Funkce péče a pěstování popínavých rostlin - „Arenda Saxifraga“

Arenda Saxifraga je stálezelená rostlina, kterou zahradníci používají v alpských skluzavkách atd.

Tato květina je nenáročná, může růst, až se vytvoří podmínky.Jeho rozety tvoří krásné koberce na velkých plochách, které si po dlouhou dobu zachovávají estetický vzhled.

Může žít v prasklinách, mezi kameny, „Saxifrage“ také dostalo takové jméno.

)

Obecný popis

Arends roste na kamenné půdě na severní polokouli. Odkazuje na rodinu mechorostů.Rostlina je rozeta s listovými větvemi dlouhými 10 až 25 cm s letáky různých tvarů, stejně jako vysoké pedikely s květinami o průměru asi 1 cm v barvách bílé, žluté, červené a fialové.Může to být jediný květ nebo květenství.Skládají se ze stonku, pěti okvětních lístků a tyčinek.

Arenda Flowering trvá 30 dní , v závislosti na odrůdě může začít od května do srpna.Květina je opylována hmyzem.Ovoce je krabice obsahující mnoho malých semen.

Mezi další druhy saxifrage patří saxifrage room a Thigh.

Foto

Fotografie ukazuje révu „Saxifraga Arends“ s náležitou péčí doma:

Domácí péčepodmínky

Akce po zakoupení

Po zakoupení si můžete vybrat hotový zakořeněný odbyt.Po přivedení květináče do květináču je nutné jej umístit do částečného stínu.

Transplantaci rostlin lze provést po 7 dnech, nikoli překládkou, ale očištěním kořenů staré půdy.Transplantace - prevence proti škůdcům v půdě.Nezapomeňte na dno hrnce nalít expandovanou hlínu, která ochrání květ před stagnací vlhkosti.

Pozor! Kromě parapetu může být rostlina umístěna také v zavěšeném hrnci.

Ořezávání

Není třeba ořezávat. Péče o rostliny může být omezena na odstranění sušených listů.Děje se to nůžkami na samém spodku květinové výhonky.

Zalévání

Zalévání rostlin by mělo být prováděno sušením vrchní vrstvy v květináči do hloubky 2-3 cm.

V létě můžete zalévat jednou za dva dny.

V zimě je nutné vytvořit podmínky, za nichž je půda navlhčena jednou za 8-10 dní.

Při zavlažování se vyhněte stagnaci vody v květináči.

Pokud není půda rostliny dostatečně navlhčena, objeví se hnědé skvrny a květy se stanou malými.

Během horkého období a během topného období musí být podmínky pro květ udržovány postřikem.

Výsadba a půda

Rostlina preferuje lehké nebo písčité půdy. Výsadba v zahradě může začít na začátku června, kdy již byla půda zahřátá.Nejlepší místo pro květinu jsou svahy nebo štěrbiny kamenů.Vzdálenost mezi„Saxifrages“ může být nejméně 10 cm.

Když pěstujete květinu doma, můžete si koupit jednoduchou univerzální půdu nebo smíchat půdu - za tímto účelem vezměte alespoň jednu travnatou půdu a hrubý písek a 2 podíly rašeliny nebo humusu.

Nápověda! Arends Saxifrages jsou užitečné pro přítomnost vápence v půdě.

Transplantace

Transplantace by měla být prováděna zřídka , když roste Saxifrage, když se zmenší prostor v květináči.

Je třeba zvolit mělké hrnce, protože kořeny rostliny jsou povrchní.Na dno se nalije rozšířený jíl.Do jedné nádoby můžete vložit více než dva vývody.

Pěstování ze semen

Duben může být vhodný pro pěstování rostlin ze semen.

Semena zakoupená v obchodě se umístí na vlhkou půdu (není třeba kopat hluboko) a čistí se čtrnáct dní na chladném místě (lze je chlazit).

Poté musí být plavidlo umístěno na slunné okno a pokryto fólií.Je nutné zajistit, aby byl neustále 17 až 20 stupňů.

Pokud byly splněny podmínky a proces klíčení, mohou se první saxifary objevit za týden.Výběr lze provést po objevení druhého listu na stonku.

Nejlepší je umisťovat sazenice do plochých květináčů, které ponechávají mezi rostlinami 7-10 cm. Slunce je kontraindikováno pro mladé odbytiště.

Důležité! Jsou-li splněny všechny podmínky a semena neklíčila po 2-3 týdnech skleníkového režimu, měla by být považována za nevhodná pro pěstování.

Rozmnožování

Arends Saxifrages lze pěstovat pomocí rozet nebo řízků.

Při množení růžicemimusíte vedle hlavního hrnce dát další, bez rostliny, ale naplněné zeminou.

Z této hlavní květiny se odebere pár knírů, ale rozety na nich jsou uprostřed.Po zakořenění jsou oříznuty a Saxifrage roste nezávisle.

Propagace řízkyby se měla provádět po květu rostliny.Za tímto účelem je polštář výpusti rozdělen na části o délce 1 až 2 cm a je vysazen do půdy v květináči.

Obal by měl být umístěn ve stínu a pokrytý čirým sklem nebo fólií.Důkazem zakořenění může být vytvoření nových vedlejších výstupů.Poté lze rostliny vysadit v květináčích.

Teplota

Dobře toleruje 20–25 stupňů.

Když ji zvýšíte, musíte větrání místnosti zajistit cirkulaci vzduchu kolem hrnce s rostlinou.

Jinak, pokud si to přeje, může zahynout.

„Arenda Saxifraga“ je rostlina odolná vůči zimním podmínkám , která by se v této době měla udržovat při 10–15 stupních.

V zimě květina nevyžaduje úkryt.

Osvětlení

Rostlina miluje částečný stín, ale roste také na slunci, vydrží i přímé paprsky.Je třeba vzít v úvahu pouze to, že při dlouhodobé expozici listy a květy růžice ztrácejí jas, vyblednou.

Pro ně je nemožné umožnit velké stmívání, může zemřít.Potřebaumístění hrnce vybrat východní a západní okna, můžete si vzít na balkon.

Výhody a poškození

„Saxifraga“ je v lidovém léčitelství oblíbený- má protizánětlivé a antiseptické účinky, lze jej použít jako lék na horečku nebonádory.

Listy rostliny obsahují velké množství látek - saponiny, organické kyseliny, flavonoidy, vitamíny a minerály, éterické oleje.

Dekorace a infuze ze sušených listů lze použít k zvracení, infekčním onemocněním, zánětům jater a orgánů močopohlavního systému.Květinová šťáva může pomoci zmírnit bolest při zánětu středního ucha.

Neexistují žádné škodlivé vlastnosti.

Saxifraga je víceletá rostlina, která miluje částečný stín a mírné zalévání.Jeho vývod vypadá ve vnitřních květináčích, ale může růst v hranicích a udržuje stojany jako design kompozic s kameny.Květina může být množena semeny, rozetami nebo řízky.Listy rostliny, čerstvé i sušené, se v medicíně používají proti mnoha chorobám.