Funkce pěstování bílého spathiphyllum.Odrůdy "ženského štěstí" a jejich fotografie

Okrasné rostliny - hosté ze vzdálených zemí.Ať už je květina jakákoli - vlastnosti a preference.Někteří milují slunce, jiní milují stín.Některé jsou vodní mlýnky, jiné zřídka potřebují zalévat.

Květina potěší vzhled a osvěží atmosféru v bytě, pokud budou brány v úvahu návyky.Spathiphyllum bílá je oblíbeným pěstitelem květin.Zástupce rodiny Aronnikovů.Rostlina je trvalka.Nachází se v tropických lesích v Polynésii, Jižní Americe, Nové Guineji.

Jak zjistím?

Spathiphyllum nemá kmenové oválné listy se žilami, které tvoří bandaa rostou z půdy.Když kvetou spathiphyllum, objeví se ze země malé ucho na dlouhé noze, které se promění v jemnou bílou květinu připomínající plachtu.Botanici popisují 45 druhů spathiphyllum.

Populární odrůdy spathiphyllum, foto

Dále budou představeny populární odrůdy květiny „Ženská štěstí“ a fotografie.

hojně kvetoucí

Host z Kolumbie. Hlavním rysem je, že kvete po celý rok. Vydává mnoho pupenů.Stopky dosahují 20 cm. Přikrývka je bílá.Světle zelené listy jsou husté, ve středu je jasně viditelná žíla.List roste na 25 cm. Mladé letáky jsou jasnější, lehčídospělí.Pupeny jsou skryty v osách zdravých listů.

Helikonielista

Host z Brazílie.Listy jsou špičaté, podlouhlé, široké 35-50 cm a 20-25 cm.Tmavě zelená, zvlněná podél okrajů, stoupá na řapíky 75-90 cm. Květenství - nejprve bílá, poté ztmavne.Kryt je 2krát delší než klas.

Canniferous

Host z Venezuely v Thajsku. Hlavní rys je úzký a hustý list do 40 cm.Viditelná strana přehozu je bílá.Na zadní straně je nazelenalá.Květenství voní pěkně, ucho není drsné, ale hladké.

Lžíce ve tvaru

Host z Brazílie.Listy jsou podlouhlé, nasycené zelené, 30-40 cm, 15-20 cm široké.Lesklý, se zvlněným okrajem, roste na řapíku 50 - 70 cm. Přikrývka je oválná, dlouhá, konkávní.

Rozkošný

Host z tropické Ameriky.Listy jsou protáhlé, s nakreslenými špičkami.Řapíky jsou dlouhé, silné.Ucho je podobné vlajce se zeleno-bílou plachtou. Kvete hojně od dubna do června.

Wallis

Host z Kolumbie.Listy Wallis jsou podlouhlé, půvabné.Přikrývka je úzká, třikrát tak dlouhá jako klas, nejprve bílý, pak postupně zelený.

Picasso

Listy obsahují světle zelené, hnědé, tmavě zelené krémové odstíny v jedné rostlině.Odrůda Picasso vypadá barevně, i když nekvete.

Sensation

Roste na jeden a půl metru. Plachta má obrovské rozměry.

Péče

Květina je umístěna v květináčích nebo podlahových vázách.Bez ohledu na to, z jakého materiálu jsou kontejnery vyrobeny, hlavní věcí je velikost.Kořeny spathiphyllum milují žít v přeplněných podmínkách.V prostorném květináči nebo tubě bude rostlina bujná, ale nebude kvetoucí.Drenáž je umístěna dole, jsou nutné otvory v květináči.
 1. Spathiphyllum je rostlinka milující stín, , ale neměla by být umístěna v zadní části místnosti.Nedostatek slunce povede k oslabení listoví, zpomalení kvetení.Osaďte květinu na východních nebo západních oknech, prosklených lodžiích nebo na verandách.Pamatujte, že spalující paprsky slunce zničí rostlinu.
 2. Květina miluje teplo. Preferuje teplotu vzduchu nejméně + 18 stupňů, + 22-23 - pohodlnou, +30 - nebezpečnou.Bojíte se chladu a průvanů!Opatrně provětrejte místnost.
 3. Spathiphyllum zbožňuje vlhký vzduch. Pomáhají zde palety s mokrým pískem, expandovanou hlínou nebo mechem, postřik vodou při pokojové teplotě, která se usadila po dobu 10-12 hodin.
 4. Spathiphyllum se zavlažuje nepřetržitě. V létě každý den.Země potřebuje vlhký, ale ne mokrý - horní vrstva je vysušena.Nadměrná vlhkost vede k hnilobě kořenů.V chladném čase snižuji zalévání na 1krát týdně.Voda se používá bez nečistot nebo kalu.

