Funkce výsadby a péče o vodní hyacint nebo Eichornia

Hyacint vody je bylinná trvalka.Rychle se množí, je považován za vynikajícího čističe vodních útvarů.

Roste v okrasných rybnících, velkých akváriích, řekách, jezerech.Vyžaduje stálé osvětlení a stabilní teplotu.

Hyacint je plovoucí vodní květ.Vědecké jméno této rostliny je Eichornia.Vlastí se USA.Tento zástupce flóry se nachází v bažinaté oblasti Amazonie.Nyní je vodní hyacint distribuován po celém světě.

Květ roste v tropech, jezerech a řekách.Roste rychle, což výrazně zasahuje do lodní dopravy.Neoficiální název rostliny je proto „ Vodní mor “.

Květina dokonale přežívá v okrasných rybnících, umělých rybnících a s velkou péčí i ve velkých akváriích.Rostlina aktivně roste v tělech vody bohaté na organické látky.

Popis a fotografie rostliny

Vodní hyacint je bylina kvetoucí trvalka.Na povrchu vody je tento zástupce flóry držen nafouknutými řapíky obsahujícími kyslík.

řapíky sestávají z tkáně s voštinovou strukturou.Leták se vznáší nad smaragdovou svěží růžicí.Stopky odcházejí ze svého středu.Listy rostliny jsou oválné, husté, pomačkané.Žíly jsou klenuté.Kořenový systém květu je vláknitý. Může dosáhnout délky 0,5 metru .

Níže vidíte fotografie vodního hyacintu.

Kvetoucí

V průběhu celého letního období rostlina kvete.Každá květina nekvete více než 48 hodin.Ale kvůli jejich velkému počtuje kvetení hojné a dlouhé .Obzvláště jasné a krásné kvetení je pozorováno za teplého, nikoli deštivého počasí.

Po rozkvětu chodidlo přechází pod vodu.Pokud bylo léto velmi chladné a teplota neklesla nad 22 ° C, pak nad vodní hladinou roste obrovská čepice hustého smaragdového listí.

Výsadba a péče o květiny

Při výsadbě rostliny v jezírku je třeba vzít v úvahu, že voda je obohacena velkým množstvím organických látek.

Profesionální pěstitelé květin doporučují do vody přidávat říční kaly, humus, mullein, kompost a komplexní zakoupené dresinky. Přistání se provádí koncem jara - začátkem léta , kdy se teplota ustálí.

Důležité! Aktivní růst odtoků závisí na množství mikroživin ve vodě.
​​

Prořezávání

Během letního období není pro tuto rostlinu nutná zvláštní péče.Z ní jsou vyřezávány periodicky černé staré řapíky letáků.Lze je snadno oddělit od mateřského květu bez použití síly.

Důležité! Eichornii nelze zasadit lekníny.Kvůli množení vodní hyacintu dojde leknínům nedostatek prostoru a mohou zemřít.

Rozmnožování

Profesionální pěstitelé květin označují tuto rostlinu za svou úžasnou schopnost rychle se rozmnožit jako „dvojnásobný šampion“.Postup je podobný množení jahod.

V květu se tvoří dceřiné procesy.Za 30 dní poskytne mateřská rostlinavíce než 100 nových kopiíEichhornie.Proto se věří, že k reprodukci dochází exponenciálně.

Ke zvýšení hmotnosti tohoto zástupce flóry dochází se snížením hodin denního světla.Květina se také šíří semeny.Ale pro úplné zrání semen je nutná stabilní teplota nad 36 ° C.Proto je ve většině regionů Ruské federace tento způsob reprodukce nemožný.

Po rozkvětu se ovoce se semeny zlomí a semena padají do vody.Při vysokých teplotách začíná semena rychle růst.S nedostatkem tepla - hnijí.

Důležité! Je třeba vědět, že při pěstování Eichornie v okrasných rybnících s živou flórou vede nadměrná reprodukce tohoto zástupce flóry ke změně v dopadajícím světle.Hladina kyslíku ve vodě se mění, což vede k smrti živých tvorů.Proto by měla flóra zajistit umělé provzdušňování vody.

