Granátové jablko Kartágo: domácí péče, popis stupně a fotografie

Dwarf granátové jablko Kartágo je kvetoucí keř, který nepřesahuje metr na výšku.

Byla zavedena rostlina z Kartága, která je oblíbená díky dlouhému kvetení a malému ovoci.

Granátové jablko trpasličí jemalá kopie pravidelného granátového jablka .

Obecný popis

Granátové jablko trpasličí je keř s velkým počtem podlouhlých listů a velkými červenými květy.Barva listů jesvětle zelená .

Poháry jsou jako kytice, ve které jsou pevně spojeny vlnité šarlatové nebo narůžovělé lístky.

Existují druhy rostlin se žlutými nebo bílými okvětními lístky, ale stále nejčastějším je trpasličí granátové jablko s červenými květy.Patří do rodiny Derbennikov.

Doba klidu v keři je krátká a nastává až po úplném pádu listů.Některé květiny se stále objevují před koncem podzimu, kdy plody dozrávají.

POMOC! Ovoce vypadá jako poměrně velké bobule o průměru asi 7 centimetrův tmavě červených nebo oranžových odstínech .Každé ovoce obsahuje více než tisíc semen umístěných v oddělených dvouúrovňových komorách.

Každé ze semen obklopuje jedlý obal.Bobulese lišív chuti od obyčejného granátového jablka.Tato rostlina se nejčastěji používá k dekorativním účelům, a proto plody nezničují keř,jsou často odstraněny.

Na našich webových stránkách jsme také připravili článek o pěstování a péči o Baby granátové jablko vnitřní, které z mnoha druhů granátové jablko přitahuje zahradníky svou nenáročností, krásou a jedinečnými vlastnostmi..

Vizuálně viz trpasličí granátové jablko Kartágo na níže uvedené fotografii:

Domácí péče

Zvažte, jak pečovat o dekorativní granátové jablko.

Péče po zakoupení

Trpasličí granátové jablko Kartágo v pokojových podmínkách upřednostňuje velmijasné osvětlenía tiše odolá absenci stínování.Pokud není dostatek světla, nekvete.V létě je dobré vzít ji na otevřené místo.Toleruje rostlinu a umístění v zimní zahradě.

Prořezávání

Trpasličí granát klidněodolává prořezáváníma můžete mu dát požadovaný tvar stlačením a odříznutím přebytečných výhonů.Při ořezávání nezapomeňte nechat šest hlavních větví, které jsou základem keře.
Více užitečných informací o prořezávání granátového jablka z granátu naleznete v níže uvedeném videu:

Zalévání

V horkém počasí a v místnosti se suchým vzduchem vyžaduje keř malé stříkání vodyvíce v pohodě.

Pokud je granátové jablko chladné, není tento postup nutný.

Během období květu by se mělo zalévat, ale je nutné sledovat listy, protože při nedostatku vlhkosti se keř začne zbavovat listů.

Poté, co granátové jablko zmizelo, vodanásledujehojněji , takže příští rok se objeví velké množství květů.

POMOC! Během klidu by měla být zakrslá granátová jablka napojena pokud možno zřídka -jednou za dva měsíce .Na konci tohoto období se zalévání postupně zvyšuje.Ornice by měla zaschnout do hloubky asi 68 centimetrů .

Pokud chcete pěstovat ovoce, podzimní zalévání by mělo být velmi opatrné, protože s nadbytkem vlhkosti začnou praskat.

Výsadba a půda

Navzdory skutečnosti, že strom granátového jablka v přírodě roste na sporadických suchých půdách, dává rostlinná rostlina přednostně výživnější půdě s odvodněním.

Pro výsadbu granátového jablka trpaslíka můžete připravit následující směsi:

  • na části země, humus a písek, dvojitá část půdy s hlínou;
  • písek, sodovka, humus a plachta ve stejném objemu.Tato směs je velmi vhodná pro mladé keře;
  • dvě části písku, rašeliny a hlíny v jedné části;
  • čtyři části trávníku, dvě části listu humusu, část písku a stejné množství rašeliny.

Transplantace

Každý mladý granátový keř je transplantovánkaždý rok .Po třech letech se transplantace provádějí mnohem méně často:každé tři rokyna jaře.

Nádoba je naplněna do třetiny drenážním systémem a rostlina je přesazena pomocí metody přenosu.Kapacita je nejvhodnější pro průměr několika centimetrů, protože pouzdro granátového jablkanemá rádi příliš široké hrnce .

