Godson Rowley - zelená perla

Rowleyův kmotřenec(Senecio Rowleyanus) je okrasná rostlina rodiny Astrovů, která však není tak běžná ve sbírkách amatérských zahradníků.

Rostlina se liší od ostatníchkmotrů v původním vzhledu : výhonky senezio vypadají jako dlouhé tenké řasy s navlečenými korálky.

Němci to pro nic nenazývají „Perlenkette“ -„perla perel“ .

Když z mezipaměti visí velké množství „vláken“, podívaná se ukáže úžasná.

Toto jetakékvetoucí rostlina : koncem jara se objevují květy pampelišky ve tvaru bílé a růžové vůně.Stále ho však oceňují za dekorativní zeleň.

Rostlina je jedovatá.

V našich bytech a domech je však tolik jedovatých rostlin, že jsme již zvyklí je neochutnat, pracovat v našich sklenících rukavicemi a mýt si ruce po „rozhovoru“ se zelenými domácími mazlíčky.A také umístit květiny mimo dosah dětí a zvířat.

V případě , Rowleyho kmotra , je to docela dosažitelné: může být jednoduše zavěšeno výš.

Domácí péče

Podmínky pro udržení kmotra jsou typické pro většinu sukulentů (rostliny, které pocházejí z vyprahlých oblastí světa a jsou na ně zvyklé).

Domovem tohoto kmotra je africká poušť Namib.

Domácí péče ogodson Rowleymá nějaké vlastnosti.V teplé sezóně, od začátku března do konce září, musí kmotr zajistit dostatečné osvětlení bez přímého slunečního světla v poledne.To znamená, že se bude dobře vyvíjet na oknech východní a západní orientace bez zastínění.

Pokud okna směřují na jih v místnosti, může se kmotr úspěšně pěstovat v zadní části místnosti, nikoli na parapetu.To je samozřejmě také velkým přínosem pro rostlinu.V zimě stojí za to přemístit kmotra na jižní okenní parapet nebo zajistit osvětlení.

Správné zimní osvětlení je velmi důležité: když je nedostatek světla, výhonky zblednou, protáhlé, listy vyblednou.Vracení následně oslabených výhonů bude velmi obtížné a často nemožné.

Světlo by mělo být jasné, ale denní doba je kratší než 12 hodin.Je to důležité pro jarní kvetení.

Teplota vzduchuv místnosti, kde roste kmotřenec, by měla být mírná: během aktivní vegetační sezóny ve dne asi 22 - 25 stupňů, a pokud možno nižší v zimě, asi 10 - 15.

Při nižší teplotě může kmotr zemřít.

Zařízení nemá žádné zvláštní požadavky na vlhkost vzduchu: jeho listy byly přeměněny na hrášek s hustou lesklou kůží, aby si za jakýchkoli podmínek udržely vlhkost a zabránily odpařování.

Proto roste dobře jak na prosklených nevykurovaných terasách, tak v suchých místnostech s ústředním topením.Postřik je volitelný, ale nepřinese škodu.Proto je někdy vhodné jej rozprašovat, aby se odstranil prach.

Zalévánína jaře a v létě je hojné, se sušením povrchu substrátu.Je třeba si uvědomit, že v této době rostlina vytváří zelenou hmotu a ukládá živiny na zimu.Půdu nepřesušte.Ale také to nestojí za to zaplavit kořeny, z čehož mohou hnít.

V zimě je zavlažování sníženo , zejména při nízkých teplotách.Pokud rostlina žije v teplé místnosti a v zimě, pak se zalévání moc nezmenší.

Hnojivase používají v aktivním období roku, přibližně jednou za každé 3 až 4 týdny, a používají se ke krmení sukulentů a kaktusů s nízkým obsahem dusíku.V zimě, bez ohledu na teplotu obsahu, nehnojí.
Rowleyův kmotr roste docela rychle.

Kromě skutečnosti, že se jeho výhonky prodlužují nejméně o 30 cm za rok a stále více a více visí v květináči na povrchu Země, dochází k zakořenění větví, které na něm leží.Zakořeněné části dávají kořeny a nové výhonky.Kus půdy je tedy zvládnut, potravinová oblast se zmenšuje.

