Funkce péče a pěstování dětských semen granátového jablka

Granátové jablko - listnatý keř, patří do čelediDerbennikovyh .Nazývá se také -punské nebo kartáginské jablko .Vlasti jsou považovány za země Středomoří a Asie.

Dětský granát milovali pěstitelé květin z důvodu své kompaktnosti, nenáročnosti, krásy a jedinečných vlastností.

Její plody jsou jedlé.Mohou být konzumovány čerstvé, vařené v omáčkách nebo přidávané při vaření masa a ryb.

]

Obecný popis rostliny

Vnitřní dětský granát roste40-90cm na výšku.Má malé světle zelené úzké listy, asi 3 cm. Jsou umístěny naproti.

Povrch desky je lesklý.Na podzim dochází ke žloutnutí listů, takže se rostlina připravuje na zimování.

V zimě může listí zcela klesnout.Nedělejte si starosti, protože na jaře kvetou na větvích mladé listy.

Dětské granáty také reagují na stresové situace tím, že upustí od listí.Proto musí vytvořitnejpohodlnějšípodmínky.

Keř začíná kvést v prvním roce života.Doba květu je od května do září.Květy jsou velké, o průměru4 cm , jasně červené barvy.

Mohou být jednoduché nebo 5-7 v partě.Jedna květina žije2-3dní, po které mizí.Mostkvětenství nenese ovoce.Na sto květin se mohou tvořit 3-4 plody.

POMOC! Pro prodloužení doby květu se doporučuje částečně odstranit plody, na keřech nesmí být více než 2-3 kusy.Jednou za 3-4 roky můžete nechat veškeré ovoce.

Ovoce roste malé - přibližně5-7cm. Zbarvení může být od oranžové do sytě červené.Plody jsou jedlé, ale zřídka se jedí.V listopadu dozrávají.

Vizuálně viz dětský pokojový granát na níže uvedené fotografii:

Domácí péče

Péče o dětský vnitřní granát je snadná.Je to docela nenáročné, navíc rychle roste.

Péče po zakoupení

Pokojový granát po zakoupení je třeba přizpůsobit novým podmínkám.

Abychom si na něj mohli co nejdříve zvyknout, je nutné zajistit pohodlné podmínky.

Nejprve je vybráno místo pro neustálý růst.Mělo by býtdobře osvětlené .

Nedostatek světla negativně ovlivňuje celkový stav.

Dalším předpokladem je dodržování teplotního režimu, ostré změny nelze povolit.

Adaptační období může trvat1-3týdnů.Po jeho dokončení můžete granátové jablko transplantovat do nové nádoby s připravenou půdou.

Ořezávání

Ořezávání se nejlépe provádí v únoru před otevřením pupenů.Je třeba odstranit malé mladé větvičky, řezající pod šikmým úhlem.Díky ořezávánívětve stimulovaly větvení.

Při ořezávání je třeba dbát zvýšené opatrnosti.Větve dětského granátu se vyznačujíkřehkostí , je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození nezbytných výhonků.

Zalévání

Zima je během zimy minimalizována zalévání.Dostatekjednou měsíčně .Na začátku jara musíte postupně zvyšovat množství vody.Horní vrstva by měla být mírně navlhčena.

V letních měsících by měla být půda pravidelně navlhčena.Je nutné sledovat stav země v hrnci.Zamokření nebo vysušení nepříznivě ovlivní stav keře.Při stresu může ztratit pupeny a listy.

Po odkvětu potřebuje rostlinahojné zalévání .Protože proces kvetení a zrání plodů vyžaduje z rostliny hodně energie, je třeba ji krmit.

V letních měsících je velmi důležité stříkat listí.Voda pro tento účel by měla mít pokojovou teplotu a musí být ponechána stát.

Přistání

Na jaře je nutné zasadit pokojové granátové jablko.

Doma

Pro správný vývoj je třeba vysadit dětské granáty do dříve připravené půdy.K tomu v poměru 2: 1: 1: 1 smíšené:

  • trávníková půda;
  • listová půda;
  • písek;
  • humus (rašelina);

Na dno nádoby položte drenážní vrstvu skládající se zexpandovaného jílu nebo štěpků z červených cihel .

