Garden begonia - jemná krása

Garden begoniaje nádherná rostlina, která potěší oko jasnými barvami krásných květin.Objevil ji slavný vědec Charles Plume během cesty do Karibiku.Jméno také dal kráse, všiml si zásluh svého patrona Monsieura Begona, který tuto výpravu vybavil.

Výsadba begónií

Na ulici se pěstujehlíza begónie , je toroční begonie , která může být pěstována ze semena hlízy.

Kdy pěstovat

Nejlepší čas na pěstování jemných rostlin na zahradě ječerven , když se teplé počasí zapne bez rizika prudkého ochlazení.Mějte na paměti, že begonie netoleruje ani ty nejmenší mrazy a okamžitě umírá.

Výsev semen


K získání kvetoucí rostliny v létě se semena semenáčkůsetí v únoru .Budete potřebovat kontejner, nejlépe dřevěnou krabici, která je plná sypkého, lehkého substrátu.
Vyrábí se z říčního písku, zahradní půdy a rašeliny a mísí stejné části složek.

Semenase rovnoměrně umístído již navlhčené půdy a mírně zhutní, aniž by usnula na zemi.Připravené přistání musí být pokryto tenkým sklem nebo filmem z jejich polyethylenu, abyvytvořit skleníkový efekt.Zalévání by mělo být prováděno velmi opatrně, aby nedošlo k erozi půdy a aby nedošlo k utopení nejmenších semen, je nejlepší použít jemně rozptýlený postřikovač.

Klíčky se objevují po6-8 dnech,po kterých je skleník odstraněn.Pěstované sazenice jsou následně naředěny nebo potápěny, přičemž mezi nimi jsou pozorovány vzdálenosti 1,5 až 2,5 cm.

Výběr místa

Begonia miluje světlo, které vyvolává více nežsvěží kvetení .Sazenice jsou proto zasazeny v dobře osvětlených oblastech se stínováním v poledne.Takové místo by bylo ideální pro tropického hosta.

Příprava půdy

Náročná krása nedokáže růst v alkalické, husté a těžké půdě.

To, co begonie skutečně potřebují, je mírně kyselá půda s dobrou prodyšností a bohatým složením.Při výsadbě v zahradní půdě se přidávají organická a minerální hnojiva, rašelina a kompost, aby se rostlina rychle přizpůsobila a zakořenila na novém místě.

Proces výsadby


Pro každou sazenici je vykopána samostatná díra, vzdálenost závisí na velikosti begónie: odrůdy trpaslíků se umisťují podle schématu9-13 × 15 cm a vysoký - 35 × 45 cm. Výsadba se provádí velmi pečlivě , aby nedošlo k přetržení křehkého stonku.Ze stejného důvodu je důležité prohloubit základnu výhonku do půdy.

Po výsadbě je povrch půdy pokryt humusem nebo dřevním popílkem.Nejprve si můžete na noc ukrýt sazenice, abyste je nezmrazili a nechali čas na kořeny.

Péče a pěstování

Taková něžná krása potřebuje stálou péči, aby ji potěšila mnoha květenstvími.

Zalévání

Pouze večer nebo ráno a s mimořádně teplou vodou pod páteří.Jinak je snadné zničit kořenový systém a listy listů. Interval mezi zavlažováním závisí na počasí , v průměru je to od 3 do 5 dnů, častěji zavlažován suchým teplem, čímž se zabrání těžké suchosti půdy.

Po zákroku musí být horní vrstva uvolněna, aby nedošlo k stagnující vodě škodlivé pro begónie.

Vlhkost

Při dostatečném zalévání jižan jižní toleruje i ta nejslabší období.Postřik shorase kategoricky nedoporučuje !Kapky vody dopadající na květiny a listy způsobují výskyt ošklivých hnědých a kaštanových skvrn.

Krmení

Aktivně rostoucí a dlouho kvetoucí krása velmi dobře spotřebovává živiny a potřebuje neustálé zásobování novými.Musí být„krmeno“ každých 12–15 dnísměsí stopových prvků, které musí nutně zahrnovat fosfor a draslík.Hnojivo můžete použít pro kvetoucí rostliny nebo přímo pro begónie.

Další informace o pravidlech péče o begonii najdete zde.

Propagace


Možná hlízy, řízky a semena.

První metoda je nejjednodušší a nejdostupnější, stačí oddělit podřízené procesyvelké hlízy a zasadit je samostatně.
Řízky musí být zakořeněny ve volném substrátujejich umístěním do skleníku.To lze provést kdykoli, dokonce i v zimě.
Propagace osivem je časově nejnáročnější metoda, ale dává velké množství nových rostlin.