V stísněném hrnci mnohem víceintenzivní kvetení než ve volném.Pro rostlinu ve věku pěti let stačí třílitrový kelímek s drenážním otvorem.

Pěstování zakrslého granátového jablka ze semen

Pro pěstování keře granátového jablka pomocí semen je nejlepší koupit je specializované prodejny , v tomto případě rostlina může rozkvétat ve stejném roce a ve druhém roce produkovat ovoce.

DŮLEŽITÉ! Můžete použít semena ovoce pokojové rostliny.Nejzrajší semena jsou vybrána, jsou promyta a ponechána uschnout.Prasnice by měla býtv dubnu do hloubky pěti milimetrů .

Půda připravená ze stejných poměrů písku a rašeliny je pravidelně zvlhčována.Teplota vzduchu pro klíčení semen by měla být v oblasti27stupňů.Když se objeví pár listů, je třeba zasadit sazenice do malých nádob a zajistit pravidelné zalévání a teplotu teplého vzduchu.Můžete štípnout několikrát.

Rozmnožování

Trpasličí granátové jablko může být množenořízky .Jsou odebírány z dospělých rostlin, které dávají ovoce.Stopka by měla mít4-5ledviny.Spodní část je zasazena v mírném úhlu do směsi stejných částí písku a rašeliny do hloubky asi 105 centimetrů .

Řízky by měly být zakryty skleněnou nádobou.Půda musí být navlhčená, větraná.Před výsadbou můžete řízky ošetřit speciálním řešením pro zakořenění.Vysadil je po třech měsících.Pupeny mladých keřů je lepší si vybrat.

Teplota

Protože trpasličí granát je termofilní, dává přednost teplotěnad 20stupňů.

Pokud pokojová teplota dosáhne 25 stupňů a více, lze zařízení vytáhnout na balkón.V suchém a horkém mikroklimatu začne keř ztrácet listoví, což ovlivní vývoj samotné rostliny.

Když jsou granátová jablka plodná na podzim, poskytují nižší teplotu12–17stupňů. Od konce podzimu do března je lepší udržovat keř na 10 stupňů Celsia.Nejnižší teplota, kterou může pouzdro granátového jablka tolerovat, je6stupňů.

Osvětlení

Trpasličí granáty lze umístit na libovolná okna,kromě severních .V létě je rostlina vytažena na zahradu nebo na balkon a postupně ji přivádí na čerstvý vzduch.Na začátku podzimu byste měli keř přesunout zpět do místnosti.

Výhody

Všechny části rostliny granátového jablka mají léčivé vlastnosti.Ovoce obsahuje velké množství organických keřů, stejně jako uhlohydráty, bílkoviny, tuky.Plody také obsahují těkavé, taniny, foláty, různé stopové prvky.Ovocná šťáva má antiseptické, diuretické, svíravé vlastnosti.

Květy granátového jablka lze vařit jako čaj.Tento nápoj připomíná všem slavný ibišek čaj.

Nemoci a škůdci

Hlavními škůdci trpasličí granátového jablka jsouhmyz a molice .Pokud je málo škůdců, lze je sbírat ručně.Pro hromadné léze by měly být použity speciální přípravky.

Se zvýšenímpouzdro suchého vzduchu z granátového jablka může trpětroztoči pavouků .Chcete-li zabránit jeho vzhledu, musíte postřikovat rostlinu.

Pokud se klíště přesto objevilo, rostlina se po zakrytí půdy plastovým sáčkem ošetří léčivým roztokem.

Někdy se na rostlině může objevit plíseň.Když přetékají, listy granátového jablka zbarví nažloutlé.Při rozpadu kořenů je lepší přesadit keř do suché půdy, protože se dříve zbavil rozpadlých kořenů.V takovém případě je vhodné korunku oříznout.

Trpasličí granátové jablko je krásně kvetoucí keř, který dodává četné šťavnaté ovoce s příjemnou chutí.Kvete po dlouhou dobu, posypeme celou rostlinu červenými květy.Zařízení vyžaduje zvláštní péči, včetně dodržování teplotních podmínek, zavlažovacího režimu a přiměřeného osvětlení.Trpasličí granátové jablko zdobí každou místnost a také skvěle vypadá v zahradách, na verandách a balkonech.