Hlavní prospěšné vlastnosti a kontraindikace kořene zázvoru

Ginger je tropická vytrvalá rostlina s hlízovitým oddenkem, která se v Japonsku, Střední Americe, Indii a Číně široce rozrůstá.

Od nepaměti se používá jako koření a jako léčivo.Toto léčivé koření bylo do Evropy přivezeno z Číny před více než 100 lety.Dnes se zázvor pěstuje doma a v zemi ve skleníku.

V článku uvažujeme kořen zázvoru : výhody a poškození, užitečné vlastnosti a kontraindikace.Zvažujeme také, jak je to užitečné a použití kořene zázvoru v medicíně a kosmetologii.

Přínosy rostliny

Léčivé vlastnosti a přínosy zázvoru byly známy před více než2,5 tisíci lety .První odkazy se nacházejí v spisech Svatého Koránu a v arabských příbězích knihy Tisíce a jedné noci.

Důležité! Ve starověké Indii se v sanskrtu nazývalo „visvabhhesaj“, což znamená „univerzální lék“.

Užitečné vlastnosti a léčba

Kořen zázvoru se s řadou užitečných vlastností používá jako terapeutické činidlo pro mnoho nemocí i pro preventivní účely.K čemu je tedy zázvor dobrý?

 • Zázvor obsahuje prospěšné látky,posiluje stěny krevních céva normalizuje krevní oběh (zejména mozek).Čistí oběhový systém z aterosklerotických plaků a slouží jako profylaxe aterosklerózy.Užitečné prožilní nedostatečnost a křečové žíly dolních končetin, protožetenčí kreva nedovoluje jí rychle koagulovat.
 • Jíst kořeníposiluje nervový systém .Užitečné látky pomáhají vyrovnat se s depresemi, pocity a úzkostí, zmírňují záchvaty bolesti hlavy.Je známo, že čínští zápasníci používají koření k obnovení fyzické síly.
 • Koření je dobrépro zažívací soustavu .Pokud ji přidáte během vaření, jídlo bude lépe tráveno a absorbováno tělem díky dobré produkci žaludeční šťávy.Odborníci na výživu ji někdy zařazují do nabídky určené pro lidi s nadváhou, zpomalují metabolismus (pokud neexistují kontraindikace).
 • Má dobrý účinekna genitourinární systém .Muži lze použít jako přirozeně silnou afrodiziakum.Ženy jej používají jako protizánětlivé látky k onemocněním ledvin a močového měchýře a během menstruačního cyklu k úlevě od bolesti a křečí dělohy.
 • Zázvor je užitečný proposílení imunity .Během nachlazení a chřipky působí jako diaforetické, baktericidní, antibakteriální činidlo.Dobře se vyrovnává s kašlem a stimuluje vykašlávání.Mimochodem, díky těmto vlastnostem se doporučuje pro lidi s bronchiálním astmatem.

Chemické složení a léčivé látky kořene

Rostlina obsahuje řadu vitamínů a minerálů nezbytných k udržení krásy a zdraví:kaprylovákyselina, železo, hořčík, vitamin C, fosfor, draslík, sodík , chrom a další.

Pouze 100 gramů produktu obsahuje až 180–200 mg hořčíku, 116–120 mg vápníku, 5–6 mg vitaminu B3, 148 mg fosforu a toto je pouze malá část užitečných látek!

Pozor! Mimochodem cítíme jedinečnou vůni kořene kořene, protože obsahuje až 3% éterického oleje.

V čínské provincii je široce distribuován a vyráběn proprůmyslové účelya volný prodej.Složení oleje zahrnuje: citral, tuk, gingerin, kafr, linalool, fellandren, bisabolen, škrob a další látky.

Je obzvláště bohatá nazingiberen(až do 75% celkového složení), díky kterému je koření tak voňavé, a pálivá chuť se dosahuje díky vysokému obsahugingerolu .

Terapeutické vlastnosti a aplikace v tradiční medicíně

Ginger je hlavní složkou pro přípravu různýchzdravotně nezávadných produktů. Téměř všechny recepty byly vynalezeny lidmi za starých časů a zahrnuty do počtu lidových prostředků testovaných generacemi.

Seznámíme se se známými recepty:

 • Běhemnachlazeníje užitečné brát zázvorový čaj z čerstvého kořene zázvoru (nastrouhaný) s plátkemcitron a lžička lipového medu.Aromatický nápoj dodá sílu a rychle se postaví na nohy.
 • Pro léčbu zázvoruartritidou a artrózoulze na problémové oblasti použít speciální obklady vyrobené ze 2 čajových lžiček rozdrcených.zázvor, půl lžíce mleté ​​papriky, kurkumy a trochu sezamového oleje.Komprese se zahřeje dokonale, zmírňuje bolest.Před použitím se zahřeje ve vodní lázni a aplikuje se za tepla.
 • V Ruskubyl kašel ošetřenpřírodními sladkostmi vyrobenými ze sklenice medu a 1 lžičky čerstvého kořene.Komponenty byly umístěny do kontejneru a zapáleny.Když byla směs zahřátá a přeměněna na homogenní hmotu, byla odstraněna z ohně, ochlazena a formována do malých oválných sladkostí.Pokud je budete brát pravidelně, během několika dní se můžete znuděného kašle zbavit.
 • Běhembolestí v krkuje užitečné kloktat odvarem pikantního prášku a 200 ml vody.Můžete se střídat s oplachováním z odvarku heřmánku.
 • Vvýživěje užitečný pravidelný zázvorový čaj.Je lepší vařit z velkých listů zeleného čaje a kousků čerstvého kořene.Má úžasné vlastnosti, které normalizují trávení, odstraňují toxiny, snižují hladinu cholesterolu, odbourávají tuky, odstraňují přebytečnou vodu a urychlují metabolismus.Nejoblíbenější zeštíhlující čaj se vyrábí ze šťávy ze 2 citronů, 300 ml vroucí vody, 2 čajových lžiček medu a strouhaného zázvoru.Nápoj se přivede k varu a použije se horký.