Více informací o metodách šíření begonie najdete v tohoto článku.

Kvetoucí

Kvetoucí zahradní begónie začíná krátce po přesazení do ulice a trvá velmi dlouho.Nejčastěji je přerušován pouze nástupem chladného podzimu.Aby se zabránilo vyblednutí pupenů zkazit celkový dojem, jsou pečlivě odříznuty prsty, jak jsou suché.

Příprava na zimování

V přírodní přírodě je begonie stálezeleným trvalkem, které může kvetet bez přerušení i v zimě.To je u nás nemožné kvůli nástupu mrazu, ale begonie lze zachovat pro další výsadbu na jaře.

Jakmile teplota vzduchuzačne klesat pod 15 ° , jižní část se zastaví.Květenství a listy suché a spadají.V této době, přibližně od poloviny září do poloviny října, jsou všechny výhonky odříznuty, čímž zanechají malý pařez.Uzly jsou vytaženy ze země a připraveny na zimování.

Lze je umýt v teplé vodě nebo jednoduše usušit a poté je očistit od nečistot.Sušené uzlíky jsou umístěny v lepenkové krabici nebo dřevěné krabici naplněné pískem ajsou odeslány na chladné místo s teplotou 3 až 7 ° .

Dost na klíčeníuspořádat hlízy box v teplé místnosti a navlhčit včas.

Zezimování pouliční begónie v květináči


Květ může květovat doma , pokud byl vykopán z otevřené půdy předjak přijde chlazení.
Péče o zimu pro zahradní begónii nevyžaduje velké úsilí.Na konci srpna byly keře, které se jim líbily, úhledně přeneseny do květináčů spolu se zemí poté, co předtím položily drenážní vrstvu kamenů na dno.Rostliny jsou přivedeny do domu a položeny na okenní parapet východního nebo západního okna.Zde bude krása z tropů dostávat dostatek světla a tepla.

Nemoci a škůdci

Zahradní begónie může být ovlivněna napadením patogenními houbami a škodlivým hmyzem.

Plíseň

Plísňová infekce pokrývá všechny suchozemské části rostlin bílým potahem podobným mouce.Snadno se smaže, ale brzy se znovu objeví.Begonia přestane růst, zasažené části postupně vymizí, jak vysychají.Sulfurové přípravky a fungicidní fondy Fundazol, Rovral, Morestan, Khom pomohou zbavit se metly.

Grey Rot

Plísňová nemoc se vyvíjí za teplého deštivého počasí.Na zasažených rostlinách se objevují vodnaté skvrny se šedým květem, které se rychle promění v hnijící rány hnědé barvy.Střílí se, listy se krouží a ztmavují, pupeny a květenství jsou na dotek slizké.K ošetření se používají fungicidy obsahující měď nebo inovativní látky, jako je Scor,Ordana, Previkura.

Mšice

Malý škůdce živící se šťávami.Tvoří celé kolonie schopné ničit výsadby begonie.Usadí se na vnitřní straně listů.Snadno se ničí insekticidy - Aktara, Fitoverm, Decis a Actellik.

Begonia je velmi atraktivní a živá rostlina, kterou ne každý může pěstovat sám.Pro opuštění to vyžaduje hodně času a úsilí.

Fotografie

Dále vidíte fotografii výsadby a péče o zahradu Begonia:

Užitečné video

V tomto videu se seznámíte s jemnostmifor begonia care:
https://youtu.be/BhmcgfU50GY

Užitečný materiál
Následuje seznam článků, které by vás mohly zajímat.

  Druhy begónií:
 1. Evergreen begonia
 2. rudokrký červenoplodý
 3. Begonia elator
 4. Terry begonia
 5. Bauer begonia
 6. Coral begonia
 7. BegoniaMason
 8. Begonia Hogweed
 9. Begonia Ampelnaya
 10. Begonia Cleopatra
 11. Royal Begonia
 12. Strakatá Begonia
 13. Dekorativní a listová Begonia
 14. BegoniaObojek
  Tipy pro péči:
 1. Všechny komplikace domácí péčeode do Tuberous Begonia
 2. Zezimování hlízovitých begonií ​​
 3. Vše o výsadbě Begonia - od A do Z
 4. OříznutíBegonias
 5. Nemoci a škůdci Begonias
 6. Zima v zahradě Begonia
 7. Propagace Begonia
 8. Kvetoucí Begonia