Funkce nalezení orchidejí v uzavřeném systému a postupné pokyny pro pěstování květin tímto způsobem

Systém vnitřní výsadby orchidejí byl vynalezen nedávno a všichni pěstitelé květin byli okamžitě rozděleni do dvou táborů - ti, kteří měli rádi systém a naopak, jeho divokí odpůrci.Je obvyklé pěstovat květinu v květináči, který má drenážní otvory pro odtok vody a větrání.Hlavním rysem uzavřeného systému je výsadba orchideje v nádobě bez děr.Voda proudí na dno.

Co je to?

Protože voda je vždy na dně nádoby, kořeny rostliny vždy sáhnou po vlhkosti, tj. Dolů.Kořenový systém se vyvíjí dobře, ucpané kořeny se probudí, a to zase přispívá k rychlému vývoji a růstu listů, stopek.Riziko, že horní část kořenů vyschne, je minimalizováno, protože vlhkost v hrnci je vysoká.Voda nedovolí odpařit vrstvu mechu, která je položena nahoře.

Klady a zápory

Klady:

 • Čas je značně ušetřen.Orchideje nebudou vyžadovat velkou pozornost a péče o to bude snadná, jediná věc, kterou potřebujete, je přidat vodu jednou za měsíc.
 • Polosuchou květinu můžete okamžitě oživit.V prodeji jsou často orchideje s již shnilými kořeny, bez listoví amnoho lidí si myslí, že taková rostlina je beznadějná, ale není.Poté, co byl vysazen v uzavřeném systému, ožívá se, kořeny se obnovují a postupem času začne kvetat orchidej.
 • Svěží listy a bohaté kvetení.
 • Pokud je klima suché, je tento způsob pěstování ideální.
 • Kořeny jsou chráněny před hnilobou.Mech položený v květináči má silné dezinfekční a antibakteriální vlastnosti.

Nevýhody:

 • Může dojít k rozkladu bodu růstu nebo kořenů.
 • Často se v substrátu vyskytuje hmyz.
 • Objeví se plíseň.
 • Příliš suché rostliny nelze převést na uzavřený systém.
 • Nepoužívat ve vlhkém podnebí.
 • Klíčení zelených řas na stěnách kontejneru je možné.

Doporučujeme sledovat video o výhodách a nevýhodách uzavřeného systému pěstování orchidejí:

Jak dlouho mohou růst?

Květinářství, kteří dodržují tradiční metody pěstování , tvrdí, že uzavřenou metodu lze použít dočasně.Přívrženci tohoto systému však tvrdí opak.Pokud budete dodržovat všechna pravidla a řádně se starat, orchidej si zachová své zdraví a bude žít mnoho let.

Postupné pokyny pro přistání

Výběr kontejneru

Skleněný kontejner je nejlepší.Je stabilnější než plast a vypadá esteticky příjemněji.

Sklo nemá porézní strukturu, což zabrání růstu oddenků. Tvar hrnce může získat kdokoli jiný než kulatý, protože kdytransplantaci nelze opatrně vytáhnout bez poškození orchideje.Děti mohou být vysazeny do brýlí, brýlí, do všeho, co přijde do ruky.A dospělé rostliny budou potřebovat velkou kapacitu: vícelitrové vázy nebo malá akvária.

Důležité! Plavidlo by mělo být průhledné, protože je snazší sledovat hladinu vody a sledovat, co se uvnitř děje.

Příprava substrátu

V obsahuje půda určená k výsadbě uzavřeným způsobem více než jednu složku.Je nemožné vzájemně se mísit,pokládání nastává vrstva po vrstvě:

 • expandovaná hlína;
 • sphagnum;
 • kůra nebo substrát pro orchideje;
 • uhlí.

Všechny komponenty lze zakoupit v květinářstvích a kůra a mech mohou být shromažďovány nezávisle v lese, pokud je to možné.Aby se tato forma netvořila a vlhký vzduch se cítil volný, je zapotřebí velká kůra.Sphagnum mech bude potřebovat žít, který má malé zelené větve, po uplynutí času mech poroste.

Zásoby

Veškerý obsah se nalije přímo z obalů do nádob, zatímco nic se nevarí ani dezinfikuje.Jediná věc, kterou je třeba udělat, je důkladně omýt hrnec pro výsadbu, před dezinfekcí čepele, která odstraní shnilé a mrtvé kořeny, pokud existují.

Umístění květin

 1. Expandovaná hlína je položena na dno o tloušťce 3-5 cm.
 2. Dále vrstva mechu, šířka asi 1 - 2 centimetry.
 3. Třetí vrstvou je kůra smíchaná s uhlí.
 4. Nynínarovnejte kořeny květin a vložte do nádoby.Krk by neměl proniknout hluboko do nádrže, její místo na povrchu.
 5. Hrnec je naplněn kůrou až na vrchol, takže orchidej sedí pevně a nezavazuje ze strany na stranu.
 6. Moss je položen nahoře.Pomáhá chránit vlhkost.
 7. Poté je vše naplněno vodou a po 30 minutách se sloučí, ale ne úplně.Spodní vrstva expandovaného jílu by měla být pokryta tekutinou.
 8. Tím je dokončen postup přistání.Zůstane pouze umístit květinu na vhodné místo, kde bude optimální teplota a osvětlení.

Doporučujeme sledovat video o výsadbě orchidejí v uzavřeném systému:

Potíže a problémy

 • Příliš velké a hlubokéloď je nejznámějším problémem mezi zahradníky.Květina v takové nádobě vyschne, protože kořenový systém je daleko od vody.Závěr - neberte si hrnce pro růst.
 • Další obtěžování je plíseň.Samo zmizí, stane se, když se rostlina přizpůsobí a začne aktivně růst.
 • Midge miluje mokrou půdu.Je nutné zjistit rozmanitost hmyzu, stupeň jejich nebezpečí a zvolit vhodný způsob boje.
Orchidej lze pěstovat od dětí a ze semen, včetně zakoupených v Číně, roste také květina v baňce a hydroponickou metodou.O tom všem a jak si vybrat Thajská orchidej, jak pěstovat květinu z Vietnamu, čtěte na našich webových stránkách.

Přizpůsobení

Období přizpůsobení přímo závisístupeň dopadu na kořenový systém.S radikální procedurou, prořezáváním hodně mrtvých kořenů, to může být zpožděno.Musíme se držet několika tipů, aby se to nestalo: transplantace se provádí pouze v okamžiku aktivního růstu, okamžitě se nepodává žádné krmení.

Po adaptaci květina někdy vyschne listy nebo vyhodí květiny a v tom není nic neobvyklého - standardní reakce na nové podmínky, jejich přijetí.

Péče

 1. Krmení. Hnojiva se používají poté, co rostlina začala růst a zakořenila.Když je v takovém systému, orchidej nevyžaduje velké množství obvazů.10krát méně, než je uvedeno na obalu.
 2. Zalévání. Není třeba stříkat a zalévat.Pokud je na stěnách nádoby vidět kondenzace, květina nepotřebuje další vlhkost.Zalévání je následující: voda se nalije do proudu, dokud není pokryta celá vrstva expandovaného jílu.Tato hladina kapaliny je vždy udržována.

Bez ohledu na to, jaká bude výsadba, tradiční nebo v uzavřeném systému, je hlavní věcí dodržovat všechna pravidla a doporučení pro přesazení, jakož i dodržovat optimální podmínky pro orchidej.

Užitečné video

Doporučujeme sledovat video o obsahu orchidejí v uzavřeném systému: