Hortenzie stromů ve vaší zahradě - výsadba a ošetřování, prořezávání a reprodukce

Hydrangea stromu - velmi krásná rostlina, která ozdobí jakoukoli zahradu nebo dům.Aby byl zdravý, musíte dodržovat určitá pravidla péče.

Fotografie

Hydrangea stromů -velmi mrazuvzdorná rostlina a jedna z nejpopulárnějších mezi zahradníky.A odrůda sněhobílá Annabelle kvete od začátku července do září.

Přistání na volném prostranství

Při výběru místapro závodje třeba vzít v úvahu několik bodů.Především by stromová hortenzie neměla být umístěna vedle dřevin, protože bude cítit nedostatek vlhkosti.

Hortenzie stromů se bude cítit nejpohodlněji v částečném stínu.Pobyt na příliš slunném místě je možný pouze při nadměrné vlhkosti.Nejlepší možností je stínované místo, kde slunce proniká pouze ráno a večer.Nejvhodnější jsou oknana západnínebona východnístraně.

Dodržování teploty je velmi důležité pro zdravý růst hortenzie.Hortenzie nesmí mít velmi nízké nebo vysoké teploty, protože to může véstnegativní důsledky.Optimální teplota v zimě je4–9 ° C , zbývající čas -ne vyšší než 20 ° C .

​​
Je mrazuvzdorný a vydrží teploty až -15 ° C.Pokud je během mrazů poškozena horní část rostliny, po zahřátí se rychle zotaví.

Pro růst hortenzie je nutná správná půda.Mělo by být:

 • Acidified;
 • obohacený o rašelina, humus nebo minerální hnojiva;
 • Dobře zabalené;
 • Zvlhčeno;
 • Mají dobrou drenáž.
 • Připravenou půdu lze zakoupit ve specializovaných prodejnách.Univerzální fit.Může být doma obohacena o potřebné látky.
K okyselení půdy se přidá nakrájená borová kůra, piliny nebo organický odpad.

Jak se starat?

Hydrangea vyžadujesilné zalévání .Rychle odpařuje vlhkost a když chybí, začne mizet.Zejména rostlina potřebuje zalévat od jara do podzimu.V tuto chvíli se doporučuje zalévat rostlinu1-2krát týdně .Intenzivní zalévání hortenzie v zimě může způsobit kořenovou hnilobu.Pro tento postup je nejvhodnější měkká dešťová voda nebo voda z vodovodu v místnosti.

Hnojivo

Včasný příjem živin je klíčem k dobrému růstu hortenzie.Rostlina by měla být hnojenakaždé dva týdnyminerálními hnojivovými směsmi, které lze zakoupit vspecializovaný obchod. Jednou za měsícvrchní obvaz s roztokem manganistanu draselného, ​​který posiluje rostlinu.Tyto postupy musí být provedeny před květem.

Pokud dojde k narušení acidobazické rovnováhy v půdě, pomůže jí její obnova.Z tohoto důvodu by měla být rostlinazavlažována jednou za dva týdnyroztokem síranu železnatého, který musí být odebrán v poměru 2 g na litr vody. 2-3 sezenítohoto postupu pomohou tento problém vyřešit.

Prořezávání

Vzhledem k vysoké rychlosti hortenzie by mělo být prořezávání prováděnokaždý rok .Vyrábí se na jaře a na podzim.

Prořezávání mladých hortenzií může býtnebezpečné , protože dochází ke zvýšenému pohybu šťáv a poškození struktury rostliny může vést k jeho smrti.

Nejlepší je prořezávat na podzim po dosažení věku 3 let.

Prořezávání se provádí ve čtyřech fázích:

 1. Kontrola pouzdra na poškození, zlomené větve.Odstranění vad.
 2. Odstranění starých výhonků.To urychluje metabolismus v rostlině.Tato fáze je určena pro rostliny starší 5 let.
 3. Loni byly procesy zkráceny o 6–8 ledvin.
 4. Zničení malých výhonků, které netvoří květenství.Musí být odstraněny, protože z něj odebírají spoustu živin.