Na zahradě

V letním období lze na zahradě vysadit vnitřní granátové jablko.Půda před výsadbou musí být připravena.Měl by být volný sdobrou propustností pro vodu .K tomu se do zahradní půdy mísí písek, jemné piliny a rašelina.

Transplantace

Mladá rostlina podléhá každoroční jarní transplantaci.Po dosažení věku tří let může být tento postup proveden jednou za2-3let.Při přesazování by měl být nový hrnec odebrán s průměrem3–4 cm větším nežpředchozího.

Pěstování ze semen

Zvažte, jak správně pěstovat granátové jablko z dětských pokojů ze semen.
Osivo k výsadbě by se mělo přednostně nakupovat v obchodě nebo od důvěryhodného dodavatele.Pokud jsou semena vysoce kvalitní, objeví se první květiny v roce výsadby a ovoce - v2 roky .

Můžete zkusit pěstovat keř ze semen plodu.Pravděpodobnost sazenic je však velmi malá.Semena zůstávají životaschopná až 6 měsíců.Semena se vysévají v dubnu do sazenic do hloubky 0,5 cm.

Semena si klíčí až po dobu 6 měsíců.Semena se vysévají v dubnu v sazenicích do hloubky0,5 cm .

Pro výsadbu semen se písek a rašelina mísí ve stejných poměrech.Obal na sazenice zakryjte fólií a nechte jej v místnosti s teplotou25–27stupňů.Pravidelně musí být fólie zvedána pro větrání a zalévání.

Po 10–14 dnech se objeví první výhonky.Po vytvoření 3-4 listů se sazenice ponoří do jednotlivých květináčů.

Rozmnožování

Účinným způsobem rozmnožování jsouřízky .V létě se rozřezá lignifikovaná větvička s 5-6 pupeny a umístí se do nádoby svodou nebo mokrým pískem, dokud se neobjeví kořeny.

V půdě můžete okamžitě zasadit pod úhlem do hloubky 3 cm. Zasazený stonek se zakryje skleněnou nádobou, aby se udržela potřebná vlhkost.Po2 měsícíchjsou zakořeněné řízky transplantovány do trvalých květináčů.

Teplota

V létě se považuje za příznivou teplotu20-24 stupňů .Při vyšší teplotě se rostlina pravidelně stříká.Na podzim musíte snížit teplotu na 16-19 stupňů.Od listopadu do února je rostlina v režimu hibernace.Po tuto dobu musí být teplotní režim sledován v rozmezí 10–12 stupňů.

POMOC! Vnitřní granát trpí poklesem teploty -5 stupňů.

Osvětlení

Granátové jablko -fotofilníkeř.Můžete umístit na východní, jižní nebo západní okna.V létě je vhodné připravit na balkon nebo lodžii květináči.Hlavní věck ochraně před přímýmslunečním světlem.

Výhody a poškození

Všechny části granátového jablka od kořenů po ovoce obsahují užitečné látky a jsou považovány za uzdravení.

Granátové jablko je bohaté na organické kyseliny, proteiny, tuky a uhlovodíky.Má také velké množství vitamínů a minerálů, tříslovin a alkaloidů.

Šťáva z granátového jablka má regenerační účinek na tělo.Je také choleretický, protizánětlivý a antipyretický.

Šťáva se používá ke zlepšení chuti k jídlu, doplnění vitamínů a omlazeníorganismus.

Je zakázáno používatu lidí s žaludečními vředy, pankreatitidou a gastritidou.Nedoporučuje se také pro děti do 2 let a těhotné ženy.

Nemoci a škůdci

Nadměrná vlhkost může vést k rozpadu kořenů a nedostatek může vést k vysušení a pádu listů.Rostlina může být také ovlivněnastrupovitostí nebo roztočem .Můžete se jich zbavit mýdlovým roztokem s malým přídavkem alkoholu.S hlubokou porážkou můžete ušetřit pouze pomocí chemikálií.

Pro všechny milovníky neobvyklých rostlin v domácnosti doporučujeme seznámit se s odrůdou Kartágo a dalšími druhy granátového jablka.

Dětský granát se s náležitou péčí stane nejen dekorací doma, ale také léčitelkou.Existuje mnoho lidových receptů, jak se zbavit různých nemocí.Ale nejlepší je, že na vašem parapetu můžete pěstovat jedlé ovoce.