Hnojení

Pro růst a kvetení spathifyla je málo zalévání a rostlina je napájena.Když rostlina roste, vytvořte minerální komplex hnojiv až 3krát za měsíc.Před květem - přípravky s draslíkem a fosforem.Někdy si vezměte čerstvý mullein, zředěný 1:15.Před a po vrchním oblékání je Země hojně prolita.Pokud rostlina kvetla v zimě, hnojte stejným způsobem, jen méně často.

Transplantace

Když kořeny rostliny naplní květináči, květ se přesadí. Jaro je ten pravý čas.Postup se provádí jednou za 2 až 3 roky.Transplantujte opatrně, abyste nepoškodili kořeny.Půda je volná, mírně kyselá.Je bezpečnější vzít připravenou půdu pro rostliny aroid.Pokud používáte humus, přidejte uhlí a drobky.Hrnec se bere o něco více než ten předchozí, aby nedošlo k zastavení kvetení.Země je prolita horkým nasyceným roztokem manganistanu draselného.

Pokud transplantace potřebuje dospělou rostlinu, která byla transplantována kusem půdy.V květináčích jsou vytvořeny drenážní otvory.Aby se zabránilo stagnaci vody, do dna se nalévá expandovaná hlína nebo jiná drenáž.Po přesídlení se rostliny zakoření ve skleníkových podmínkách.Za tímto účelem zakryjí květinu filmem, monitorují zalévání, větrají ji a pravidelně stříkají.

Reprodukce

Nápověda! Spathiphyllum množené dělením keře, řízků a semen.
 • Rozdělte keř na jaře během transplantace.V novém případě nechte nejméně tři letáky s ledvinami.Sazenice jsou umístěny v květináčích 12 - 15 cm.
 • Po řízcích se větve stonků: objevují se nové růstové body, na několika místech se objevují letáky.Řízky musí být zasazeny do vlhkého písku.Pokud je teplota a zalévání vhodné, rostliny se rychle zakoření.Poté se umístí do vhodné půdy azařídit skleník.
 • Zřídka se množí semeny květin.Chcete-li získat semena, opylujte květiny uměle.Čekají na vzhled zeleného hrachu, sklizeného a okamžitě zasetého, zakrytého filmem.Tím se zabrání vysychání z půdy.Pravidelně větrejte.

Co je nemocné a jak zacházet?

Spathiphyllum okamžitě reaguje na chyby hostitele.

 • Listy klesají a špičky vyschnou- není dostatek vlhkosti, vzduch je suchý.Osprchujte se, otřete navlhčeným hadříkem a pravidelně stříkejte.Ponořte hrnec do vody.Tvrdá voda zaschne konce listů, stejná reakce na přímé sluneční světlo.Bránit vodu nebo vařit, ale nedávejte na slunce.
 • Pokud se objeví hnědé skvrny- omezte krmení.
 • Zčernalé listy- nadměrná vlhkost nebo nedostatek dusíku.Méně vody.
 • Rostlina nekvete- podchlazení, nedostatečné zalévání, nedostatek minerálů, prostorný květináč.
 • Květina vadne a schne,pokud na něj napadli škůdci.
Důležité! Hlavními nepřáteli spathiphyllum jsou mšice, roztoči a hmyz.

Insekticidy pomáhají v boji proti nim. Řešení těchto léků zachází s rostlinou a půdou.K těmto účelům se také používá mýdlové řešení.Aby se zabránilo výskytu škůdců, pravidelně otřete listy houbou vodou.Tímto způsobem je půda pokryta filmem.

Spathiphyllum je jednou z nejpopulárnějších pokojových rostlin.Přečtěte si naše články o známkách Stříbro, Chopin, Domino, Sweet Chico, Alan, Sensation, Strauss a také o červených odrůdách.

Jak správně vybrat spathiphyllum?

Navenek se kala nebo zantedescia podobá naší květině.Její list je srdeční.Na šipce se objeví žluté, bílé a růžové květenství.Trubková přikrývka rozptýlí poslední pochybnosti.

Se spathiphyllum spřátelit.Rostlina oživí a ozdobí dům, vytvoří náladu, osvěží vzduch a naplní dům radostí.