Pokud necháte, aby se rostlina zakořenila v květináči na povrchu půdy, budete muset obětovat dekorativnost: v průběhu času jsou odkryty staré části stonku a zakrývají je nové výhonky.Rostlina je hustá, pro správný vývoj vyžaduje stále více substrátu.

Čas od časupotřebuje Senecio Rowleytransplantaci.

Udělejte to podle potřeby a ne ihned po zakoupení.Pokud je koruna velmi zahuštěná, můžete opatrně rozdělit hrbol a rostlinugodson v několika květináčích.

V tomto případě musíte kořeny a výhonky mírně zkrátit.To přispěje k růstu na větvích postranních procesů, což rostlinám dodá hustotu a nádheru.Rostlina je však častěji transplantována do většího květináče, zatímco příliš dlouhé kořeny jsou zkroucené a ne odříznuté.Stonky jsou trochu štípané.

Půdulze použít neutrálně, ne příliš bohatě.Můžete si vzít půdu pro kaktusy.Voda po transplantaci dobře.Rostlina nekrmuje jeden a půl až dva měsíce.

Foto

Rowley's Godson :Rozmnožování

Rowleyův kmotr, reprodukce .Provádí se také v aktivní vegetační sezóně, na jaře a v létě.Jednou z metod popsaných v části transplantace je rozdělení keře.Druhá metoda je také zmíněna ve stejné části.

Nyní odpovíme na otázku , zda je možné šířit Rowleyův křestní list ?Zde je třeba objasnit.Jde o reprodukci vrstvením.Chcete-li to provést, položte druhý kříž se substrátem vedle kříže, vezměte několik řas dospělé rostliny a připněte je do nového hrnce.V místě kontaktu se zemí se odstraní listy korálků.

K zakořenění dojde dostatečně brzy, za měsíc se můžete oddělit od mateřských větví, které bezpečně rostou a vydávají vedlejší větve.Toto je nejdostupnější způsob reprodukce.

Řízky rostlin také dobře zakoření.V jednom květináči můžete umístit několik řezaných větví o délce 5 až 10 cm najednou.listy hrášku jsou odstraněny, tato část je vykopána do země.Chcete-li získat řízky, odřízněte konce řas.

Po tomto postupu se rostlina začne větvit a stane se hustší.

Rowley je zřídka rozmnožována semeny kmene Godson - sazenice produkují pouze čerstvá semena, která jsou zatím jen zřídka v prodeji.

Onemocnění a škůdci

Onemocnění kmotrajsou především nemocemi způsobenými chybami v péči.Nedostatek světla a vysoké teploty v zimě tuto rostlinu oslabují.

Přílišné zalévání , zejména při nízkých teplotách, způsobujeodumírání kořenů a plísní .

Zškůdcea když je obsah příliš suchý , je aktivován roztoč pavouk .Pokud se listy pomačkají a suší, měli byste naléhat zalévat zelenou část rostliny do sprchy a navlhčit půdu.Lze stříkat pivem nebo zředěným alkoholem.

Mšice se vyskytují na rostlinách v létě , když jsou hojně napojeny.Pokud se na rostlině vytvoří lepkavý povlak, musí být podle pokynů pro použití aplikovány insekticidy.

Je známo, že dobře udržované rostliny zřídka onemocní a onemocní a vypořádají se s nemocí bez následků.

Rowleyův kmotr je jedinečná rostlina .U velkého počtu kmotrů má pouze korálky kulatých listů snížené.Existují dvě další podobné rostliny, jiné je rozdělují na jednotlivé druhy, ale častěji jsou považovány za formu nebo odrůdu Rowley.

Jedním z nich je kmotr Herreina (Senecio Herreyanus), jehožlisty nejsou kulaté, ale oválné, umístěné téměř kolmo k zavěšenému kmeni.Druhým je citronový kříž (Senecio citriformis), jehož listy se špičatými špičkami vypadají jako malé zelené citrony.Jsou již křížení mezi sebou, vytvářejí se hybridy.

Rowleyův kmotrse může stát perlou jakékoli sbírky květin a žít s vámi po mnoho let.Zdobí obývací pokoj a balkon, zjemní roh okna v kuchyni.Zkuste pěstovat tuto nádheru, bude se vám líbit!