Funkce rostoucí červené papriky

Pepřový salát je přírodní zdroj minerálů a vitamínů.

Obsah vitamínů A, C a Pv něm je zvláště vysoký , a proto je tak užitečný.

Kromě toho se jedná o vzácný případ, kdy jsou zdravé i chutné.

Obecný popis rostliny

Zvažte hlavní vlastnosti červeného pepře „Bell“.

Co je to za pepř?

Tento pepř patří k velmi vzácným druhům -bobule pepře .Pocházíz Jižní Ameriky , kde díky svým kvalitám již dlouho získala popularitu.

Jedná se o vzácnou listnatou rostlinu, která je poměrně vysoká, s náležitou péčí, může dosáhnout až 200 cm. Hlavní rozdíl spočívá v pubertálních stoncích a listech a samozřejmě v původní formě samotných paprik,připomínajících malé zvonky ..

POMOC! Tento typ pepře je pozdě, s výtěžkem 1,5–2 kg na keř.Hmotnost ovoce je od 40 do 75 g. Méně často dosahuje až 100 g. I přes svou chuť se často používá jako okrasná rostlina.

Na základě chutijsou plody středně ostréna rozdíl od ostatních protějšků: Jalapeno, kajenský pepř nebo Chile.

Semena

Semena paprikydocela vzácné a nelze jej najít v maloobchodě.Můžete je získat od těch, kteří ji pěstují.

Foto

Můžete se seznámit s výskytem papriky na níže uvedené fotografii:

Kultivace doma

Popisujeme podrobnějijak pěstovat papriku.

Přistání

Tato odrůda nevyžaduje zvláštní podmínky. Pěstování tohoto typu pepře není obtížné.Určitá pravidla a opatrnost však stále stojí za to dodržovat.Obecná pravidla výsadby jako v případě obyčejné papriky.

Semena rostlin v nádobě, jejíž dno by mělo být propíchnuto. Výsev osiva se provádí v únoru. Od prvních výhonků do zrání uplyne přibližně 140 dnů.Půda pro takový pepř musí být naředěna 60-65% svého objemudřevným popelem .

Pro rychlý růst je nutné dodržovat teplotní režim 20–24 stupňů Celsia.Jsou-li sazenice zahuštěné, jsou po objevení prvních listů usazeny v samostatných květináčích.Za pěkných dnů mohou být sazenice vytvrzovány venku.

UPOZORNĚNÍ! Může být pro vás zajímavé dozvědět se o způsobech pěstování pepře indoor Spark, jakož i o tom, jak pěstovat hrášek v parapetu, zejména bílý nebo zelený.

Osvětlení

V létě vyžaduje mírné nebojasné světlo, stín je špatně tolerován.V zimě není světlo vybíravé.Stmívání však stále nestojí za to.

Zalévání

Ve stadiu růstu je pozorováno zavlažovánímírnéteplou vodou.Následně, jak půda zaschne.Za horkého počasí lze zalévat.Alevoda by měla být vždy teplá .

Prořezávání a tvorba korunek

Během období květu papriky paprikymusí být všechny výhonky sevřenyna stranách pod prvním vaječníkem.

Následně se odstraní pouze vertikální větve.

Asi 5–6 týdnů před koncem sezóny jsou všechny výhonky sevřeny.

Výsadba

Nejčastějije transplantována do otevřeného terénu z beden nebo květináčůna konci května , když neexistuje záruka mrazu.Zasazeno v díře, dříve přidávající do humusuštipku superfosfátu a trochu popela .

Klíčení je vyjmuto z nádoby a převedeno do jímky, dříve bylo doporučenok jejímu rozlití .Poté jsou póry v půdě odstraněny a znovu napojeny.

POZOR! Vysazené rostliny jsou obvyklemulčovány .K tomu použijte seno, zbytky odumřelých rostlin, jehly a spadané listí.Chrání půdu před vysycháním a povětrnostními vlivy.

Transplantace

Pepř je rostlinavytrvaláa je obvyklé ji přesadit na zimní období a přenést na teplé místo. Rostlina nemusí naše mrazy přežít. S příchodem jara může být znovu vysazen na otevřeném prostranství.

Rozmnožování

K rozmnožování docházíosivem a opylením .Nedoporučuje se pěstovat tuto odrůdu s akutními druhy v jedné oblasti,jinak pepř ztratí své původní vlastnosti.