Kosmetologické a léčivé vlastnosti

Rostlina má pozitivní vliv na zdraví vlasů, stav pokožky obličeje a těla.

 • Chcete-li se zbavitakné , můžete použít krém připravený doma ze zázvorové šťávy s vodou.Kůže bude čistáhladký a elastický.
 • Prolze použít hojení ran , odřenin, drobných vředů, bavlněného tampónu namočeného v čerstvé šťávě nebo kaši.Compress obnovuje pokožku, dezinfikuje, zabraňuje šíření bakterií a infekcí.
 • K dosaženípružnosti pokožkypoužijte krém z rostlinné šťávy a granátového jablka.Dokonale osvěžuje, tónuje, vyhlazuje jemné vrásky, odstraňuje únavu na obličeji.
 • Obnovenísuché, poškozené, křehké vlasypomůže speciální masky mletého koření, medu a zlomeného žloutku.Výsledná kaše se impregnuje vlasy, zabalí se do filmu s hlavou, zabalí se do ručníku a nechá se 20-30 minut.Omyjte trochou teplé vody.
 • Proomlazení obličejemůžete použít masku čtvrtletného šálku máty, šálku špenátu, 2 polévkové lžíce medu, šťouchané banány a nasekaného kořene zázvoru.Maska se udržuje po dobu 15-20 minut, omyje se teplou vodou.
Pozor! Před použitím přírodních prostředků se ujistěte, že na malé místo na kůži nanese malé množství rostlinné nebo kalové šťávy, abyste zjistili, zda existuje alergie.V některých případech může zázvor způsobit alergické reakce při styku s kůží.

Škodlivá při aplikaci

Přestože rostlina má jedinečné léčivé vlastnosti, její použití v medicíně a kosmetologii není vhodné pro všechny lidi.Někdy je kořen zázvoru škodlivý.Je zázvor škodlivý?

Kontraindikace avedlejší účinek

Důležité! Nezapomeňte jim věnovat pozornost, abyste se vyhnuli nepříjemným následkům.Odborníci doporučují, abyste se sami nechali unést alternativní medicínou a před použitím různých léků se poraďte se svým lékařem.
 • Koření není kategoricky vhodné pro osoby trpícíakutními a chronickými nemocemi žaludkua dvanáctníku.Patří sem: vřed, gastritida (zejména s vysokou kyselostí), kolitida, zánět dvanáctníku (duodenitida).Spotřeba koření nepřinese výhody, ale pouze zhorší zdravotní stav.
 • Používejte opatrně při onemocněníchjater (hepatitida, cirhóza) .Ačkoli zázvor je užitečný během biliární dyskineze a má choleretický účinek, je zakázáno používat jej během zánětlivých procesů.Kromě toho je zakázáno používat lidi s kameny v žlučníku.
 • Nedoporučuje se pro osoby sanálními puklinami a hemoroidy .Ginger vyvolává krvácení, zhoršuje nemoc.
 • Nedoporučuje setěhotným ženám ve třetím trimestruběhem toxikózy, ani všem ženám, které dříve podstoupily potraty.
 • Neužívejte perorálně na zázvorv noci , protože vyvolávají nespavost.
 • U některých lidí časté používání koření vede kzvýšení krevního tlaku .Hypertenzní pacienti musí tomu věnovat pozornost.

Alergie

Není to tak vzácné.Před použitím se ujistěte, že tělo na ni normálně reaguje a že neexistují žádné vedlejší účinky.

Symptomy

Hlavní příznaky alergie na zázvor jsou:

 • Nosní kongesce, rýma, slzení, kýchání;
 • otok obličeje nebo zarudnutí;
 • zánět sliznice krku, svědění v ústech, otok jazyka;
 • kožní vyrážky (kopřivka), svědění, dermatitida;
 • plynatost, průjem, nevolnost, zvracení;
 • Quinckeho edém.
Pozor! Při prvním příznaku alergie se doporučuje užívat antihistaminika a přestat používat zázvor.V těžkých situacích konzultujte lékaře, zejména s otokem obličeje a pocitem nedostatku vzduchu.Quinckeho edém je velmi nebezpečný stav, který často vede k udušení.Je nutná okamžitá sanitka.

Lékaři na videu říkají o blahodárných vlastnostech a kontraindikacích kořene zázvoru:

https://youtu.be/EYFH0FpBfIg

Zázvor je vynikajícíléčebný od nepaměti ] znamená.Obsahuje řadu užitečných látek, vitamínů a minerálů pro posílení a udržení dobrého zdraví.

Je široce používán vtradiční medicíně , vaření a kosmetologii.Prostředky založené na této rostlině nebyly testovány žádnou generací.

Ale stejně jako u každého produktu způsobuje toto kořeníalergiea u některých lidí se kvůlikontraindikacímnedoporučuje používat zázvor vůbec.

Povinnépřed použitím se poraďte s odborníkem, nenechte se unést samoléčbou, abyste nepoškodili tělo. Buďte zdraví!