlina, která je schopna překvapit svou dekorativností i při nejmenším úsilí pěstitele.Ale pokud pěstitel vynaloží maximum času a úsilí, rostlina vás nenechá čekat na vděčnost.