Helix sinusitidy rostlinného původu - šťáva z bramboříku

Cyclamen je vytrvalá bylinná rostlina rodu podčeledi Mirsinovye rod Petrklíč.Mnoho let používám bramboříkovou šťávu k léčbě onemocnění dýchacích cest, jako je sinusitida.Lidé trpící chronickou sinusitidou budou tuto metodu brát v úvahu.

Užitečnévlastnosti

Šťáva z rostliny obsahuje biologicky aktivní látky, které při styku s nosní sliznicí mají stimulační účinky.

Reflexní sekrece hlenových děl a podporuje přirozené čištění dutin.U sinusitidy sinus se hromadí velké množství hnisu, což následně vede ke komplikacím, protože může pronikat do krevního oběhu a šířit se po celém těle (pro kapky ze sinusitidy založené na odečtu cyklamenu zde ).

Látky z bramboříkové šťávy stimulují její přirozené vylučování. Cyclamen juice se skládá z následujících prvků:

 • organické kyseliny;
 • přírodní oleje;
 • sloučeniny cukru;
 • hořkost a flavonoidy;
 • Aktivní alkaloidní cyklamen má nejdůležitější léčivé vlastnosti.
Nápověda. Protože všechny složky, které tvoří šťávu z rostliny, mají přírodnípůvod, proto v normálním dávkování, ve většině případů, nemůže být pro tělo škodlivý.

Více informací o prospěšných vlastnostech cyklamenu najdete zde.

Nežádoucí účinky při použití

Nezapomeňte, že se v rostlině mohou hromadit jedovaté látky, přípravky připravené na jejím základě musí mít určitou konzistenci. V případě narušení dávky, patologie, jako například:

 • zvracení;
 • křeče;
 • různé alergické reakce;
 • přerušení fungování srdečního a dýchacího systému.

Je rovněž nemožné samoléčit, dávkování a způsob použití léčiva by měly být dohodnuty s lékařem.

Cyclamen juice šťáva silně pálí nos a k ošetření je zapotřebí trpělivosti a vůle.V procesu užívání léku je závislost na a bolest není tak silná.Při prvních recepcích se doporučuje zředit šťávu trochou vody a nakonec zvýšit koncentraci pro produktivnější ošetření.

Kde je lepší vzít?

​​

Na trzích a bazáříchse nedoporučuje kupovat hlízy bramboříku neznámého původu.Kvalita kořene je do značné míry ovlivněna místem, kde byl sklizen, a způsobem, jakým byl pěstován.Lidé, kteří nevědí, jak kořen vypadá, mohou často získat to, co potřebují.

Kořenová zelenina nebo samotná šťáva by měla být zakoupena na specializovaných místech, jako je lékárna, nebo by měla být pěstována a sklízena nezávisle nadomácí práce.

Cena standardní láhve zahuštěné šťávy z bramboříku v množství 20 ml se může pohybovat v rozmezí 200–300 rublů, jedna láhev postačuje pro celý průběh ošetření.

Ropa, která je méně agresivní, z kořene bramboříku, se rovněž prodává v lékárnách, její přibližná cena je 220–270 rublů.

Jak si vyrobit lék sami?

Léčivo na bázi cyklamenu může být:

 • kapky;
 • masti;
 • tinktury;
 • Lék na bázi šťávy zakoupený v lékárně.

Co musíte udělat pro přípravu kapek:

 1. Dříve omytý kořen bramboříku se mele na struhadle.
 2. Výsledná hmota se filtruje přes gázu nebo podobnou drenáž.
 3. Šťáva vytvořená po namáhání se zředí vodou v požadovaném poměru a umístí se do chladničky, aby stála.

Během podávání se příznivý účinek kapek projeví v následujících dnech.Nevýhody zahrnují možnou alergii, která je doprovázena svěděním a zarudnutím nosu.

Masti na bázi bramboříku se připravují přidáním šťávy z aloe, cibule, Kalanchoe a Vishnevsky masti.Vatový tampon je obvykle impregnován hotovou směsí a vložen do nosu po dobu asi 40 minut.

Příprava tinktury také nevyžaduje velké úsilí:

 1. Drcený kořen (přibližně 2 gramy) se nalije do 100 ml vroucí vody a usazuje se po dobu přibližně jedné hodiny.
 2. Po přípravě jedna čajová lžička tinkturyzředěný litrem vroucí vody a během týdne vlijte dvě kapky do každého nosního průchodu.

Při používání léku zakoupeného v lékárně si musíte přečíst pokyny a dodržovat jejich pokyny.

Pozor! Složky pro výrobu léčiv by měly být uchovávány mimo dosah dětí.

Můžete se také podívat na toto video, abyste zjistili, jak připravit kapky cyklamenu:

Opatření a kontraindikace

Po kontaktu s šťávou z cyklamenu důkladně omyjteruce a nádobí, ve kterých je přípravek připraven.

Abyste se vyhnuli negativním účinkům drog, místo očekávaného zotavení byste se měli před použitím jistě poradit s lékařem.Váš lékař vyloučí možnost alergických reakcí na složky šťávy z bramboříku.

Můžete si zkontrolovat alergie na šťávu z bramboříku sami, stačí kapku kapky na kůži a sledovat reakci, pokud nedochází k zarudnutí nebo svědění, vaše tělo ji neodtrhne. Droga se nedoporučuje pro malé děti, těhotné ženy a kojící matky .

Účinnost léků a lidových prostředků na bázi cyklamenu je již dlouho prokázána.Je to způsobeno obsahem obrovského množství látek v rostlině, které pomáhají vyrovnat se se zánětlivými procesy a zabránit růstu bakterií a virů.Na našich stránkách najdete spoustu informací o Neonox, Cyclamede a dalšíchprostředky ve formě kapek na oči a nos.

Cyclamen zahrnuje mnoho druhů rostlin.V současné době nejsou studovány všechny léčivé vlastnosti a negativní účinky až do konce.Navzdory tomu složky, které tvoří květ, se správnými proporcemi nepochybně pomáhají při léčbě sinusitidy (více zde zde ), a to nejen několik století.