Příprava na zimu

V zimě je hortenzie obzvláště zranitelná, a to i přes její mrazuvzdornost.Aby rostlina mohla bezpečně přežít zimu, je nutné ji připravitho předem.K tomu je nezbytné:

 1. Ručně odstranit nepadlé listy;
 2. Posypeme pilinami základnu keře;
 3. Uspořádejte desky kolem závodu a upevněte na ně stonky rostliny pomocí lan;
 4. Zakryjte celofanem.

Takže vydrží i nejchladnější zima.

Kvetení

Kvetení začíná ve věku 4 let.Vyznačuje se dobou trvání.Obvykle trvá 4 měsíce - od července do října.

Květy jsou umístěny na koncích stonků a mají kulovitý tvar.Květy hortenzie jsou obvykle bílé, modré nebo růžové, ale existují i ​​jiné variace barvy.Barva závisí na kyselosti půdy.Modré květy rostou v kyselé půdě a květy malované v teplých barvách v alkalické půdě.

Dobré prořezávání pomáhá urychlit kvetení a zvýšit jeho intenzitu.

Propagace

Existují tři způsoby šíření hortenzie stromů:

 • Řízky;
 • Rozdělení keře;
 • Korekce.

Řízky

K úspěšné produkcimnožení řízkymusí být připraveny v polovině léta.Nejlepší je to udělat ráno, když je rostlina docela nasycená vlhkostí.

Ne lignifikované výhonky se 2-3 internody budou sloužit jako dobré řízky.Aby se předešlo dalšímu odpařování vlhkosti, listy se odříznou na řízky polovinou.Řízky musí být umístěny v hloubce 2-3 centimetry do nádoby obsahující substrát rašeliny a písku v poměru 2: 1.Mezi řízky by mělyudržovat vzdálenost deset centimetrů, protože kořeny hortenzie rostou horizontálně.Řízky by se měly zakořenit při teplotě 19 až 20 ° C.

Po měsíci mohou být řízky převedeny na zem.

Propagace řízky na podzimje spojena s určitými obtížemi.Problémy mohou být způsobeny nutností udržet mladé výhonky v zimních podmínkách.Za tímto účelem je substrát připravený pro řízky předem obohacen roztokem proti tvorbě hniloby.To pomůže vyhnout se problémům se zavlažováním.

Po výsadbě řízků se obal s nimi zabalí do sáčku z polyethylenu a vytvoří druh skleníku.Měl by stát na světlém místě a několikrát týdně větrat.Jak rostou výhonky, můžete prodloužit čas strávený venku.

Reprodukce dělením keřese považuje za nejjednodušší.Chcete-li to provést, kopat rostlin a snížit na polovinu, spolu s výhonky a kořenový systém.Přijaté keře zasadit na nové místo.

Rozdělení by mělo být provedeno před zahájením pohybu šťávy v rostlině.

Reprodukce vrstvenímnení obtížná ani pro začátečníky.Provádí se na jaře.Pro úspěšnou reprodukci je třeba postupovat podle pokynů krok za krokem:

 1. Připravte drážku v zemi asi 10 centimetrů hluboko.
 2. Vezměte jeden z výhonků z rostliny, ohněte jej a položte do této drážky.
 3. Upevněte ji a posypte 1-2 cm půdy na povrch.
 4. Ohněte horní část střely směrem nahoru pod úhlem 45 °.
 5. Pravidelněvoda, plevel a uvolněte se.Během sezóny přidejte do půdy ještě 3krát.
 6. Následující jaro, oddělené zahradními nůžkami od velkého keře.S kusem půdy na výsadbu na novém místě.

Takto získaná hortenzie začíná rozkvétat 4-5 let.

