Funkce péče o krásné wallot doma

Vallota je krásná - je to svátek ve světlé barvě u vás doma.Nenápadná cibulovitá rostlina s velkými květenstvími přitahující pozornost je připravena zakořenit i na malém parapetu.

Díky „vděčnosti za pozornost a řádné péči“ tato „dovolená“ rozveselí obyvatele vašeho domova.

Funkcepéče o domácnost

Domovem dekorativní květiny jeJihoafrická republika , ale krásný ruský byt je dokonale vhodný pro krásu.

Nyní v květinářství neexistuje jasná klasifikace názvu rodu, druhu této cibulovité rostliny.Otázka je spojena s variabilitou.

Někteří odborníci říkají: synonymem pro jméno „wallot“ je cirtanus.Názor ostatních - ten druhý patří zcela jinému druhu.Při akvizici zvažte synonymum jmen.

Mluvíme dnes o květině -Vallotaspeciosa je krásná. Nádherná cibulovitá rostlina, představitel rodiny Amaryllis, má dlouhé podélné listy, jasně - často fialové (možné odstíny) květiny, shromážděné květenství.

Pěstování

Vallota speciosa se snadno pěstuje, pokud dodržujete jednoduchá pravidla pro pěstování rostlin a květinářství.Nevyžaduje zvláštní podmínky.Existují problémy, podívejte se na důvod: květináč není vhodný, půda je slabáodpovídá potřebným parametrům, je narušen teplotní a světelný režim, doba odpočinku není.Odstranit příčinu, pak Vallota krásná děkuje s její krásou.

Výsadba

Výsadba se tradičně provádí pomocí žárovky.Tato část by měla zůstatotevřená jedna třetina .Správné přistání zabrání rozpadu.

Přesazování

S transplantací je obtížné bez zbytečné potřeby.Cibulovitá rostlina preferuje těsné kontejnery.Transplantace je přípustnákaždé dva až tři roky .

Někdy v létě je výhodnější otevřená výsadba.Ne všichni odborníci doporučují tento postup.Věc je pán.

Rozhodli jsme se transplantovat, starat se o cibuli.Lepší vytáhnout ozdobnou květinu do vzduchu a uzemnit ji hrncem.

Ořezávání

Vallota speciosa se daříbez oříznutí .Musíte oříznout listy ovlivněné teplem, aby dekorativní vzhled zůstal atraktivní.

Zalévání

Cibulovitá rostlina je těžko snášet hojné zalévání: cibule rychle hnije, květina odumře.Půda květináče by měla býtmírně vlhká .

V létě je povoleno sušení horní vrstvy.Je důležité zařídit sušení - malé, krátké, jinak krásná Wallota „usne“, listy spadnou.Suché období: únor - duben.

​​

Teplota

Pokojová teplota je s krásnou květinou Vallotu docela pohodlná.

Plus nebo mínus 24 stupňů - optimálníteplotní podmínky na jaře a v létě. Nad 25 stupňů je fatální .

Koncem podzimu přišla zima.Vybledlá cibulovitá rostlina je uložena v chladném klimatu: od 5 do 10 stupňů.Nechte ho odpočívat a získejte sílu pro nové kvetení.

Důležité! Vallota speciosa se bojí průvanu, náhlé změny teploty.Je kontraindikováno umístit ozdobnou květinu pod otevřená okna.Při zavádění rostliny na balkón dávejte pozor: možná fouká vítr.

Osvětlení

Pro cibulovité rostliny neexistují žádné velké požadavky na osvětlení.Vallota speciosa má dobrý pocit ze světelných zdrojů.Pozoruhodnépřenáší přímé sluneční světlo .Je pravda, že v letním vedru je nebezpečné být neustále pod agresivním sluncem.

Okna směřují ke slunné straně, přímé paprsky zasáhly mnoho hodin?Najděte pohodlnější místo, přesuňte květináči.

Je vhodnější umístit cibulovou rostlinu poblíž západních a východních oken bytu. Sever špatně sedí .Vallota krásná upřednostňuje slunce do tmy s chladem.

V létě si pečující hostitelka vytáhne ozdobnou květinu, aby „chodila“ na balkon.Krátké vzducho-solární procedury ji potěší.


