Hlavní důvody, proč fialky nekvete

Malé vícebarevné hvězdy shromážděné v úhledném svazku v malém květináči přitahují téměř všechny milovníky květin.

Někteří zahradníci se obávají pěstovat fialovou doma, protože často nekvetou.Zdá se, že její péče je správná a aktuální, listy jsou tmavě zelené a velké a masité, ale nejsou tam žádné květenství.Stojí za povšimnutí, že fialová je velmi vrtošivá a čím více se ji snažíte potěšit, tím déle musíte čekat na rozkvět.Jaký je důvod?

Proč se to děje?

Často můžete slyšet zoufalý výkřik hostesek, že si v obchodě zakoupili kvetoucí fialovou barvu, a po určité době odpočinku se nerozkvetla.

V závodě je zklamání, není jisté, že lze situaci napravit, a květina prostě jde do koše.Ve skutečnosti, pokud znáte důvody tohoto chování fialek, můžete z toho brzy dosáhnout dlouhého a rychlého kvetení.Tak proč ne fialový květ?

Velikost květináče

Pokud vaše krása rychle roste zeleně a vytváří mnoho procesů, je keř nádherný,pokud neexistují žádné známky kvetení, pak je důvodem velikost květináče ].

Navzdory skutečnosti, že rostlina je již dostatečně velká, nezachraňujte rozmarnou květinu -naléhavě jej přesuňte do malého hrnce.Fialový začne kvést, až když kořeny úplně zakryjí hliněné hrudky a stávají se stísněné.Pokud jde o velké kontejnery, v nich květina jednoduše zvyšuje zelenou hmotu a kořenový systém a nemusí vůbec kvést.

Nevím, jak vybrat správný pot - vše je velmi jednoduché.Vezměte pravítko, změřte fialovou zásuvku.Vydělte výsledné číslo 3 - získejte velikost hrnce, ve kterém stojí transplantaci květiny.

Složení půdy

Fialová barva je rovněž požadována pro půdní směsi, protože její kořeny jsou jemné a velmi jemné.Pokud umístíte rostlinu do obyčejné půdy ze zahrady, nebudete čekat na rozkvět - kořeny se nebudou moci dobře rozvíjet v husté a husté půdě.Kromě toho má složení půdy pro rostlinu velký význam. Fialová miluje kyselé půdy, takže hlavní složkou je rašelina .Půda by měla být vzdušná, lehká, volná.

Je třeba zvážit skutečnost, že rašelina má schopnost rychle peroxidovat, takže se vyplatí do ní přidat různé prášky do pečiva.

Přidejte do půdy vermikulit, který dokonale udržuje vlhkost a obohacuje půdu, což je nezbytné pro kořeny fialek kyslíkem.

Je lepší koupit půdu pro výsadbu fialek v obchodě, je vyrobena v přísném souladu s potřebou rostliny.

Hnojení a hnojení

Pokud se rostlina vyvíjí pomalu a nijak nekvete, přestože neexistují žádné známky choroby. Pokud jsou zelené barvy bledé, pak fialová nenídostatek vitamínů a vitalitupro tvorbu květenství.

Aby rostlina získala barvu, musí být krmena jednou týdně, ne méně.Ale nesnažte se vyrobit obvyklé hnojivo pro kvetoucí rostliny, nezdá se to fialové.Pro senpolii musíte koupit speciální směs minerálů a vitamínů.složení těchto vrchních obvazů je dokonale vybráno a přesné balení je předepsáno na obalu, což je důležité, protože fialovou barvu nelze překrýt.

Existuje pouze jedno pravidlo - chcete krásné květiny z rostliny, dejte jí správné množství vitamínů a ne hrst močoviny nebo organických látek, ale vyvážené a správné krmení každý týden.

​​

Umístění

Saintpaulia je náročná rostlina pro životní podmínky , proto je pro ni vhodná teplá, dobře osvětlená místnost, ale bez přímého slunečního světla.

Vlhkost

Nízká vlhkost v místnosti může způsobit rozkvět rostliny.Violet je milovníkem rybníků, takže v podmínkách bytu musí zajistit správné podmínky.

Pro bohaté a dlouhodobé kvetení musíte senpolii poskytnout dobrou vlhkost, která by měla dosáhnout 75%.

Pokud v létě přestane rostlina tvořit pupeny, je příčinou příliš suchý vzduch.Pokud jde o zimní období, kdy je vlhkost v místnosti snížena na 20%, kvůli zahřívání, a to i v klidu, musí být květina postřikována.

Kvetoucí fialky se stříkají dvakrát týdně ze stříkací láhve a pouze za použití teplé vodyletní období. V zimě je poblíž květináčů instalována nádoba na vodu .

Osvětlení

Pokud je fialová tažena listy, jsou zelené bledé a řapíky jsou tenké - krása nemá dost světla.

Rostlina je fotofilní a kvete pouze tehdy, je-li jí poskytnuta 12 hodin světelného dne.

Proto je vhodné instalovat speciální fyto žárovky pro barvy osvětlení .

I když má rostlina v létě dost světla, protože stojí na širokém jasném okenním parapetu, v zimním období toto světlo stále nebude stačit.

Teplota vzduchu

Optimální teplota pro kvetoucí fialky je v létě + 20–25 stupňů .V zimě může být teplota mírně snížena zavlažováním a nechat rostlinu odpočinout a získat sílu před příští sezónou.

Letní teplo s přímým slunečním světlem je pro fialky fatální.Pokud přijdou horké dny, měla by být rostlina pritenit, položte vyrovnávací nádobu do podnosu s mokrým vermikulitem, rašelinou nebo mechem.Proces stříkání se provádí denně.

Zalévání

Nesprávné zalévání má škodlivý účinek na rostlinu a ne kvetoucí , což je nejškodlivější důsledek, v nejhorším případě fialová prostě umírá.

Nedostatek vlhkosti způsobuje vyschnutí rostliny a nadbytek vede k hnilobě kořenů.

Pouze včasné a správné zavlažování, jehož objem se během celého období růstu nemění, pomůže nejen k ochraně rostliny, ale také k rozkvětu.Před zavlažováním je brána vodado 24 hodin by měla být při pokojové teplotě.Saintpaulia můžete zalévat několika způsoby:

  1. Nalijte vodu do pánve, ve kterém stojí nádoba, nechte 15 minut, jakmile se do hliněné hrudky vstřebá správné množství vody a přebytečná voda se nalije.Pokud tak neučiníte, půda může být bažinatá a fialová nebude kvetnout.
  2. Nalijte do velké pánve usazené vody a postavte do ní hrnce s rostlinami.Jakmile půda zvlhne, jsou odstraněny a nainstalovány na jejich původní místo.
  3. Můžete také použít tradiční zalévání, ale měli byste se ujistit, že se voda nedostane na výtok, proto je lepší namontovat starou konvici a zalít fialovou pod keř z výtoku.
  4. Druhá metoda je zcela nová a moderní - knot.Chcete-li uspořádat, budete muset strávit spoustu času, ale pokud máte velkou sbírku této krásné květiny, pak v tomto případě je takové zalévání velmi pohodlné.

Zpět v transplantačním procesu musíte připravit knot, podél kterého vzroste vlhkost .Vezměte bavlněnou šňůru, stočte jeden konec malým kroužkem a položte ji na dno hrnce mezi drenážní vrstvu a zeminu.Druhý konec zatáhněte do otvoru ve spodní části secího stroje.

Poté se květina přesadí.Poté se květináč s květinami umístí na speciální misku s roštem, struna se spustí dolů a voda se nalije do zásobníku do roštu.

Stačí se jen ujistit, že voda na pánvi nevyteče a rostlina se o sebe postará.

Kondenzace pouzdra

Pokudrostlina se stává velmi hustou, je na ní spousta nových výhonků, listy jsou velmi malé - to znamená, že je čas rozdělit keř, jinak fialová prostě nekvete.

Co dělat s květem?

Existuje jedno tajemství, o kterém málo pěstitelů květin ví -fialové květy dobře jen v mladém věku, do 4 let .Pokud má rostlina více času, je téměř nemožné z ní získat květenství.Proto musí být kolekce Saintpaulia neustále aktualizována.

Nedovolte, aby rostlina rostla, přísně se ujistěte, že na jednom stonku není více než 7 listů, v opačném případě bude květ dlouho zapomenout na kvetení, protože všechny životní síly půjdou k rozvoji zeleně a v důsledku zlepšení kořenového systému.Spodní listy by měly být odstraněny, jako by nebyly líto.Je nemožné odříznout listí, pouze se zlomit.

Kvetení je možné vyvolat zavlažováním rostliny horkou vodou, ale podle obvyklého plánu a bez fanatismu.Neopařujte vroucí vodou, nalijte do vody více než 50 stupňů.Zkušení milovníci této rostliny říkají, že květu se tento postup opravdu líbí a rychle reaguje prudkým rozkvětem.

Často je obtížné určit nepřítomnost květenství .Proto stojí za vyzkoušení všech možností a určení příčiny jednoduchou výjimkou.

Vlastnosti kvetoucí rostliny

Je třeba si uvědomit, že fialová je velmi náročná a rozmarná rostlina, a pokud jste začátečník, je lepší začít vytvářet vlastní sbírku druhů rostlin které jsou méněnáročná péče - jedná se o fialový mini a některé hybridy.

Není nutné brát na odrůdu šlechtění, vyžadují určitou dovednost.

Nemoci

Hlavními nepřáteli fialek jsou padlí, plísně, mšice a šedá hniloba .Pokud by rostlina byla pokryta skvrnami, objevil se na ní šedý povlak, senpolia onemocněla a prostě by neměla sílu tvořit květenství.Jakmile jsou zaznamenány první příznaky nemoci, musí být okamžitě přijata opatření, protože z jedné rostliny se nemoc může rozšířit do celé sbírky.Více o nemocech a škůdcích fialek si můžete přečíst v tohoto článku.

Užitečné video

Nabízíme ke shlédnutí video o tom, proč fialky nekvete a jak pomoci květu rostliny:

Závěr [[PDN 115]

Navzdory skutečnosti, že fialová vyžaduje stálou, důkladnou péči, mnoho pěstitelů květin tyto rostliny úspěšně pěstuje doma.V první fázi je lepší začít s jednoduššími druhy, zatímco je vhodné vybrat plodiny se stejnými požadavky na péči.V průběhu času, kdy se zkušenosti s pěstováním senpolia zvětšují, lze přejít na šlechtitelské odrůdy.