Funkce domácí péče o rostlinu "Kyselina trojúhelníková" (Oxalis)

„Kyselina trojúhelníková“ (Oxalis) je původní rostlina s fialovými listy a růžovými květy o výšce nejvýše 25 cm.

Charakteristickou vlastností kyseliny je vysoká citlivost letáků na mechanické namáhání, nasvětlo a denní doba.

To se projevuje ve formě skládacího a spouštěcího listoví.

Obecný popis rostliny

Oxalis má plazivý oddenek. Tmavě fialové listy tvoří třílisté sloučeniny.Jejich tvar je podobný trojúhelníkům.

Stonky jsou tenké a dlouhé.Květy tvoří květenství-deštníky klidných světlých odstínů.Dovezeno „kyselé“ z Brazílie a jižní Evropy.Rostlina se nazývá kyselá kyselina kvůli kyselé chuti listů.

Foto

Na fotografii je květina „Triangular Sour“, s náležitou péčí doma:

Domácí péče

Akce po koupi

Oxalis absolutně nemá rád přímé sluneční světlo - listy rychle rychle popálí, takže je lepší zastínit rostlinu v létě.Severní okna kyselosti nejsou vhodná, protože listy jsou malé a stonky jsou příliš dlouhé.

Prořezávání a zalévání

V zásadě Triangular Oxalis nevyžaduje prořezávání.Bush je šťastný po dlouhou dobujeho nádhera.

Zalévání Oxalis vyžaduje hojnost.Je důležité zajistit, aby v hrnci nedocházelo ke stagnaci vody.Na podzim je snížena intenzita zavlažování.

V zimě zřídka napojena, ale půda by neměla vyschnout.Rostlina, která je ve spícím období, nemůže být napojena, ale jakmile se objeví mladé výhonky, je nutné ji vysadit do čerstvé půdy a začít zalévat.

Přistání doma a na zahradě

Přistání kyselé kyseliny vyžaduje lehkou půdu sestávající ze stejných podílů písku a rašeliny a listnaté půdy, jejíž objem by měl být větší než vdova.

Doma

Pokud je keř obsažen uvnitř, doporučuje se v létě stříkat vzduch vedle rostliny.Na podzim a v zimě není potřeba navlhčit další vzduch.

V létě lze kyselé kyseliny hnojit dvakrát týdně komplexními minerálními doplňky v nízkých koncentracích.Před zákrokem je nejlepší uvolnit půdu.

Na zahradě

Pozor! Rostlina na volném prostranství se pěstuje pouze jednou ročně.

Trojúhelníkový oxid je ozdobou jakékoli zahrady díky tmavým trojúhelníkovým listům a květům podobným zvonkům.

Přesazení a rozmnožování

Na konci období klidu by mělo být pouzdro opětovně vysazeno, ujistěte se, že používáte drenážní systém.

Tento postup se provádí každý rok.

Oxalis se pěstuje pomocí řízků, hlíz, cibulí a listů.

Pro rozmnožování se odřezky řeže z hlavní rostliny azasadil do písku, pokrytý skleněnou průhlednou nádobou.

Půdu je nutné pravidelně navlhčit.

Při rozmnožování listemse z keře vybere zralý zdravý list a oškubá se.Nůžky v tomto případě nelze použít, protože s největší pravděpodobností list nedává kořeny.List se umístí do nádoby s vodou a po objevení kořenů se vysadí do květináče.

Při množení cibulkamijsou vybrány hlízy vytvořené kolem hlavní.Měly by být vysazeny do obyčejných květináčů po několika kusech, pokrytých půdou 1 cm. Po dvou letech roste dospělý keř.

Při množení semenyje důležité vědět, že pouze trojúhelníkový oxid pěstovaný na otevřeném prostranství produkuje semeno.Jsou malé a neměly by být pokryty půdou.Půda je pouze postřikována, protože zalévání může zničit semena.

Teplota

Nejoptimálnější teplotou pro Oxalis je mírná teplota asi 20 stupňů.Při vyšších teplotách nekvete.Při nižších teplotách Bush odhazuje listí a přechází do klidového stavu.Během takového období je lepší umístit banku do chladné místnosti.

Osvětlení

Ve stínované oblasti se „trojúhelníkový oxid“ vyvíjí celkem dobře , ale rozptýlené sluneční světlo by mělo dopadat do místnosti, kde roste keř, takžejako při nedostatku slunce, listí ztratí svou originalitu.

Přínos a újma

Existuje přesvědčení, že trojúhelníkový Oxalis (Oxalis) přináší do domu štěstí a štěstí. To jeproto se tato rostlina někdy nazývá „jetel štěstí“.V Evropě je obvyklé dávat hrnce s Oksalisem před Novým rokem s velkým štěstí v příštím roce.

Nemoci a škůdci

Když se objeví škůdci, jako jsou hmyz z meruňky, mealy a pavoukovití, je keř ošetřen insekticidy.

Pokud štít napadl kysele , je lepší použít takové mechanické metody, jako je setření rostlin hadříkem mýdlem nebo alkoholem.

Pokud je exponována molice , měla by být před ošetřením insekticidy omyta studenou sprchou.Zpracování se speciálními roztoky se provádí v souladu s pokyny připojenými k léku.Whitefly obvykle infikuje rostlinu, pokud je půdní vlhkost a pokojová teplota příliš vysoká.

Mšice mohou také infikovat tuto rostlinu. K odpuzení tohoto škůdce lze do okolí zasadit měsíčky, jejichž vůně netoleruje mšice.

Oxalis prakticky není náchylný k nemocem.

Důležité! Nesprávné zalévání může mít za následek šedou hnilobu nebo kořenovou hnilobu.Pro společnost Kislitsa je lepší než přeplnění přednost před nedostatečným plněním.
Připravili jsme pro vás také články s obecným popisem a doporučeními pro pěstování a péči doma o dva z četných typů kyselých kyselin: dlouhodobé a mrazuvzdorné „Obyčejná kyselá“ ] a populární v indoor floriculture - „Sour Violet“.

"Trojúhelníková kyselina" - rostlina, která nevyžaduje zvláštní pozornost a péči.Roste dobře v různých podmínkách.Ale přesto, aby listy vypadaly atraktivní, neztrácely svůj tmavě purpurový odstín a květy se nezmenšovaly a nerozpadaly se, je lepší vytvořit pro tuto krásnou rostlinu příznivé mikroklima.A pak „jetel štěstí“ potěší domácnost a přinese štěstí a úspěch.