Teplota

Aktivní růst rostliny nastává při teplotě 25–27 ° C. Doba květu začíná při teplotách nad 28 ° C .Pokud teplota klesne pod 22 ° C, kvetení se zastaví.Tato teplota je vynikající v USA a Asii.

Je obtížné dosáhnout plného rozkvětu v severní a střední části Ruské federace.Rostlina se proto doporučuje pro růst na jihu Ruské federace, Běloruska a Ukrajiny. Čím blíže je rostlina k jihu, tím více kvetou.

Existují další typy hyacintů, o nichž lze číst v následujících článcích:

Osvětlení

Zařízení potřebuje denní hodiny delší než 14 hodin.Pokud je nedostatek slunce , květina začne uschnouta odhodit listy.

Pokud tedy není možné takový režim osvětlení zajistit, je květina uměle osvětlena.Zářivky jsou pro to ideální.

Jak ušetřit v zimě?

Po skončení letního období a snížení teploty se doporučuje, aby byl tento zástupce flóry přemístěn do teplé, klidné a dobře osvětlené místnosti.Jako kontejner pro zimování se doporučuje používat pánve nebo velká akvária.

K naplnění nádrže je nutnépoužít vodu ze zásobníku , kde byla umístěna rostlina.K tomu se přidává říční kal, díky kterému se rostlina rychle přizpůsobuje novým podmínkám a snadno kořenům.Pro úplné zimování musí závod poskytnout:

  1. stabilní teplota nad 20 ° C
  2. Teplota vody 20 ° C.
  3. Umělé a denní světlo po dobu 13–15 hodin denně.
  4. Ovlivněníkyslík.
  5. Odstranění průvanu a přímého větru.
  6. V případě odpařování doplnění vody v nádobě.

Při hibernaci jsou kontejnery s rostlinami umístěny co nejvíceod topných zařízení .Vzduch musí být zvlhčen vodou ze stříkací pistole.Je důležité zajistit, aby byl tento zástupce flóry neustále ve vodě.Je zakázáno zakrývat kontejnery celofánem nebo jinými předměty.Jinak nebude mít rostlina co dýchat a zemře.

Je zakázáno instalovat zařízení v tmavém sklepě, skříni a suterénu.Aby nebyly listy hniloby, je ve vodě, rostlina je instalována na prstencovém plováku.

Při jeho použití bude kořenový systém květu zcela ponořen do vody.A listy budou na povrchu, ne ve styku s vodou.

Někteří pěstitelé doporučují uchovávat Eichorniive vlhkém substrátu nebo mořském písku .Zároveň by rostlina neměla být držena v kovových nádobách, protože při neustálém kontaktu s vodou začnou velmi rezavět.

Ve videu expert mluví o tom, jak nejlépe zalévat vodní hyacint.

Výhody a poškození

Tento zástupce flóry je považován za nejlépe žijícívodní filtr .Snadno zpracovává škodlivé chemikálie, které vstupují do vody.Proto se v letním období v Ruské federaci používá k čištění vody v řekách, jezerech a umělých nádržích.

Silný kořenový systém květu pokrývá velké množství území. Stejně jako čerpadločerpá benzín, stopy oleje,fosfáty, fenoly, oxidy kovů, různé insekticidy.

Nemoci

Rostlina je nemocná pouze nesprávnou péčí nebo nesprávným zimováním.Pokud květina začne mizet, musí zajistitprůtok kyslíku a prodloužit dobu umělého osvětlení .Do vody by měly být přidávány organické látky, stopové prvky, kal a humus.

Eichornia je kvetoucí rostlina.Vyžaduje vysokou teplotu nad 25 ° C, slunce a umělé osvětlení.Propagován semeny a dceřinými procesy.Upřednostňuje obohacenou vodu s velkým množstvím organických látek.