Funkce přesazení exotické rostliny - Zamioculcas nebo "Dollar Tree"

Zamioculcas (lat. Zamioculcas)nebo palma dolaru označuje rod rostlin z čeledi Aroid.Jeho domovinou je tropická Afrika.

Zamiokulkas získal uznání mezi pěstiteli květin - profesionály a pěstiteli květin - amatéři za svůj exotický vzhled a ne rozmarný charakter.

Péče o tuto rostlinu je poměrně jednoduchá, o transplantaci nelze říci.

Jak transplantovat květinu doma?

Transplantace Zamiokulků je složitý a odpovědný proces.

Květina má silný kořenový systém, který lze snadno poškodit a zničit tak rostlinu.Existuje celá řada pravidel, která dodržují, jak můžete transplantační postup učinit bezbolestným a úspěšným.

Zamioculcas roste pomalu, nové listy se objevují asi 1-2krát za půl roku, a proto není nutná častá transplantace .

Rostlina musí být transplantována po zakoupení a později s růstem kořenů.

    • transplantace po zakoupení .Pokud rostlina šla do prodeje z domácí školky, okamžitá transplantacenení nutná , může květina snadno čekat měsíc nebo dva.Další věc je, pokud byl Zamiokulkas přivezen do květinářství ze zahraničí a všechny exotické rostliny dorazí dovnitřRusko ve speciálním substrátu, který netoleruje vodu, je nevhodné pro dlouhé „bydliště“ květu, proto je nutné vyměnit půdu a květináči .Je vhodné transplantovat 1-2 týdny po aklimatizaci rostliny.

      Po výsadbě nespěchejte s poléváním.Voda rostlin by měla být2-3 týdnypostřikem dobře chráněné vody.

DŮLEŽITÉ! Celý substrát musí být pečlivě odstraněn z kořenů květu.Je třeba dbát na to, aby nedošlo k poškození kořenů.
    • pravidelné transplantace .Mladá květina je obvykle transplantována ročně, dospělý - jednou za2-3 roky .Rostlina se opatrně vyjme z květináče, aby nedošlo k deformaci kořenů.Protože je jeho kořenový systém velmi citlivý, provádí se transplantace metodou „překládky“.
DŮLEŽITÉ! Začátečníci často ignorují metodu „překládky“ a snaží se zcela osvobodit kořeny rostliny ze staré Země.To vede k poškození kořenů a smrti květu!(Výjimkou je transplantace způsobená poškozením kořenů hnilobou).

Kořenový systém se umístí do nové nádoby se starou zemí a potom se posype čerstvou zeminou k okrajům hrnce.Kořeny do hrnce neponořujte úplně, hlízy by měly být trochu viditelné na povrchu.Zalévání by mělo být provedeno2 týdnypo transplantaci.

  • vynuceno. Zamioculcas nemá rád nadměrnou vlhkost.V opačném případě by kořeny mohly hnilobu.Listy květu se stávají letargickýmizžloutnout.Pokud nepřijmete nezbytná opatření, vaše zelené zvíře zemře.V takovém případě by měly být kořeny před vysazením očištěny od země a dejte pozor, abyste kořeny nepoškodili.

    Poté odstraňte části postižené hnilobou (budou tmavě hnědé).Před výsadbou do jiné nádoby opláchněte kořeny teplou vodou a dobře osušte.Poté můžete dát rostlinu do hrnce s půdou.Zalévání po výsadbě by mělo být provedeno nejdříve2-3 týdny .

Sezóna

Je lepší transplantacina jaře .Je vhodné počkat na nástup tepla, může to být konec března - začátek dubna.

Výjimkou z tohoto pravidla může být pouze transplantace rostliny po zakoupení (produkuje se 1–2 týdny po přizpůsobení květu bez ohledu na roční období) a rozkladu v důsledku nadměrného zalévání (v tomto případě je nutná neodkladná transplantace).

V zimě a na podzim se nedoporučuje opětovnou výsadbu květu .

Pro více informací o tom, jak správně zasadit Zemiokulky, viz zde.

Výběr květináče

Je vhodné zasadit zamioculky do měkkého plastového květináče.Když kořeny rostou, kapacita, ve které se nachází, se často deformuje, čímž se hlásí, že zelená domácnost potřebuje nové bydlení.Takový hrnec může být nakrájen pro extrakci rostliny bez zbytečného poškození.

Při výběru nové nádrže je třeba brát v úvahu objem kořenů, protože letecká část rostliny se nevyvíjí, dokud rostlina nevyplní celý prostor nádoby.

Proto by nové stanoviště rostliny mělo být o 73% 20více než předchozí.Nezapomeňte na drenážní díry, protože stagnace vlhkosti v půdě je pro zamioculky velmi škodlivá.

Také o Zamiokulkách jsou na našem webu takové zajímavé materiály:

Vytvoření směsi

Nejdříve je třeba na dno hrnce pokládat drenáž z jílu s vrstvou3-4 cm .

Půda by měla být volná, měkká.Za optimální se považuje následující směs: rašelina, trávník, písek, listový humus.

Připravenou půdu můžete použít pro sukulenty a kaktusy a přidat k ní trochu písku a humusu.Substrát by měl být lehký a měl by zabránit hromadění vlhkosti, aby nedošlo k poškození rostlin.

Správná a včasná transplantace vám umožní pěstovat zdravou rostlinu, která ozdobí každý interiér vašeho bytu.

Více informací o půdě pro Zamiokulky najdete zde.

Užitečné video

Užitečnější video najdete níže: