Hlavní nuance pěstování kuřat brojlerů na maso doma: budování firmy

Chov kuřat brojlerů doma je docela obtížný.Ale to je jen na první pohled.Ve skutečnosti, pokud studujete podrobně informace o správném krmení a chovu těchto zvířat, můžete dosáhnout pozitivního výsledku.V tomto článku si povíme o tom, jak pěstovat kuřata brojlerů doma, analyzovat nuance, které budou užitečné pro nováčky, aby se o této záležitosti dozvěděli.

Kde začít s chovem kuřecího brojleru jako podniku?

Nejprve musíte získat mladé slepice. To je lepší udělat na konci jara, protože v chladném počasí už bude pták silnější a vyroste.To pomůže zabránit vývoji nemocí u zvířat.

Také pro normální růst mladých zvířat je třeba poskytnout ptákům místo.Proto potřebují speciální klec.Jeho velikost závisí na počtu nakoupených zvířat.

Požadavky na údržbu

Ptáci by si měli vybrat klec, ve které bude mít každý pták dostatek místa.Brojlery jsou ve srovnání s ostatními kuřaty náročnější na životní podmínky. Měly by být vybaveny tímto stanovištěm:

 1. Udržování požadované vnitřní teploty.Mělo by to být přibližně 30 stupňů Celsia.Po několika týdnech by měla být teplota snížena na 20 stupňů.
 2. Osvětlení.V prvních dvou týdnech by měla být zvířata vybavena nepřetržitým osvětlením.To jim v tomto období pomůže co nejvíce růst.Po dvou týdnech zapněte a vypněte světlo každé 2 hodiny.
 3. Zajistěte dostatečné větrání.Brojlery musí být drženy v dezinfikovaném a dobře větraném prostoru.Nejpohodlnější možností, jak dodržovat toto pravidlo, je držet brojlery ve zvláštních klecích.Mohou být také uloženy na jiných místech, ale nesmíme zapomenout, že musí být udržovány při požadované teplotě.
 4. Udržování ptáků v čistotě.Je nutné sledovat stav buňky, protože v nehygienických podmínkách jsou brojlery náchylné k rozvoji některých chorob, které se rychle přenášejí.V důsledku toho mohou všichni jednotlivci umřít.

Pokud by se kurovod rozhodl zahájit chov brojlerů v chladném období, nejlepší volbou pro zvířata by bylo postavit zvláštní skleník.Tímto způsobem bude možné snadno udržovat teplotu v místnosti.

Je důležité vědět! Brojlery vedou sedavý životní styl!Proto je nutné přísně dodržovat čistotu v místnosti, kde jsou umístěny.

Jaké ptáky brojlerů bych si měl koupit?

Chov kuře typu brojlerů vyžadujezískávat mladé lidi.To pomůže kontrolovat jejich živobytí, výživu a údržbu.Dodržováním těchto pravidel bude možné pěstovat vysoce kvalitní brojlery, které budou mít vysokou produkci vajec.

​​

Obecně má zemědělec dvě možnosti chovu brojlerů:

 1. nákup kuřecího masa;
 2. získávání násadových vajec.

Druhý způsob chovu brojlerových kuřat na maso je pro získávání vajec méně nákladný.Je však vhodný pro osobu, která se rozhodla podnikat po dlouhou dobu.Od pořízení inkubátoru je poměrně nákladný podnik.

Pokud zemědělec potřebuje slepice ne pro podnikání, ale pro použití masa pro osobní účely, je ideální možnost nákupu mladých ptáků.

Péče o kuřata

Obzvláště nepříjemným úkolem je pečovat pouze o nově získané mladé ptáky. Důvodem je skutečnost, že musíte pečlivě sledovat teplotu vzduchu v místnosti a zajistit stálé osvětlení.

Po 2 týdnech, kdy jsou kuřata o něco starší a silnější, by měla být teplota snížena.Nezapomeňte také na správnou výživu ptáků.

Zvýšení počtu doma

Za účelem zahájení chovu brojlerů doma by měly být přísně dodržovány podmínky pro chov ptáků.Musíte také věnovat zvláštní pozornost jejich krmení a reprodukci.Budeme se zabývat těmito body podrobněji.

Krmení

Kuřata tohoto plemene jsou obvykle chována za účelem produkce vysoce kvalitního kuře.Vzhledem k tomu, že brojlery mají svou vlastní zvláštnost - přibývají na váze velmi dynamicky, měla by se jejich krmení věnovat zvláštní pozornost v prvních dnech nákupu. Za tímto účelem je třeba dodržovat tato pravidla:

 • je nutné krmit mladé ptáky přibližně 8krát denně, každé 2 hodiny;
 • doba mezi krmením by neměla přesáhnout 6 hodin;
 • do 10. dne by měla být kuřata krmena snadno stravitelnými potravinami, jako jsou tvaroh, mléko, vařená vejce;
 • po 10. dni by se do stravy měly přidávat obiloviny, upřednostňují se následující obiloviny: drcená pšenice, kukuřičné krupice, ječmenná mouka, ovesné krupice;
 • po 2 týdnech mohou ptáci postupně přidávat vařené maso v sekané formě, zelené.

Také byste neměli zapomenout na zdravé doplňky stravy, když zvířata rostou o něco starší.Jsou to: křída, krupice, štěrk a další.

V žádném případě by se kuřatům neměla dostat surová voda!

Rozmnožování

S výhradou základních pravidel chovu, péče a krmení se po chvíli začnou snášet vejce.Jejich denní částka přímo závisí na stavu brojlerů.

Pěstování brojlerových kuřat na maso

Chcete-li pěstovat brojler s velkou hmotností, musíte dodržovat speciální stravu se speciálními krmivy.Jedná se o:

 1. Prelaunch. Toto jídlo se podávázvířata během prvních 2 týdnů.Množství spotřebovaného krmiva by nemělo přesáhnout 25 g denně.
 2. Začínáme. Měl by být poskytnut do 1 měsíce.Denní množství tohoto krmiva by mělo být v průměru asi 120 g.
 3. Dokončit. Toto jídlo by mělo být podáváno až do doby, kdy bude poražen brojler na maso.Denní dávka by měla být v průměru 150 g.

Tyto krmné směsi pomáhají saturovat tělo ptáků živinami nezbytnými pro aktivní růst.

Nemoci - diagnostika a léčba

Některá onemocnění jsou brojlery obecně obecně špatně ovlivněna.Ale s nesprávnou péčí se mohou stále objevit.Zvažte nejčastější nemoci během brojlerových kuřat doma:

 • Dyspepsie. Jedná se o onemocnění, které se vyznačuje zhoršenou funkcí gastrointestinálního traktu.Nemocný pták má těžký průjem, slabou aktivitu, podráždění očí.Chcete-li léčit nemocné kuře, musíte mu dát vyčištěnou vodu s přídavkem glukózy a kyseliny askorbové.Pták by také měl vypít slabý roztok sodovky.
 • Bronchitida. U této choroby má pták kašel, zánět hrtanu a tekutinu v očích.Bronchitidu lze léčit pomocí antibakteriálních léků, jako je tetracyklin, erytromycin, gentamicin a další.
 • Nedostatek vitamínu. Je to důsledek nedostatečného množství živin v kuřecím těle.Na první pohled nedostatek vitamínu nenívážná patologie.Nedostatek vitamínů však může vést k rozvoji závažnějších onemocnění.Proto nemocný pták potřebuje vyváženou stravu.
 • Kloubní choroby. Mohou být výsledkem zranění nebo stísněných buněk.K normalizaci stavu by pták měl dostat ampicilin nebo sulfadimectoxin.

Po zjištění nemocného ptáka by měl být izolován od zdravých jedinců až do úplného zotavení.

Časté problémy

Hlavním problémem v chovu brojlerů je výskyt chorob. To může srazit všechny ptáky.Proto je nutné okamžitě zahájit léčbu postiženého jedince.

Užitečné video

Podívejte se na video na téma:

Závěr

Chov brojlerů vdomácí podmínky - ziskové a vzrušující podnikání.Proto pro tuto událost musíte pečlivě prostudovat všechny jemnosti chovu kuřat.To pomůže pěstovat zdravé brojlery.