Hnojivo cyklamen doma: co se živí během květu?

Jedním z nejdůležitějších faktorů péče o cyklamen doma spolu s zaléváním je včasné dávkování květu.

Zavedení nezbytných hnojiv v určitém období výrazně ovlivňuje vývoj a stav rostliny, jakož i hojnost jejího kvetení.

Z našeho článku zjistíte, proč je třeba rostliny nakrmit a jaké jsou nejlepší prostředky k jejich použití.

Obecná doporučení pro zalévání

V této části najdeme obecná pravidla a doporučení pro zalévání cyklamenu.Co tedy potřebujete vědět:

 • Ačkoli květina miluje vlhký vzduch, je přísně zakázáno ji přeplňovat vodou.
 • Neexistuje přesný časový rámec pro zavlažování, proto, aby se pochopilo, kdy je třeba provést, se doporučuje zkontrolovat půdu prsty, tj. Vložit ji do půdy.Pokud je váš prst zcela suchý, je čas na vodu.
 • Každý pěstitel by měl vědět, že zalévání květiny není v žádném případě shora.Zalévání listů, stonků, květů je zakázáno, protože to může vést k vývoji plísňových chorob.
 • Aby nedošlo k poškození rostliny, je nutné opatrně nalévat vodu podél okraje hrnce neboumístěte hrnec do velké nádoby s vodou.Cyklamen tak absorbuje dostatečné množství vlhkosti a tekutina se nedostane na samotný květ.
 • Zalévání během květu je obzvláště důležité.Pro dobré a dlouhé kvetení musíte pečlivě sledovat stav půdy.Neměl by vyschnout a být příliš navlhčen.
 • V létě, kdy rostlina projde dobu odpočinku, se zalévání provádí jednou za 2-3 týdny.Více informací o pravidlech péče o bramboříky během a po květu - během spící fáze - najdete zde.

Důležitost správného hnojiva

Cyclamen okamžitě reaguje na špatnou péči o něj. To je jasně vidět při deformaci listů.Kroutí se a zožloutnou.Rovněž se na nich objevují skvrny a někdy rostlina může listy zcela včas zlikvidovat.Dalším ukazatelem je slabé kvetení nebo jeho absence (proč cyklamen nekvete a jak to lze opravit je podrobně popsáno zde ).Všechny tyto příznaky naznačují, že květina je nemocná a začala hnít.To by mohlo vést k hnojivům s vysokým obsahem dusíku.

Správné hnojivo je pro květ velmi důležité.Ovlivňuje:

 • kvetoucí rostliny;
 • odstín listů;
 • Načasování pádu listů.

Vhodnými hnojivy jsou hotové směsi pro pokojové a kvetoucí rostliny. Neměli byste si vybírat přísady, které obsahují dusík, protože to může vést k hnilobě a další smrti květu.

Proč je třeba během kvetení doplňovat?

Pro cyklamen je nezbytné krmení, aby se mohl správně vyvíjet.Jako vrchní obvaz používejte speciální nebo komplexní hnojiva.

Pozor! Je důležité si uvědomit, že během letní sezóny byste neměli zneužívat krmiva.Provádějí se zřídka av malém množství.Během květu je optimální frekvence krmení 1-2krát za měsíc.Jako hnojivo si vezměte tekutý přípravek zvaný „Floretta“.

Krmení chlorem by se nemělo používat. Protože se květina negativně týká solí, měl by být cyklamen hnojen minerálními přípravky pečlivě a v malých dávkách.Pokud byla rostlina zasazena semeny, musíte vědět, že když se objeví první výhonky, je třeba krmenem krmit aktivátory růstu.Po 5-6 měsících začne transplantovaná květina oplodnit.

Jaké opravné prostředky bych měl používat doma?

Hnojiva musí být použita během kvetení a růstu.Často berte směsi s vysokým obsahem draslíku.Vrchní obvaz se provádí každé dva týdny při zalévání.Základní pravidla:

 1. Je-li nezbytné nakrmit mladou rostlinu, vyplatí se minimalizovat množství minerálních hnojiv.
 2. Během vytváření semen a vývoje listů se minerální mikronutriční hnojiva používají pod cyklamenem.
 3. Zatímco cyklamen roste, doporučuje se přidávat dusičnan vápenatý.
 4. Počínaje srpnem musí být množství dusíku v roztocích sníženo, aby se zabránilohnilobou žárovek.
 5. Aby se zabránilo hromadění solí v půdě, vrchní obvaz se provádí pouze ve zalévané půdě.
 6. První krmení je povoleno po objevení klíčků na květině.
 7. Oplodnit lze pouze zdravý cyklamen.
 8. Regulace používání hnojiv závisí na složení půdy.Pokud je květina vysazena ve speciální půdní směsi, nepotřebuje další vrchní obvaz (mluvili jsme o tom, která půda je pro cyklamen lepší ).
 9. Během odloženého období by se rostliny neměly krmit častěji než jednou za 2-3 týdny.
 10. Hnojiva můžete také vyrábět sami.Například si vezměte 3 polévkové lžíce dřeva a rozřeďte v jednom litru vody.Taková směs bude nasycena draslíkem, zinkem a fosforem.
Pro svěží a světlé květiny je během květu nutné rostliny nakrmit.Hnojiva s užitečnými stopovými prvky jsou skvělé.Od nich bude závod dostávat hodně energie a potěší se hojným kvetením.Když zašli s dávkou příliš daleko, začne se nadměrný růst listů a květenství se nebude vyvíjet.
 • Draselné granule jsou rozpuštěny ve vodě a několikrát za měsíc napojeny cyklamenem.
 • Složité přísady se dávkují v souladu s pokyny.

Před oplodněním si pozorně přečtěte pokyny,uvádí, kdy a jak aplikovat, jakož i dávkování.Je nepravděpodobné, že by jediný případ nesprávného krmení květu měl fatální následky.Ale příště musíte být opatrnější.Pokud si všimnete, že se cyklamen stalco je horší po krmení, musí být okamžitě zastaveny.Hnojiva mohla být vybrána nesprávně nebo obsahují velké množství dusíku.V extrémních případech je nutné vyměnit půdu v ​​květináči.

Užitečné video

Podívejte se na video o hnojivech pro bramboříky:

Závěr

Cyclamen miluje péči, ale veškerá péče by měla být přijata s mírou. Střední obvaz posílí květ a prodlouží květ.Nejdůležitější je to přehánět a sledovat proporce složek.