Hardy kuřata s úžasnou postavou - plemena Red and Black Star.

Kuřata Red and Black Star jsou plemena vajec.Od ostatních kuřat stejného typu se liší ve zvýšené produktivitě vajec, vynikající výdrži a vynikajícím charakteru, což jim umožňuje držet se spolu s jinou drůbeží v domě.

Kuřata Red and Black Star byla získána jako výsledek křížení mezi domácími americkými kuřaty.

V důsledku umělého výběru chovatelé chtěli získat plemeno, které nese maximální možný počet vajec a spotřebovává minimální množství krmiva.

V roce 1950 se vědcům podařilo získat prvního jednotlivce a po chvíli - černého.Toto plemeno kuřat bylo pojmenováno kvůli charakteristické barvě peří.

U Rudé hvězdy je červenější a pro Černou hvězdu tmavě šedá nebo černá.Toto plemeno kuřat skutečně začalo nést mnohem více vajec než všichni jeho předchůdci.Zanedlouho o to začali majitelé velkých drůbežářských farem.

Popis plemen Red and Black Star

Slepice plemen Red a Black Star se od sebe liší pouze barvou jejich peří.Slepice Red Star mají červené peří a kohouti mají světlo.

To umožňuje zemědělcům určit pohlaví ptáka okamžitě po vylíhnutí.Kohouti kuřata se vyznačují zlatožlutou chmýří a slepice mají na zádech hnědé pruhy.

Pokud jde o kuřata plemene Black Star, mají stejnou sexuální diferenciaci v barvě i ve velmi malém věku: kohouti mají černou barvu a slepice červené s tmavou hlavou.

Kuřata obou plemen mají středně velké tělo s nádherným peřím.Hrudník není příliš velký, kulatý.Zadek je střední tloušťky, téměř okamžitě přechází do krátkého krku.

Na něm je malá hlava se zářivě červenou neexpandovanou tváří.Oči obou plemen jsou červené nebo oranžové-červené.Hřeben stojí přímo v slepicích i kohoutcích.Počet zubů na hřebenu se může pohybovat od 4 do 6. Zaoblené náušnice a ušní lalůčky jsou zbarveny červeně.

Ocas je střední velikosti.Kohouti nemají dlouhé copánky, takže ocas je téměř stejný jako u slepic tohoto plemene.Křídla jsou malá, pevně přitlačená k tělu, ale mírně vyčnívající z ramen.Nohy střední délky, světle žluté barvy, malé boky.Tenké prsty jsou široké od sebe.

Kříž Kuřata Highsex byla chována speciálně pro získání více vajec.

Informace o tom, jak vynikají bojové slepice Tuzo, najdete zde: https://selo.guru/ptitsa/kury/porody/sportivno-dekorativnye/tuzo.html.

Vlastnosti

Obě plemena kuřat mají příjemný klidný charakter.Z tohoto důvodu se rychle připojili ke svému pánovi a stali se skutečným mazlíčkem.

Tyto slepice přicházejí do styku s lidmi již od velmi mladého věku.Následně onivyrostou u dospělých, kteří mohou snadno sedět na kolenou s majitelem osobního spiknutí.Z tohoto důvodu je vhodný pro údržbu v zemi.

Jedná se o velmi aktivní ptáky. Raději tráví veškerý volný čas procházením , sběrem hmyzu, bylin a semen.Slepice vycházejí dobře s jinou drůbeží, takže mohou být bezpečně vypuštěny do společného dvora.

Kuřata Ei jsou ideální nosnice. Mohou snášet až 300 vajec ročně .Nepotřebují však speciální doplňkové látky.

Navíc téměř nikdy netrpí nachlazením.Dokonce i mladá zvířata se zde cítí skvěle za jakýchkoli podmínek: za chladu a za horka.To umožňuje chovatelům drůbeže utrácet méně za jídlo a vytápění domu.

Příjemnou vlastností je jednoduchost určování pohlaví i v raných fázích vývoje.Kuřata a kohouti se liší barvou: pouze kohouti jsou černí a pouze slepice jsou červené.Z tohoto důvodu bude zemědělec schopen okamžitě odhadnout počet žen a mužů v budoucí populaci.

Mají určité nedostatky.Je třeba okamžitě poznamenat, že tito kuřata ráda hodně jedí.Z tohoto důvodu mohou být někteří jedinci v populaci postiženi obezitou.Aby se tomu zabránilo, musí zemědělci dávat kuřatům méně krmiva.Zbytek snadno najdou během chůze.

Slepice se vyznačují zvýšenou aktivitou, a proto se často snaží plotem vyletět a pokoušet se nad ním létat.TenhleTuto skutečnost je třeba vzít v úvahu, protože celá populace kuřat může jednoduše letět po celém území.

Za žádných okolností by neměly být chovány v stísněných nebo uzavřených domech.Z nedostatku místa se mohou ptáci stát agresivními, což může v budoucnu způsobit skus a kanibalismus mezi hospodářskými zvířaty.

Údržba a chov

Kuřata mohou tolerovat jakékoli povětrnostní podmínky, to však neznamená, že ptáci mohou být chováni v uzavřených prostorách nebo malých a nepohodlných domech.

Tato plemena se nejlépe pěstují na prostorných nádvořích pokrytých speciální sítí.Nedovolí, aby z webu vyletěly zvláště aktivní kuřata.Síť nebo baldachýn také chrání ptáka před všemi možnými predátory.

Aby se zlepšila produkce vajec, mohou nosnicerozdrtit skořápky vajec a křídy .To pomůže jejich tělu rychle doplnit náklady na vápník, který se podílí na tvorbě vaječné skořápky.

V chladném období mohou být hospodářským zvířatům kuřat přidávány další vitamínové doplňky a zbytek krmení kuřat je stejný jako u ostatních plemen vajec.

Vlastnosti

Živá hmotnost kohoutů obvykle nepřesahuje 3 au kuřat od 2,5 kg.Vrstvy mohou snášet v průměru 250 až 300 vajec a jejich produktivita není nikdy výrazně snížena.

Ve druhém roce života nesou kuřata 250–280 vajec.V průměru každé vejce váží od 70 g. Pro inkubaci si můžete vybrat 70 gramů vajec.

Analogy

Namísto toho můžete na pozemku získat Leggorn.Stále se o nich uvažujedržitelé záznamů pro počet položených vajec.

Vrstvy mohou snášet 300 vajec ročně a u některých jednotlivců se tento počet může výrazně zvýšit díky řádnému uchovávání a dobré výživě.Tito ptáci se dobře hodí pro ustájení usedlostí, a proto jsou oblíbeni u soukromých chovatelů.

Závěr

Červená a černá hvězda je nenáročné plemeno kuřat s vysokou produkcí vajec.Snadno toleruje extrémní teplo a silně chlad.Navíc si ptáci rychle zvyknou na místo bydliště a na majitele, takže se rychle zkrotí.

Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že tyto slepice jsou velmi aktivní, a proto je třeba vedle domu zorganizovat dvorek pro chůzi se spolehlivým plotem ze sítě.