Rozmnožování

Propagováno semeny Vallota speciosa, jejich dětmi, dělenými cibulkami.

  • Šíření semenyse používá zřídka, ačkoli tato metoda reprodukce je experimentálně zajímavá pro odborníky a amatérské zahrádkáře.Sazenice se objeví okamžitě szakořeněné.To zvyšuje přežití žárovky.
  • Rozdělením cibule:se dospělá cibule rozřeže na čtyři části, posype drceným uhlím a vysuší.Připraví se, vysadí se speciální půdní substrát.Vzhled nových žárovek vyžaduje teplotu přibližně 20 stupňů.Vallota rozkvetne o dva roky později.
  • Rozmnožování dětmi. Většina pěstitelů upřednostňuje rychlou a pohodlnou metodu.Na jaře jsou děti odděleny od mateřské žárovky.Vybrané exempláře, které mají „nohu“ spojenou s „matkou“, kořeny.Vysazeny v substrátu.Budou moci žít nezávisle.

Kvetení

Vzhled biologické struktury Vallota speciosase podobá lilii .Kvůli jeho podobnosti se často nazývá domácí lilie.Kvete po výsadbě rychle jen v těsném hrnci.Doba květu je léto.

Cibule vyvolává dlouhý stopku, objevuje se květenství deštníku několika květů - tři až osm.Světlé ohnivé květiny tvoří šest okvětních lístků a šest tyčinek, jednu pestík.Trvalka nebude moci potěšit, Vallota voní krásně příliš slabě.

Když zaschne, stáhněte z vybledlé šipky.

Nejcharakterističtější vzhled krásného květu walloty lze vidět na fotografii:

Video ukazuje, jak kvetewallota je doma nádherná:

Půda, půda (výběr hrnce)

Při výsadbě cibulovitá rostlina zajistí malou kapacitu.Přistání vyžadujevýběr /příprava speciálního půdního substrátu: trávník, humus, písek - poměr 1: 1.Vyžaduje se vyztuženádrenážní vrstva .Nalijte půdní substrát shora.

Hnojivo

Vallota speciosa se krmí pouze na jaře a v létě. Obvyklý vrchní obvaz , který čeká na cibulovou rostlinu, je vhodný.Směs obsahuje minerální, organické látky.

Snadné na nákup, které nabízí jakékoli specializované zahradnické oddělení /obchod.Přihlašujeme se podle pokynů.

Výhody a poškození

Po otevření dekorativní květiny je Vallota krásná, získáte spoustu radostných emocí, živou výzdobu interiéru.Obdivujte krásu pěstovanou vlastními rukama, radujte se, zvyšte svůj tón a náladu.Dekorativní květina diverzifikuje designové rozhodnutí interiéru obývacího pokoje.

Každý zástupce flóry potřebuje ochranu.Vallota the beautifulje chráněna přírodou .

Pamatujte! Vallota speciosaje jedovatá .Pokud děti žijí doma, dávejte pozor, abyste se nedotkli listů, květenství.Omezte přístup k domácím zvířatům.

Žárovky jsou obzvláště jedovaté, obsahují vysokou koncentraci jedu.Práce provádějte přísně pomocí rukavic.Důkladně si umyjte ruce a nástroje mýdlem a dokončete postup.

Nemoci a škůdci

Zřídka onemocní Vallota speciosa.Cibule hniloba, děti - výsledek častého zalévání.

Škůdci nemají o tuto cibulovitou rostlinu malý zájem.Toxicita šetří.Poškozená Vallotakrásná může zaútočit pavoukovým roztočem.Je snadné léčit, opláchnout listy proudem čtyřicet stupňů vody.

Proč jsou konce listů suché?

Důvodem vysoušení konců listů a výskytu skvrn jevysoká teplota vzduchu .Dejte "přestávku" od tepla.

Taková nádherná rostlina s pěkným jménem, ​​úžasným výhledem - Vallota speciosa.Trocha lásky, péče, znalost několika odstínů péče - domov bude naplněn květinami, zdobí interiér, způsobuje radost majitelů, obdiv hostů.