Půda

Tento typ pepřemiluje půdu s vysokým obsahem draslíku a vápníku .Proto se musí krmit.Množství hnojení závisí na kvalitě půdy.

DŮLEŽITÉ! Uvolňování půdy je velmi opatrné, protože její kořenový systém je umístěn blízko povrchu.

Hnojiva

Hnojiva pro tento typ se zpravidla používajípřírodní , jakohumus, hnůj a další .

Během květu a ve fázi aktivního růstu je hnojivo zvláště potřebné.

Množství aplikovaného hnojiva závisí na vlastnostech půdy ve vaší oblasti.

Výhody a poškození

Ideální pro ty, kteří jsou na dietě nebo jen sledují postavu.Normalizuje chuť k jídlu ,zlepšuje metabolismus .Beta karoten bude prospěšný pro oči.Budoucí matky budou těžit z vitamínů a minerálů obsažených v tomto pepři.

Kosmetické masky jsou vyráběny ze strouhaného pepře, majípříznivý účinek na kůži .Vzhledem k množství užitečných vlastnostíneexistují kontraindikace , výjimkou je individuální nesnášenlivost produktu.

DŮLEŽITÉ! Je třeba poznamenat, že konzumaci takového pepře ve velkém množstvíse nedoporučuje u lidí s nízkým krevním tlakem .

Nemoci a škůdci

Černá noha- zasažená část sazenic ztmavne a poté začne hnit.Infikované sazenice jsou odstraněnyúplně.Zasažená oblast se postříká síranem měďnatým a poté se posype popelem.

Šedá hniloba- viditelné příznaky tohoto onemocnění se objevují na plodech a listech ve formě šedých skvrn.Asi po 5-7 dnech začnou ztmavnout, na nich se vytvoří spory.V počátečních stádiích onemocnění jsou odříznuté nemocné větve a listy.Potom je rostlina ošetřena fungicidy.

Taková nemoc, jako jeanthracnosa , se projevuje takto: světle hnědé skvrny pokrývají listy výhonků.Postupem času ztmavnou a zvětší se a kolem nich se objeví hnědý lem.Tyto letáky musí být včas odstraněny.Sazenice musí být ošetřeny fungicidy.

Wilt- toto onemocnění je charakterizováno žloutnutím některých listů a vadnutím výhonků.

Růst keře ustane a rostlina může odumřít.

Boj proti této chorobě spočívá v úplném nebo částečném odstranění nemocných keřů, je-li nemoc v počátečním stadiu, a v dalším uvolnění půdy.

Pokud rostlina onemocnís apikální hnilobou , začínají se na mladých plodech objevovat malé vroubkované skvrny.Rychle rostou a dokážou ovlivnit celý plod.

POMOC! Plody napadené apikální hnilobou rychle získají barvu, ale oschnou.Příčinou takové choroby může být prudká změna povětrnostních podmínek, nesprávně provedený zavlažovací režim, nedostatek vápníku nebo přebytek dusíku v půdě.

Takévzhled špatně vyvinutého ovoce je možný, odborníci jim říkají tlačítka.Tyto plody jsou bezsemenné a ve tvaru se výrazně liší od těch přírodních.Důvodem může být nedostatečná teplota ve dne a nedostatek vlhkosti ve vzduchu.

Mladé listy začaly měnit barvu z přírodní na bronzovou.Obvykle také získají tmavě fialovou barvu.Na mladých plodech se objevují tmavé nebo žluté skvrny.Koruna keře pomalu zasychá a umírá.

Tyto příznaky odpovídajítečkovaným vadnutím .K boji s touto chorobouse používá nadace a režim zavlažování se měnía prakticky se zastaví, jakmile se rostliny zotaví, vrátí se do normálního zavlažovacího režimu.

Z těchto škůdců je tato odrůdanáchylná k napadení mšicemi , bojuje se stejným způsobem jako u jiných druhů pepře.

Zajímavé video

Nabízíme vám video o pěstování papriky na balkóně:

Mezi četnými druhy Chile, které mají kořenípálivá chuť, existují různé druhy pálení.Doporučujeme vám seznámit se s jedním z nejostřejších paprik na světě - s Habanero.

Závěr

Jak vidíte, péče o papriku není o nic obtížnější než o jiné druhy papriky.Stačí jen trochu trpělivosti a výsledek nebude dlouho trvat.