Nemoci a škůdci

Nemoci

Hydrangea je citlivá na mnoho chorob.Mohou nastat, pokud byly porušeny podmínky pro zdravý růst rostlin.

 1. Tracheomycotické vadnutí
 2. Toto onemocnění je způsobeno patogeny půdních hub.První známkou poškození rostlin je to, že kořeny hnijí a zhnědnou.Tok živin klesá a horní výhonky začnou mizet.V tomto případě je téměř nemožné zachránit květ, takže nejlepším způsobem je provedení preventivních opatření.

 3. Šedá hniloba
 4. Plísňové onemocnění rostliny.Ovlivňuje především mladé výhonky se světle šedou vyrážkou.S rozvojem nemoci ovlivňuje hydrangea úplně.Vysoká vlhkost příznivě ovlivňuje vývoj onemocnění.Chcete-li tuto chorobu léčit, musíte odstranit napadené části rostliny a poté dezinfikovat nádobu, ve které roste hortenzie.Pro prevenci ošetřte rostlinu Fundazole.

 5. Plíseň
 6. Plísňová nemoc.Často patogeny žijí přímo v půdě.Na postižených oblastech se objeví bílý povlak.Později listy začnou mizet a vrcholy výhonků vyschnou.S těžkou porážkou rostliny nedochází k kvetení.Aby bylo možné léčit rostlinu, je nutné odstranit její infikované části, poté sledovat příznivé teploty a světelné podmínky a řádně hnojit.V případě vážného poškození by měl být použit Vitaros nebo Fundazole.

Škůdci

Činnost škůdců může značně poškodit hortenzie, pokud nebudou včas přijata nezbytná opatření.

Protimšicím, roztočům a jiným parazitůmje účinné fytochermy.Pokud není příliš mnoho hmyzu, lze je odstranit mechanicky.

Zvláštní druh škůdce-šnek .Nalezeno v zahradních a otevřených oblastech.Pronikají do půdy a s nástupem jara jedí kořeny rostliny.Obvykle jsou vejce ponechána na stejném místě.Abyste zabránili výskytu hlemýžďů, je třeba pravidelně kontrolovat přítomnost hlemýžďů a odstranit je.V případě příliš velkého množství hlemýžďů můžete použít chemikálie, které se prodávají ve specializovaných prodejnách.

Hortenzie stromů je tedy velmi krásná rostlina, ale péče o ni není snadná.Hlavní věcí je vybrat to správné místo, sledovat zavlažovací režim a léčit nemoci včas, a pak rostlina poroste krásně a zdravě.

Užitečné video

Další informace o jednom ze způsobů, jak oříznout keř na zimu:

užitečné informace

Další materiály o zahradní hortenzii najdete:

 1. Jak správně pečovat o panicled bobo?Pěstování a příprava na zimu
 2. Jak správně pečovat o Limelight?
 3. Jak Dubolistnaya zima?
 4. Mrazuvzdorná hortenzie Pinky Winky ve vaší oblasti
 5. Panicled grandiflora hydrangea - rysy péče a množení v zahradní oblasti
 6. ) Kudrnaté (řapíkaté, lezení) - živý plot na vaší zahradě!
 7. Strom hortenzie připomínající strom hortenzie je sněhově bílá dekorace vašeho webu
 8. Jak se spřátelit s kamarády?
 9. ​​
 10. Japonský Kyushu ve vaší zahradě
 11. Mrazuvzdorný velkolistý
 12. Jak se starat o fantomové lalůčky?Výsadba, zimování, rozmnožování
 13. Jak se správně starat o zmrznutí vanilky hortenzie?
 14. Voňavá „princezna“ laťka ve vaší zahradě: prvky péče
 15. Tajemství propagace zahrady
 16. Zahrada: výsadba a péče o zahradu, sousedství na zahradě
 17. Nenechte zamrznout hortenzii zahrady!Jak se schovává hortenzie na zimu?
 18. Jak chránit před chorobami a škůdci?